fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 19.06.2017 по 25.06.2017 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 26 Jun 2017 Tags: ,

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 19.06.2017 по 25.06.2017

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Порядок блокування податкових накладних, що запрацює 1 липня- прийнято

Зазначеним порядком затверджені:

  • Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних;
  • Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Наказ Мінфіну від 13.06.2017 р. № 567 . Набрав чинності з 20.06.2017р.

 

Посада одна, а посадові оклади різні

У листі Мінсоцполітики висловило свою думку, що у працівників, що займають однакову посаду, посадові оклади можуть бути різні. Причиною цьому можуть слугувати ситуація на ринку праці, особисті якості і заслуги працівника, його завантаженість і напруженість .

Міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів) встановлюються в колективному договорі або іншому локальному документі підприємства в залежності від складності робіт, організаційно-правового рівня посади, від функцій, які виконує підрозділ, в якому працює той чи інший працівник, та інших умов праці. При цьому міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення можуть встановлюватись у певному діапазоні (“вилки”) ставок (окладів). При застосуванні діапазонів (“вилок”) окладів проводиться атестація працівника і за результатами атестації встановлюється оклад в межах діапазону по посаді, на якій працівник працює.

Схеми посадових окладів – це повний перелік найменувань посад, необхідних для нормального функціонування підприємства, з кожної із яких визначено розміри посадових окладів. У схемах передбачено два розміри посадових окладів – мінімальний і максимальний. Така “вилка” посадових окладів дозволяє диференціювати рівень оплати працівників, які виконують однакову роботу з різними результатами, сприяє підвищенню їх кваліфікації, відповідальному ставленню до своїх обов’язків.

Лист Мінсоцполітики від 23.11.2016 р. N 1587/13/8416

 

Продукція пройшовши митний контроль, так і не експортована. Що з ПДВ

Податківці наголосили, що відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПКУ датою виникнення податкового зобов’язання з ПДВ при експорті товарів є дата оформлення митної декларації, тобто дата завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах такої декларації відбитку особистої номерної печатки, а в разі електронного декларування – за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації після перетворення її у візуальну форму. Факт вивезення товарів за межі митної території України, які були поміщені у митний режим експорту, підтверджується митною декларацією, а також повідомленням про фактичне вивезення товарів за межі митної території України.

Лист ДФСУ у Чернігівській області від 21.04.2017 р. N 1493/10/25-01-12-01-09 Щодо виникнення у платника податку податкових зобов’язань з податку на додану вартість

 

Визнання втрат від зменшення корисності активів – не об’єкт для ПДВ

Фіскали зробили висновок, що відповідає нормам чинного законодавства. Зменшення корисності активу (зменшення балансової вартості активу) не підпадає під визначення операції з постачання товарів/послуг, а тому зазначена операція не є об’єктом оподаткування ПДВ.

Лист ДФСУ від 12.06.2017 р. N 579/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Законопроекти у сфері обліку та аудиту щодо аудиторської діяльності – передано на доопрацювання

Мова йде про законопроект № 6016 «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» та законопроект № 2534 «Про аудиторську діяльність» .

Щодо внесення змін до Закону Про бухгалтерський облік

22 червня прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (щодо удосконалення деяких положень)» (№ 4646-д).

 

Порядок інформування про зловживання

застосування податкової соціальної пільги – оновлено

Нормативний акт, який застосовується фіскалами у роботі. Наразі не набрав чинності.

Наказ Мінфіну від 19.05.2017 № 514 Про затвердження Порядку інформування роботодавців платника податку про наявність порушень застосування податкової соціальної пільги, позбавлення платника податку або відновлення його права на податкову соціальну пільгу та форми повідомлення про наявність порушень.

 

Вірність коду в податковій накладній

Фіскали в індивідуальній податковій консультації підсумували та попередили:

  • податкова накладна, складена за операціями з постачання послуг, в якій згідно з ДКПП вказано код продукції (товару), а не код послуги, вважається складеною з порушенням норм ПКУ та не може бути зареєстрована в ЄРПН.

Адже, відповідно до пункту 16 Порядку N 1307 до розділу Б табличної частини податкової накладної вносяться дані у розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, зокрема:

  • У разі постачання товару заповнюється графа 3.1, в якій зазначається код товару згідно з УКТ ЗЕД.
  • У разі постачання послуги заповнюється графа 3.3, в якій зазначається код послуги згідно з ДКПП.

Таким чином, Лист ДФСУ від 12.06.2017 р. N 580/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

Виплата дивідендів за наявності збитку можлива

Податківці слушно відповіли, що дивіденди розраховуються виходячи з прибутку, визначеного за правилами бухгалтерського обліку.

А підпунктом 57.11.1 п. 57.1 ст. 57 Кодексу встановлено, що у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів платник податку на прибуток – емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав незалежно від того, чи є оподатковуваний прибуток, розрахований за правилами, визначеними ст. 137 Кодексу.

Лист ДФС від 15.06.2017 р. № 644/ІПК/28-10-01-03-11 Щодо порядку виплати дивідендів та обмеження на виплату дивідендів

 

Про звичайні ціни для визначення об’єкту оподаткування ПДВ

Фіскали зазначили, що у розумінні норм Кодексу звичайною ціною для здійснення розрахунку бази оподаткування ПДВ операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг є ціна, визначена зацікавленими сторонами у цивільно-правовому договорі, яка водночас повинна відповідати ринковій ціні (ціні, що склалася на ринку товарів/послуг).

Положення Кодексу не містять норм щодо визначення формалізованої процедури доведення факту, що договірні ціни не відповідають ринковим цінам. При проведенні перевірок, у визначеному законодавством порядку, дослідженню підлягають показники, пов’язані із формуванням платниками податків об’єктів оподаткування та із своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплатою усіх передбачених Кодексом податків та зборів (у т.ч. ПДВ), а також отримані в установленому законодавством порядку документи та податкова інформація, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Лист ДФСУ від 12.06.2017 р. № 583/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

Застосування РРО у разі інтернет – торгівлі

Чергова відповідь «без відповіді». Фіскалів запитали щодо застосування реєстратора розрахункових операцій при продажу товару через мережу Інтернет, якщо кошти надходять на рахунок підприємства раніше, ніж здійснюється реалізація товару за заявкою споживача .

Висновок фіскалів – суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) реєстрацію продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів через РРО повинні проводити одночасно з розрахунковою операцією. При цьому розрахункові документи при продажу товарів (послуг) через мережу Інтернет видаються у випадку їх безпосереднього надання споживачу. При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку реєстратор розрахункових операцій не застосовується.

Лист ДФСУ у Дніпропетровській області від 12.06.2017 р. N 566/ІПК/04-36-14-10-15

 

Підбірку підготувала:

Кавин Мар’яна,

САР, СІРА, АССА DipIFR, IFA-внутрішній аудит

Директор компанії “Академія професійного бухгалтера”

X