fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин «Підприємництво і право» з 08.01.2019 пo 13.01.2019

In: Дайджести новин законодавства і практики 14 Jan 2019 Tags: ,

Дайджест нoвин «Підприємництво і право»

з 08.01.2019 пo 13.01.2019

 

При електронної реєстрації ФОП подаються тільки оригінали електронних документів

Діють зміни, внесені до Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, які не мають статусу юридичної особи.

Відповідний наказ Мін’юсту від 29 грудня 2018 року № 4146/5 набрав чинності 2 січня.

Документом, зокрема, уточнюється порядок реєстрації за заявами, які подаються в електронній формі.

Так, до заяв в електронній формі повинні обов’язково додаватися оригінали електронних документів для державної реєстрації.

Заява та документи повинні відповідати вимогам законів «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Плата за надання адміністративних послуг здійснюється на порталі електронних сервісів з використанням платіжних систем через Інтернет.

Якщо при розгляді заяви та документів держреєстратор встановить наявність зареєстрованих в Єдиному державному реєстрі інших пакетів документів для реєстрації того ж суб’єкта, наступний пакет документів розглядається після проведення державної реєстрації або відмови в такій реєстрації на підставі вже зареєстрованих заяви і документів.

 

Наказ Мін’юсту від 29 грудня 2018 року № 4146/5 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства юстиції України»

 


Обов’язкове маркування продукції латинськими буквами відстрочено до 2021 року

Мінекономрозвитку продовжило до 1 січня 2021 року перехідний період щодо обов’язкового маркування продукції буквами латинського і грецького алфавіту.

Відповідний наказ Мінекономрозвитку від 18 грудня 2018 року № 1938 вже пройшов процедуру держреєстрації в Мін’юсті і вступив в чинності 28 грудня 2018 року. Зазначеним наказом було відстрочено введення в дію наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 4 серпня 2015 року № 914.

Як відомо, в 2015 році на виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС Україна прийняла Правила застосування одиниць вимірювання. Згідно з Правилами з 1 січня 2016 року всі виробники споживчої продукції зобов’язані позначати вимірювання продукції одиницями вимірювання Міжнародної системи одиниць SI (кілограми, сантиметри, літри і т. П.).

У той же час на маркуванні продукції, що продається в Україні, повинні зазначатися міжнародні позначення одиниць виміру з використанням літер латинського та грецького алфавіту. Одночасно на маркуванні можуть застосовуватися українські позначення одиниць виміру (з використанням літер українського алфавіту). Такі позначення поширюються на маркування всієї споживчої продукції, зокрема, і на маркування лікарських засобів, медичних виробів, харчових продуктів, дієтичних добавок, кормів для тварин, упаковок насіння і засобів захисту рослин і т. д.

Як повідомили в Міністерстві, для поступового переходу бізнесу, зокрема виробників ліків, був передбачений перехідний період для маркування латинськими літерами. Він повинен був завершитися 1 січня 2019 року. Але в Міністерство надійшли численні звернення від бізнес-асоціацій та асоціацій виробників медичних виробів про необхідність продовження перехідного періоду. Тому Міністерство прийняло рішення продовжити перехідний період до 1 січня 2021 року.

 

Наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 18.12.2018 року № 1938 «Про внесення змін до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 04 серпня 2015 року № 914»

 


Як має нараховуватися заробітна плата працівнику, який працює 6 робочих годин у нічну зміну?

Відповідно до ст. 54 Кодексу законів про працю України нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку. При роботі в нічний час встановлена тривалість роботи (зміни) скорочується на одну годину. Тривалість нічної роботи зрівнюється з денною в тих випадках, коли це необхідно за умовами виробництва, зокрема у безперервних виробництвах, а також на змінних роботах при шестиденному робочому тижні з одним вихідним днем.

Статтею 108 КЗпП України визначено, що робота у нічний час оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20 відсотків тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи у нічний час.

На виконання ст. 30 Закону України «Про оплату праці» роботодавець зобов’язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку. Це забезпечується належним веденням на підприємствах, в установах і організаціях табельного обліку робочого часу працівників, у якому робляться відмітки про фактично відпрацьований час, відпрацьовані за місяць години (у тому числі надурочні, вечірні, нічні години роботи, а також години роботи у святкові та неробочі дні та інші).

 

За інформацією Управління Держпраці у Миколаївській області

 


Переведення працівника на інше підприємство та компенсація за невикористану відпустку

Переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації, а також переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 цього Кодексу та в інших випадках, передбачених законодавством.

Згідно з пунктом 5 частини 1 статті 36 КЗпП України переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу, організацію або перехід на виборну посаду, є підставою припинення трудового договору.

Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України «Про відпустки» у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи.

Згідно з частиною 3 статті 24 Закону України «Про відпустки» у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за не використані ним дні щорічних відпусток за його бажанням повинна бути перерахована на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.

 

За інформацією Управління Держпраці у Львівській області

 


Перенесення робочих днів у 2019 році

Розпорядженням Кабміну затверджено перенесення робочих днів у 2019 році. Зокрема, для раціонального використання робочого часу і створення сприятливих умов для святкування у 2019 році, рекомендується керівникам підприємств, установ та організацій (крім органів Пенсійного фонду України, Українського державного підприємства поштового зв’язку “Укрпошта”, Державної казначейської служби та банківських установ) для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями в суботу та неділю, перенести у 2019 році в порядку та на умовах, визначених законодавством, робочі дні з:

  • вівторка 30 квітня на суботу 11 травня;
  • понеділка 30 грудня на суботу 21 грудня;
  • вівторка 31 грудня на суботу 28 грудня.

Спец. режим роботи банків і їх установ у зазначені дні встановлює НБУ.

Небюджетні підприємства можуть самостійно визначити для себе, якими будуть його робочі дні у 2019 році, не ґрунтуючись на рекомендаціях КМУ. Якщо ж підприємство вирішить застосовувати рекомендації КМУ, то ці перенесення слід врахувати при виданні наказу про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

Неробочими у 2019 році будуть:

  • 1 січня – Новий рік (вівторок);
  • 7 січня – Різдво Христове (понеділок);
  • 8 березня – Міжнародний жіночий день (п’ятниця);
  • 28 квітня – Пасха (неділя);
  • 1 травня – День міжнародної солідарності трудящих (середа);
  • 9 травня – День Перемоги (четвер);
  • 16 червня – Трійця (неділя);
  • 28 червня – День Конституції України (п’ятниця);
  • 24 серпня – День незалежності України (субота);
  • 14 жовтня – День захисника України (понеділок);
  • 25 грудня – Різдво Христове (середа).

 

Розпорядження КМУ від 10.01.2019 № 7-р «Про перенесення робочих днів у 2019 році»

 

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська,

незалежний юридичний консультант холдингу професійних послуг «Західна кoнсалтингoва група»

X