fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 18.09.2017 пo 24.09.2017 РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

In: Дайджести новин законодавства і практики 25 Sep 2017 Tags: ,

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики

за періoд з 18.09.2017 пo 24.09.2017

РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

 

Ліцензію на автоперевезення видаватимуть онлайн

Для автомобільних перевізників створять електронний кабінет, за допомогою якого можна буде здійснювати подання документів в електронному вигляді для отримання різного виду дозволів та ліцензій.

В результаті створення порталу «Е-кабінет перевізника» і модернізації «Єдиної інформаційної системи Укртрансбезпеки» буде повністю автоматизований процес подання документів на отримання ліцензії з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів і небезпечних відходів автомобільним транспортом, з міжнародного перевезення пасажирів, а також для внесення змін до діючої ліцензії.

Електронний кабінет буде містити актуальну інформацію про перевізника, його ліцензії, транспортні засоби, персонал, дозволи і штрафи.

За словами Міністра інфраструктури Володимира Омеляна, переведення процедур і сервісів в електронну площину повинен зменшити рівень корупції та зробити діяльність Укртрансбезпеки більш прозорою.

 

Якщо ви ФОП або особа, що здійснює незалежну професійну діяльність

 ДФС має право знати про всі і будь-які відкриті вами, як фізичною особою,

 банківські рахунки незалежно від їх статусу (карткові, поточні, депозитні тощо)

У разі встановлення статусу клієнта як самозайнятої особи (фізичної особи – підприємця або особи, яка здійснює незалежну професійну діяльність), фінансова установа при відкритті/закритті рахунків клієнта повідомляє про відкриття або закриття всіх рахунків платника податків – самозайнятої особи до контролюючого органу, в якому даний платник податків облікується відповідно до положень ст. 69 ПКУ.

Обов’язок фізичних осіб – підприємців та осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність, повідомляти про свій статус банки та інші фінансові установи, в яких дані особи відкривають рахунки, передбачена п. 69.7 ПКУ.

Разом з тим відповідно до ст. 64 Закону України «Про банки і банківську діяльність» банк зобов’язаний ідентифікувати і верифікувати відповідно до вимог законодавства України клієнтів (крім банків, зареєстрованих в Україні), які відкривають рахунки в банку.

Банк здійснює ідентифікацію, верифікацію клієнта (особи, представника клієнта) і вживає заходів відповідно до законодавства, що регулює відносини у сфері запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення, до відкриття рахунку клієнта.

Банк має право витребувати інформацію, яка стосується ідентифікації клієнта, вивчення клієнта, уточнення інформації про клієнта, здійснення поглибленої перевірки клієнта у органів державної влади, державних реєстраторів, банків, інших юридичних осіб, а також здійснювати заходи щодо збору такої інформації з інших джерел.

Відповідне роз’яснення надане в ІПК ДФС від 4 вересня 2017 року № 1794/6/99-99-13-01-02-14/ІПК.

Індивідуальна податкова консультація ДФС України від 04.09.2017 року № 1794/6/99-99-13-01-02-14/ІПК

 

Новий розмір мінімалки у 2018

Законопроектом про Державний бюджет України на 2018 рік № 7000 пропонується наступне:

1) мінімальна заробітна плата:

  • в місячному розмірі: з 1 січня – 3723 грн;
  • у погодинному розмірі: з 1 січня – 22,41 грн;

2) прожитковий мінімум:

  • на одну особу в розрахунку на місяць: з 1 січня 2018 року – 1700 грн, з 1 липня – 1777 грн, з 1 грудня – 1853 грн;
  • а для основних соціальних і демографічних груп населення:
  • дітей віком до 6 років: з 1 січня – 1492 грн, з 1 липня – 1559 грн, з 1 грудня – 1626 грн;
  • дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня – 1860 грн, з 1 липня – 1944 грн, з 1 грудня – 2027 грн;
  • працездатних осіб: з 1 січня – 1762 грн, з 1 липня – 1841 грн, з 1 грудня – 1921 грн;
  • осіб, які втратили працездатність: з 1 січня – 1373 грн, з 1 липня – 1435 грн, з 1 грудня – 1497 грн.

Нагадуємо,  що відповідно до ст. 6 Закону «Про оплату праці», мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється в розмірі не менше прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня календарного року. Тому орієнтовно мінімальний посадовий оклад з 2018 року повинен бути не нижче 1762 грн.

Проект Закону України від 15.09.2017 р. № 7000 «Про Державний бюджет України на 2018 рік»

 

Перевірка об’єктів соціальної інфраструктури на дотримання правил безпеки

Кабмін дозволив контролюючим органам здійснювати перевірки об’єктів соціальної інфраструктури.

