fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 15.05.2023 по 23.05.2023 р.

In: Дайджести новин законодавства і практики 23 May 2023 Tags:

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з 15.05.2023 по 23.05.2023 р.

 

Визначено процедуру ведення облікової системи часток ТОВ та ТДВ

Визначено процедуру ведення облікової системи часток ТОВ та ТДВ

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла відповідне рішення. Процедура почне діяти з 1 січня 2024 року.

Зокрема, учасники ТОВ та ТДВ у будь-який момент мають право прийняти рішення про облік часток товариства в обліковій системі часток або про припинення такого обліку на підставі рішення загальних зборів учасників ТОВ. Це добровільне рішення ТОВ, оскільки залишиться можливість відображенням розміру часток учасників ТОВ у ЄДР.

Щодо самої процедури:

  1. Рішення загальних зборів учасників щодо обліку часток товариства в обліковій системі часток приймається одностайним рішенням всіх учасників товариства виключно щодо всіх часток товариства. Якщо статутом товариства не передбачено можливість обліку часток товариства в обліковій системі часток, до порядку денного відповідних загальних зборів учасників в обов’язковому порядку включається питання про внесення змін до статуту (крім випадку, якщо товариство діє на підставі модельного статуту).
  2. Після прийняття рішення щодо обліку часток товариства в обліковій системі часток, товариство укладає з Центральним депозитарієм договір щодо обліку часток товариства в обліковій системі часток.
  3. Для забезпечення переведення обліку часток товариства до облікової системи, товариство надає до Центрального депозитарію:

– копію або витяг з протоколу загальних зборів учасників щодо обліку часток товариства в обліковій системі часток, засвідчену (засвідчений) уповноваженою особою товариства;

– розпорядження про переведення обліку часток товариства до облікової системи часток;

– анкету рахунку товариства;

– копію зареєстрованого установчого документа або інформацію про код доступу до результатів надання адміністративних послуг, який надає доступ до копіювання опублікованого установчого документа, у випадку, якщо установчі документи товариства оприлюднені на порталі електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (через який здійснюється доступ до відомостей Єдиного державного реєстру). У разі, якщо товариство діє на підставі модельного статуту, подається копія рішення про його створення та діяльність на підставі модельного статуту або рішення про перехід на діяльність на підставі модельного статуту, а також редакції модельного статуту, на підставі якого діє юридична особа (якщо модельний статут є багатоваріантним) (цифрового коду модельного статуту);

– копії документів, що підтверджують призначення на посаду осіб, що мають право діяти від імені товариства без довіреності;

– оригінал довіреності розпорядника рахунку товариства, яка видана та підписана керівником або іншою особою, уповноваженою на це установчими документами товариства, і засвідчена печаткою товариства (за наявності), якщо розпорядником рахунку товариства є особа, яка не має права діяти від імені товариства без довіреності;

– картку із зразками підписів розпорядників рахунку товариства, справжність яких засвідчено нотаріально, або яку підписану у присутності представника Центрального депозитарію. У разі якщо внутрішніми документами Центрального депозитарію та договором з товариством передбачено обмін між Центральним депозитарієм та цим товариством розпорядженнями, повідомленнями, інформацією, що надаються у зв’язку з виконанням сторонами договору, виключно у формі електронних документів відповідно до законодавства про електронні документи та електронний документообіг у порядку, встановленому внутрішніми документами Центрального депозитарію, картка із зразками підписів розпорядників рахунку товариства може не подаватися;

– інші документи, визначені законодавством України та внутрішніми документами Центрального депозитарію.

Датою початку обліку часток товариства в обліковій системі часток є дата внесення відповідної інформації до Єдиного державного реєстру.

Детальніше про процедуру ведення облікової системи часток можна ознайомитись у Рішенні НКЦПФР від 17.05.2023 р. № 525.

 

Рішення НКЦПФР від 17.05.2023 р. № 525 “Про затвердження Порядку ведення облікової системи часток товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю”

 


Розширено перелік товарів, експорт яких не підлягає ліцензуванню

Розширено перелік товарів, експорт яких не підлягає ліцензуванню

Кабмін скоротив перелік товарів, експорт та імпорт яких потребує ліцензування.

