fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 02.08.2021 по 09.08.2021 р.

In: Дайджести новин законодавства і практики 09 Aug 2021 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з 02.08.2021 по 09.08.2021 р.

 

В Україні стартує пілотний проект "е-Підприємець"В Україні стартує пілотний проект “е-Підприємець”

Кабмін прийняв постанову, яка передбачає реалізацію комплексного проекту для спрощення умов створення та провадження бізнесу – “е-Підприємець”. Цей проект включатиме в себе послуги з:

  • державної реєстрації ФОП;
  • державної реєстрації змін до відомостей про ФОП, що містяться в ЄДР;
  • державної реєстрації створення ТОВ на підставі модельного статуту;
  • державної реєстрації переходу ТОВ на діяльність на підставі модельного статуту;
  • подання повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунка;
  • реєстрації платником єдиного податку;
  • реєстрації платником ПДВ;
  • видачі ліцензії на право оптової торгівлі алкогольними напоями;
  • видачі ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами;
  • видачі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями;
  • видачі ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами;
  • видачі ліцензії на оптову торгівлю пальним (за відсутності місць оптової торгівлі пальним);
  • видачі ліцензії на зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки);
  • видачі ліцензії на оптову торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;
  • видачі ліцензії на роздрібну торгівлю рідинами, що використовуються в електронних сигаретах;
  • видачі довідки про внесення місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів до Єдиного державного реєстру місць зберігання;
  • реєстрації РРО та ПРРО, а також пошуку фіскального чека;
  • повідомлення про прийняття працівника (працівників) на роботу;
  • реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки;
  • подання інформації про попит на робочу силу (вакансії);
  • державної реєстрація потужностей операторів ринку харчових продуктів;
  • реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці;
  • видачі дозволу на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
  • відкриття банківського рахунка.

Перелік послуг може бути збільшений або зменшений протягом строку реалізації експериментального проекту. Проект буде реалізовано протягом 2021 – 2022 років.

Ці послуги можна буде отримати через Портал Дія. На порталі також можна буде сплатити адміністративний збір за отримання цих електронних публічних послуг – під час формування відповідної заяви.

 

Постанова КМУ від 04 серпня 2021 р. № 808  “Про реалізацію експериментального проекту щодо спрощення умов для започаткування та провадження підприємницької діяльності”

 


Скільки видів діяльності може здійснювати платник ЄП?Скільки видів діяльності може здійснювати платник ЄП?

У ДПС пояснили, як здійснюється реєстрація платником єдиного податку.

Відповідно до п. 299.1 ст. 299 ПКУ реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.

До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема відомості про види господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 ПКУ).

На підставі поданої фізичною особою – підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.

ПКУ не передбачено обмежень для фізичних осіб – підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.

 

За матеріалами офіційного вебсайту ГУ ДПС у Харківській області 

 


Прийнято нові правила щодо обслуговування осіб з інвалідністюПрийнято нові правила щодо обслуговування осіб з інвалідністю

ВРУ підвищила соціальні гарантії для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.

Відповідно до прийнятого закону особи з інвалідністю та особи, які їх супроводжують мають право на позачергове обслуговування в будь-яких касах, а також на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню.

Також особи з інвалідністю, які прямують на лікування (за наявності підтвердних документів), особи з інвалідністю першої групи та діти з інвалідністю мають право на пріоритет перед іншими особами на проходження передбачених законодавством видів контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з таких територій. Разом з такими особами у пріоритетному порядку можуть слідувати особи, які їх супроводжують (не більше двох), та, у разі необхідності, – близькі родичі першої лінії спорідненості. У пунктах пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення та контрольних пунктах в’їзду-виїзду на тимчасово окуповані території пріоритет може надаватися при слідуванні в пішому порядку або на легковому автомобілі, за умови відсутності в транспортному засобі, в якому прямують зазначені особи, інших (крім визначених цією статтею) осіб

Закон набрав чинності 05.08.2021 р.

 

ЗУ  «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю» № 1664-IX від 15.07.2021 р.

 


При виплаті компенсації за невикористану відпустку потрібно платити ЄСВ При виплаті компенсації за невикористану відпустку потрібно платити ЄСВ 

У ДПС надали відповідні роз’яснення.

Пунктом 1 частини першої ст. 7 Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що базою нарахування ЄСВ роботодавцями є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону «Про оплату праці».