Так, на дотримання правил безпеки будуть перевірені всі громадські об’єкти, в першу чергу місця перебування дітей і людей похилого віку.

Крім того, перевірки торкнуться і продовольчої безпеки.

Причиною проведення перевірок стала трагедія, що сталася в дитячому таборі «Вікторія», де через недотримання правил безпеки сталося загоряння, яке забрало життя трьох дітей.

За словами Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, головною метою перевірок є забезпечення необхідного рівня безпеки, а не накладення штрафів.

Рішення про проведення перевірок об’єктів інфраструктури прийнято на засіданні Кабміну 20 вересня 2017 року.

Урядовий портал, рубрика «Новини», підрубрика «Глава Уряду доручив керівникам областей перевірити громадські об’єкти на предмет дотримання правил безпеки» від 20.09.2017 року

 

Якщо працівнику відмовляють у звільненні з роботи за власним бажанням?

Відповідно до статті 38 КЗпП України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

Відмова роботодавця звільнити працівника з роботи за власним бажанням суперечить законодавству. З метою притягнення керівника підприємства, установи, організації до відповідальності працівник може звернутися до органів Держпраці із зверненням, оформленим відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

Офіційний портал Управління Держпраці у Хмельницькій області, рубрика «Новини», підрубрика «Що робити, якщо працівнику відмовляють у звільненні з роботи за власним бажанням?» від 20.09.2017 року

 

Чи потрібно підприємству проводити атестацію?

Роботодавець повинен організувати та провести на своєму підприємстві атестацію робочих місць, якщо його виробництво (техпроцеси, обладнання, сировина, продукція) є потенційним джерелом шкідливих і небезпечних факторів, які можуть несприятливо впливати на здоров’я працівників.

Визначення шкідливих і небезпечних умов праці наведене в Гігієнічній класифікації праці. Правовою підставою для проведення таких атестацій служать нормативні акти з питань охорони і гігієни праці.

Для того, щоб з’ясувати, чи потрібно проводити атестацію, підприємство вивчає норми охорони та гігієни праці щодо свого виробництва, а також: Списки № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списки виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці та Списки виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня.

Знайшовши в цих документах роботи, фактори, професії, які є на робочих місцях його підприємства, роботодавець проводить атестацію таких місць. При цьому атестація повинна проводитися незалежно від того, є роботодавець юридичною особою чи приватним підприємцем.

Офіційний портал Управління Держпраці у Кіровоградській області, рубрика «Новини», підрубрика «Інспектор проінформувала про зміни у трудовому законодавстві та атестацію робочих місць» від 20.09.2017 року

Скільки годин повинен тривати скорочений робочий день

у шкідливих умовах, коли він повинен починатися і закінчуватися?

Відповідно до статті 57 Кодексу Законів про працю України час початку і закінчення щоденної роботи (зміни) передбачається правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності у відповідності з законодавством.

Правила внутрішнього трудового розпорядку – локальний нормативний акт, який регламентує організаційно-правові аспекти трудових взаємовідносин роботодавця та працівників від дня укладання трудового договору до дня припинення трудових відносин в організаціях усіх форм власності.

Згідно із статтею 21 Кодексу Законів про працю України працівники, які уклали з організацією трудові договори, мають підпорядковуватися внутрішньому трудовому розпорядку. У п. 2 ч. 1 статті 29 Кодексу Законів зазначено, що роботодавець зобов’язаний до початку роботи за укладеним трудовим договором ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Пункт 2 статті 51 Кодексу Законів про працю України говорить: скорочена тривалість робочого часу встановлюється для працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, — не більш як 36 годин на тиждень.

Перелік виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого часу, затверджується правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Скорочений робочий день – це робочий день, що встановлюється для окремих категорій працівників тривалістю менше нормального робочого дня з метою надання їм додаткового відпочинку. При цьому відповідно встановлюється і скорочений за кількістю робочих годин робочий тиждень.

Скорочена тривалість робочого часу означає, що час, протягом якого працівник має виконувати трудові обов’язки, скорочується, але працівник має право на оплату праці у розмірі повної тарифної ставки, повного окладу.

Офіційний портал Управління Держпраці у Рівненській області, рубрика «Новини», підрубрика «Скільки годин повинен тривати скорочений робочий день у шкідливих умовах, коли він повинен починатися і закінчуватися?» від 20.09.2017 року

 

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська,

незалежний юридичний консультант

холдингу професійних послуг «Західна кoнсалтингoва група»

X