fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 13.06.2024 по 26.06.2024 р.

In: Дайджести новин законодавства і практики 26 Jun 2024 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право” 

з 13.06.2024 по 26.06.2024 р.

 

Ліцензування перевізників зазнало змін

Ліцензування перевізників зазнало змін

Уряд  вніс зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом (постанова КМУ від 18.06.2024 № 712).

Зокрема: 

  1. припиняється спрощена процедура видачі ліцензій на перевезення, так звані “ воєнні ліцензії”. Видані раніше ліцензії залишаються чинними. Разом з тим, перевізники, які отримали ліцензії за спрощеною процедурою, повинні будуть протягом півроку оновити дані в своїх ліцензійних справах у відповідності до вимог;
  2. зменшується термін розгляду заяв на отримання ліцензій з 5 до 3 робочих днів;
  3. обов’язкове проходження водіями професійного навчання та наявності сертифікату професійної компетентності, яке набуде чинності через 1 рік після ухвалення змін до постанови. Таким чином, буде можливість забезпечити проходження відповідного навчання та отримання вказаних сертифікатів. Необхідність професійного навчання визначена європейськими стандартами, зокрема профільною Директивою ЄС.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України

 


Строки розрахунків для деяких експортно-імпортних операцій можуть збільшитись

Строки розрахунків для деяких експортно-імпортних операцій можуть збільшитись

Кабінет Міністрів надав можливість Національному банку встановлювати винятки щодо  граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів для оборонної промисловості. А також рекомендував НБУ, зокрема, збільшити терміни розрахунків за такими операціями у сфері машинобудування, або з великим плечем доставки. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 21 червня 2024 року.

Згідно з документом, Нацбанку рекомендується збільшити зі 180 до 270 днів розрахунки за операціями експорту-імпорту, зокрема:

верстати для обробки різних матеріалів, в т.ч. лазерні, токарні верстати, оброблювальні центри і т.д.

водоструминні різальні машини;

машини (включаючи преси) для обробки металів;

машини та апарати для паяння або зварювання;

шасі, кузови, причепи та напівпричепи тощо;

машини сільськогосподарські, садові або лісогосподарські для підготовки або оброблення ґрунту;

труби та трубки;

електричні двигуни та генератори;

шасі з установленими двигунами й т.ін.

Крім того, Уряд рекомендує НБУ збільшити з 90 до 120 днів граничні строки розрахунків на деякі товари агровиробництва, зокрема, пшеницю, жито і т.ін.

 

За матеріалами Урядового порталу

 


Платники податків можуть надавати  усні пояснення комісії з розблокування ПН

Платники податків можуть надавати  усні пояснення комісії з розблокування ПН

Уряд вніс зміни до:

  1. Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  2. Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.

Зміни передбачають процедуру розгляду скарг на рішення комісій регіонального рівня в разі виявлення бажання платником податку надати усні пояснення особисто або через свого представника в режимі відеоконференції.

Зокрема, такому платнику податку не пізніше ніж за п’ять календарних днів до дати розгляду матеріалів скарги надсилається повідомлення щодо участі в режимі відеоконференції у розгляді матеріалів скарги із зазначенням дати, часу розгляду матеріалів скарги та відповідного посилання для підключення до відеоконференції (додаток 8 до Порядку) з використанням електронного кабінету технічними засобами електронних комунікацій з дотриманням вимог ПКУ, законів “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”.

Комісія центрального рівня розглядає скаргу протягом:

10 календарних днів з дня, що настає за днем отримання скарги, якщо платник податків, який подав скаргу, не виявив бажання взяти участь у розгляді скарги;

30 календарних днів з дня, що настає за днем отримання скарги, якщо платник податку, який подав скаргу, виявив бажання взяти участь у розгляді скарги.

Строк розгляду скарги не може бути продовжено.

Розгляд скарги платника податку, який вияв бажання взяти участь у розгляді скарги, може бути перенесено в межах строку розгляду скарги у разі оповіщення через автоматизовану систему централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, зокрема повітряну тривогу, в межах адміністративної територіальної одиниці, в якій перебувають комісія центрального рівня та/або платник податку в період, визначений для розгляду матеріалів скарги в режимі відеоконференції з таким платником податку. Водночас платнику податку надсилається повідомлення з відміткою “повторно”.

Тривалість надання платником податку усних пояснень визначається з урахуванням кількості платників податків, які виявили бажання взяти участь у розгляді скарги в режимі відеоконференції, та не може перевищувати 15 хвилин.

Відповідна процедура діє з 16 червня 2024 р.

 

Постанова КМУ від 13 червня 2024 р. № 703 “Про внесення змін до порядків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1165”

 


Прийнято Закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Прийнято Закон про єдину роумінгову зону з ЄС

Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм законодавства Європейського Союзу з питань роумінгу» (законопроект реєстр. №10265 від 17.11.2023 р.). 

Його прийнято на виконання однієї з умов євроінтеграції України в сфері електронних комунікацій. Він забезпечує приєднання України до спільної роумінгової зони Україна – ЄС та отримання українцями послуг роумінгу у країнах ЄС у режимі «Роумінг як вдома» (RLAH).

На практиці RLAH – це послуга, яка означає, що під час подорожей в ЄС дзвінки, SMS та передача даних включені у домашній пакет послуг, відповідно послуги роумінгу надаються без додаткової плати. Також перевагами спільної роумінгової зони зможуть скористатись і користувачі європейських операторів, які подорожують в Україну.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Верховної Ради України

 


“Критичні” підприємства додатково інформуватимуть ПФУ про своїх працівників 

“Критичні” підприємства додатково інформуватимуть ПФУ про своїх працівників 

Кабмін затвердив Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Постанова КМУ від 5 червня 2024 р. № 650 (далі – Постанова).  

Згідно з документом: 

  1. визначено, що:

– підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, а також  

– підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період,   

не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу, переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору подають Пенсійному фонду України відповідні відомості через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису; 

  1. доручено Пенсійному фонду та Міністерству оборони протягом місяця з дня набрання чинності Постановою забезпечити електронну інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів щодо працівників підприємств, установ та організацій, зазначених у п.п. 3 п. 3 Постанови, віком від 17 до 60 років, їх посад у режимі реального часу для оформлення бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час воєнного стану в електронній формі та застосування відомостей зазначених реєстрів відповідно до затвердженого Постановою Порядку;
  2. доручено Пенсійному фонду також  забезпечити протягом місяця з дня набрання чинності цією постановою технічну можливість подання органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, підприємствами, установами та організаціями, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, Пенсійному фонду України через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі вищезазначених відомостей.  

Постанова набрала чинності 08.06.2024 р.  

 

За матеріалами Урядового порталу

 

 

Підбірку підготувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X