fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 10.07.2017 по 16.07.2017 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 17 Jul 2017 Tags: ,

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 10.07.2017 по 16.07.2017

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Порядок розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної

служби про відмову у реєстрації податкових накладних у єдиному реєстрі

Порядок визначає процедуру розгляду скарг на рішення комісії ДФС, яка приймає рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

Скарги подаються платником податку на додану вартість до ДФС протягом 10 календарних днів після отримання ним рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних .

Постанова КМУ від 4 липня 2017 р. № 485. Готується до опублікування в офіційному віснику України 25.07.2017 року.

 

Виплата непрацівнику за невідпрацьований час не є базою оподаткування для ЄСВ

Поділяємо таку ж точку зору, яку висвітлили податківці у своєму листі, а саме – допомога по тимчасовій непрацездатності не є платою за відпрацьований час.

Після звільнення працівника підприємство не несе обов’язку страхувальника, а відповідно і платника страхових внесків.

Отже, на суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, нараховані особі після її звільнення, єдиний внесок не нараховується.

Лист (ІПК) ДФС від 04.07.2017 р. № 956/6/99-99-13-02-01-15/ІПК

 

Виплата ФОП-у, що знаходиться у зоні АТО

Податківці надали відповідь в ЗІР на запитання, чи включається до доходу ФОП – платника ЄП утриманий податковим агентом податок на доходи фізичних осіб згідно з пп. 38.9 ПКУ.

На думку фіскалів, доходом фізичної особи – платника – єдиного податку вважається вся сума фактично виплаченого йому доходу без урахування утриманої податковим агентом суми податку на доходи фізичних осіб згідно з пп. 38.9 п. 38 підрозд. 10 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ.

Нагадаємо, що відповідно до пп. 38.9 п. 38 підрозд. 10 розд. XX “Перехідні положення” ПКУ, під час нарахування (виплати) фізичним особам – підприємцям, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія (незалежно від системи оподаткування), доходу від здійснення ними підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати.

При цьому на таких осіб не поширюється дія п. 177.8 ст. 177 ПКУ, відповідно до якого під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.

Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та Перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року N 1085-р (у редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 05 травня 2015 року N 428-р), зі змінами та доповненнями.

З.І.Р. підрубрика 107.04

 

Коригування середньоденної не провадиться у разі зміни займаної посади

На думку Мінсоцполітики, коригування середньої заробітної плати проводиться у зв’язку з підвищенням окладів відповідно до актів законодавства і за умови, що працівник займає одну і ту ж посаду до підвищення окладів та після їх підвищення.

Лист Мінсоцполітики від 18.05.2017 р. N 1454/0/101-17/28

 

Несвоєчасне повідомлення ДФС не означає, що трудові відносини не оформлені

Чергове позитивне рішення, на цей раз, Одеського окружного адміністративного суду. У справі № 815/675/17 суд дійшов висновку, що відсутність повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу не свідчить про те, що між працівником і роботодавцем не оформлено трудовий договір, оскільки законодавець не пов’язує чинність трудового договору з наявністю відповідного повідомлення.

«Позитивність» такого рішення полягає в тому, що виходячи із зроблених судом висновків, дане порушення «карається» штрафною санкцією у розмірі 3200 грн., як «за інші порушення» трудового законодавства.

Держпраці про відповідальність за несвоєчасне подання повідомлення у листі від 29.04.2016 р. № 5043/4/4.1-ДП-16.

Постанова Одеського окружного адміністративного суду від 09.03.2017 р. у справі № 815/675/17

 

Відпустка за ненормований робочий день за неповного робочого часу

На думку, Мінсоцполітики, підприємство, установа, організація самостійно в колективному договорі визначає перелік професій і посад, на яких може застосовуватися ненормований робочий день, та відповідно встановлює тривалість щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день по кожному виду робіт, професій, посад, враховуючи періодичність виконання робіт понад встановлену тривалість робочого часу, коло обов’язків і обсяг виконаних робіт.

У випадку, якщо у зв’язку із специфікою роботи працівник з неповним робочим днем періодично виконує основну роботу поза межами робочого часу, йому може бути встановлено ненормований робочий день і відповідно щорічну додаткову відпустку на умовах, визначених у колективному договорі.

Чинне законодавство на сьогодні не містить заборони застосування ненормованого робочого дня для працівників, зайнятих на роботі з неповним робочим днем.

Лист Мінсоцполітики від 22.07.2015 р. N 431/13/133-15

 

Доплата до мінімалки бере участь у розрахунку середньоденної

При розрахунку середньоденної – доплата до мінімальної зарплати слід враховувати. Адже дана доплата відноситься до фонду додаткової заробітної плати та її виключення при розрахунку середньоденної Інструкцією №100 не передбачено. Вичерпний перелік виплат, які не включаються при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження, визначений пунктом 4 Порядку. До таких виплат належать, як правило, одноразові виплати.

Лист Мінсоцплітики від 10.05.2017 р. N 1380/0/101-17/282

 

Особливості відшкодування лікарняних

Висновки, зроблені фондом соціального страхування.

  1. У застрахованої особи страхові випадки розпочинаються із дня видачі листка непрацездатності (установлення тимчасової непрацездатності).
  2. Якщо останній день непрацездатності по лікарняному співпадає з першим днем непрацездатності по новому лікарняному, то такий день – є початком нового страхового випадку.
  3. Враховуючи те, що допомога по тимчасовій непрацездатності є компенсацією втрати заробітної плати і подвійного надання такої допомоги за один і той же період Законом N 1105 не передбачено, допомога по тимчасовій непрацездатності у такому випадку повинна надаватися з першого дня страхового випадку.

Тобто за другим страховим випадком, у разі хвороби працівника, допомога по тимчасовій непрацездатності надається з першого по п’ятий день тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця, а з шостого – за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Лист ФСС з ТВП від 07.06.2016 р. N 5.2-32-924

 

Випадки, коли помилка в податковій накладній даватиме право на податковий кредит

Фіскали вкотре роз’яснили, що у разі якщо в податковій накладній, складеній і зареєстрованій у ЄРПН постачальником — платником ПДВ, допущено помилку в обов’язковому реквізиті «опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг», а саме опис (номенклатура) товарів/послуг не відповідає формулюванню в первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів/послуг, і ця помилка не дає можливості повною мірою ідентифікувати здійснену операцію, то право на формування податкового кредиту на підставі такої податкової накладної в покупця — платника ПДВ відсутнє.

Якщо ж у податковій накладній, складеній і зареєстрованій у ЄРПН постачальником — платником ПДВ, допущено помилку в обов’язковому реквізиті «опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг», але при цьому така помилка не заважає ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, то покупець — платник ПДВ має можливість включити суму ПДВ, зазначену в такій податковій накладній, до складу податкового кредиту.

Лист ДФСУ від 22.06.2017 р. № 783/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

 

Підбірку підготувала:

Кавин Мар’яна,

САР, СІРА, АССА DipIFR, IFA-внутрішній аудит

Директор компанії “Академія професійного бухгалтера”

 

 

X