Відтепер не потрібно ліцензії для:

– живої великої рогатої худоби;

– мороженого м’яса великої рогатої худоби;

– м’яса курей свійських;

– м’яса та їстівних м’ясних субпродуктів, солоних або в розсолі, сушених або копчених; їстівного борошна з м’яса або м’ясних субпродуктів; м’яса великої рогатої худоби;

– яєць курей свійських;

– жита;

– вівса;

– проса.

Повний перелік товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню, можна переглянути за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1466-2022-%D0%BF#n53

 

Постанова КМУ від 12 травня 2023 р. № 472 “Про внесення змін у додаток 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 р. № 1466”

 


Розширено перелік територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих

Розширено перелік територій, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих

Мінреінтеграції оновило Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

Вказаний перелік діє з 27.12.2022 р. та періодично зазнає змін. 

Крайні оновлення переліку стосуються:

– Краматорського, Бахмутського, Покровського районів Донецької області; 

– Василівського району Запорізької області;

– м. Чорнобиль; 

– м. Прип’ять.

 

Наказ Мінреінтеграції від 15.05.2023 р. № 143 “Про затвердження Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією”

 


ДПС відкрила доступ до деяких реєстрів

ДПС відкрила доступ до деяких реєстрів

Державна податкова служба забезпечила можливість платникам податків отримувати інформацію з публічних електронних реєстрів, зокрема: 

– Реєстр неприбуткових установ та організацій; 

– Реєстр платників єдиного податку; 

– Реєстр страхувальників; 

– Реєстр платників ПДВ. 

На період дії воєнного стану доступ до публічних електронних реєстрів здійснюється після проходження електронної ідентифікації з допомогою КЕП будь-якого надавача електронних послуг.

 

За матеріалами офіційного вебсайту ДПС України

 


Для отримання податкових пільг можна використовувати Перелік територій № 309

Для отримання податкових пільг можна використовувати Перелік територій № 309

У ДПС надали відповідні роз’яснення.

Зокрема, 6 травня 2023 року набув чинності Закон від 11 квітня 2023 року № 3050-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо звільнення від сплати екологічного податку, плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно».

Цим законом визначено, що перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією визначається у встановленому Кабінетом Міністрів порядку.

Постановою Кабінету Міністрів від 6 грудня 2022 року № 1364 врегульовано деякі питання формування переліку таких територій. Зокрема, пунктом 1 визначається орган виконавчої влади (Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій), якому делегуються повноваження щодо затвердження переліку територій, а також визначаються складові переліку територій, вимоги до формату територій, за якими ці території відображаються у переліку, та затверджена форма переліку територій.

Враховуючи зазначене, у розумінні Закону № 3050 постанова № 1364 може вважатися такою, що встановила порядок визначення Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією.

У зв’язку з цим переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309, може застосовуватися при визначенні особливостей справляння податків і зборів на відповідних територіях, визначених Податковим кодексом.

 

За матеріалами офіційного вебсайту ДПС України

 


Як отримати компенсацію за працевлаштування ВПО?

Як отримати компенсацію за працевлаштування ВПО?

У Мінреінтеграції нагадали про право роботодавців отримувати компенсації від держави за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Компенсація передбачена на оплату праці за працевлаштованих зареєстрованих безробітних з-поміж ВПО. Вона виплачується не більше 6 місяців (кожен непарний місяць протягом року).

Умова – збереження гарантій зайнятості ВПО протягом періоду, що перевищує тривалість виплати у 2 рази.

Компенсація здійснюється у розмірі фактичних витрат на оплату праці такої особи, але не більше двох мінімальних заробітних плат (13 400 гривень).

Крім того, у роботодавців є можливість отримати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування громадян, які набули статус ВПО після 24 лютого 2022 року. Програма орієнтована на роботодавців, які в період воєнного стану працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом.

Ця компенсація виплачується щомісячно протягом 2 місяців у розмірі 6700 гривень за кожну працевлаштовану особу.

Для отримання компенсації роботодавцям необхідно подати до центру зайнятості заяву та копії підтверджувальних документів про прийняття на роботу ВПО, завірені в установленому порядку. Обрати центр зайнятості можна з переліку  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1nug3KT6krhG0C0pMI_FME643g047whdiSoLqFudjP3w/edit#gid=0 або на онлайн-мапі https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=14qd4APq5iu-pCebH-hbmpyclTLQpz9Ve&ll=48.87926719732239%2C31.20682397034939&z=6

 

За матеріалами офіційного вебсайту Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

 

Підбірку підготувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X