Статтею 116 Кодексу законів про працю визначено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації провадиться в день звільнення.

Тобто, суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток у розмірах, передбачених законодавством, є базою для нарахування ЄСВ.

 

За матеріалами офіційного вебсайту  ГУ ДПС у Рівненській області

 


Працівник має право брати відпустку наперед: роз’яснення ДержпраціПрацівник має право брати відпустку наперед: роз’яснення Держпраці

У Держпраці нагадали правила надання працівникам щорічної основної відпустки.

Відповідно до статті 10 Закону “Про відпустки” право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення 6 місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу.

Щорічна відпустка може надаватися за бажанням працівника до настання цього 6-місячного терміну безперервної роботи:

1) жінкам – перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;

2) особам з інвалідністю;

3) особам віком до вісімнадцяти років;

4) чоловікам, дружини яких перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами;

5) особам, звільненим після проходження строкової військової служби, військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, військової служби за призовом осіб офіцерського складу або альтернативної (невійськової) служби, якщо після звільнення із служби вони були прийняті на роботу протягом трьох місяців, не враховуючи часу переїзду до місця проживання;

6) сумісникам – одночасно з відпусткою за основним місцем роботи;

7) працівникам, які успішно навчаються в навчальних закладах та бажають приєднати відпустку до часу складання іспитів, заліків, написання дипломних, курсових, лабораторних та інших робіт, передбачених навчальною програмою;

8) працівникам, які не використали за попереднім місцем роботи повністю або частково щорічну основну відпустку і не одержали за неї грошової компенсації;

9) працівникам, які мають путівку (курсівку) для санаторно-курортного (амбулаторно-курортного) лікування;

10) батькам – вихователям дитячих будинків сімейного типу;

11) в інших випадках, передбачених законодавством, колективним або трудовим договором.

З урахуванням вищенаведеного, відпустка наперед може надаватися як працівникам, що працюють до одного року в організації, так і з тривалим стажем роботи.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Управління Держпраці у Хмельницькій області

 


За яких умов  рішення загальних зборів ТОВ недійсне?За яких умов  рішення загальних зборів ТОВ недійсне?

При розгляді справи суд зазначив, що якщо ТОВ не внесло відповідні зміни до статуту через рік після набрання чинності Законом “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, то у такому разі положення статуту, які не відповідають цьому Закону, не застосовуються, натомість учасники товариства повинні керуватися нормами Закону “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”.

У цій справі позивачка звернулася до суду тому, що вважала рішення загальних зборів недійсними, оскільки про дату та час проведення загальних зборів і порядок денний таких зборів вона повідомлена не була, а рішення прийняті за відсутності необхідної кількості голосів.

При розгляді справи було встановлено, що учасники ТОВ не привели статут у відповідність до ЗУ  “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”.

При цьому, статутом ТОВ встановлено, що рішення приймаються більш як 50 % загальної кількості голосів учасників товариства у питанні збільшення статутного капіталу товариства і внесення змін до статуту товариства. Це положення не відповідає вимогам ч. 2 ст. 34 Закону “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”, яка передбачає необхідність прийняття таких рішень трьома чвертями голосів усіх учасників товариства.

За рішення про збільшення статутного капіталу товариства та про внесення змін до статуту шляхом затвердження його в новій редакції проголосували тільки два учасники ТОВ, які володіють 68 % статутного капіталу цього товариства, що суперечить положенням частини 2 статті 34 Закону “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”.

Суд наголосив, що прийняття на зборах учасників рішень про збільшення статутного капіталу товариства і внесення змін до статуту товариства шляхом затвердження його в новій редакції могло бути здійснено не інакше як з дотриманням визначеного частиною 2 статті 34 Закону “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю” порядку – трьома чвертями голосів усіх учасників товариства, які мають право голосу з відповідних питань.

Враховуючи те, що збільшення статутного капіталу товариства було вчинене з порушенням закону, протиправним є і затвердження результатів внесення додаткових вкладів учасниками, нових розмірів часток учасників товариства з урахуванням фактично внесених ними додаткових вкладів. яке було здійснене внаслідок виконання учасниками рішення про збільшення статутного капіталу товариства за рахунок додаткових вкладів учасників.

 

Постанова КГС ВС від 7 липня 2021 року у справі № 910/4446/20

 

 

Підбірку підгoтувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X