fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 07.11.2016 по 13.11.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 14 Nov 2016 Tags: ,

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 07.11.2016 по 13.11.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Списуєте неоплачену кредиторку ( Дт 28 Кт 63) або непоставлену дебіторку (Дт 37 Кт 31)– нарахуйте ПДВ

Податківці надали роз’яснення щодо порядку оподаткування ПДВ операцій зі згортання (погашення) дебіторської та кредиторської заборгованостей.

Так, товари (послуги), які отримані платником ПДВ та не оплачені протягом терміну позовної давності, вважаються безоплатно отриманими, оскільки відсутній факт їх придбання, а тому право на податковий кредит щодо таких товарів/послуг у платника податку відсутнє.

У разі попередньої оплати товарів/послуг, які в межах терміну позовної давності не були поставлені, факт придбання таких товарів/послуг, також відсутній, та, відповідно, відсутнє право платника на податковий кредит за такими товарами/послугами.

Отже, якщо платник податку при придбанні товарів/послуг на підставі отриманої податкової накладної сформував податковий кредит, але такі товари/послуги не були оплачені протягом терміну позовної давності, а також у випадку формування податкового кредиту при попередній оплаті товарів/послуг, які в межах терміну позовної давності не були поставлені, то в податковому періоді, в якому відбувається списання кредиторської/дебіторської заборгованості, платнику податку необхідно відкоригувати суму податкового кредиту, сформованого при отриманні неоплачених товарів/послуг та/або при попередній оплаті непоставлених товарів/послуг.

Лист «Щодо порядку оподаткування податком на додану вартість операцій зі згортання (погашення) дебіторської та кредиторської заборгованостей» від 06.10.2016 № 21777/6/99-99-15-03-02-15

Виплата нерезиденту – дата Довідки про резиденство

Податківці роз’яснили порядок оподаткування  виплат нерезидентам.

В Україні застосування правил міжнародного договору регламентоване положеннями ст. 103 ПКУ. до положень п. 103.2 ст. 103 Кодекс

Так, особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.

Застосування міжнародного договору України в частині звільнення від оподаткування або застосування пониженої ставки податку дозволяється тільки за умови надання нерезидентом особі (податковому агенту) документа, який підтверджує статус податкового резидента.

Підставою для безпосереднього застосування положень Конвенції при виплаті доходу є наявність на цей момент довідки, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладений міжнародний договір, що і є підставою для використання переваг Конвенції. За відсутності на момент виплати такої довідки доходи нерезидента оподатковуються відповідно до законодавства України без врахування положень Конвенції.

Якщо податок утриманий без врахування положень Конвенції (наприклад, за відсутності на момент виплати зазначеної вище довідки або за якихось інших причин), але нерезидент має право на оподаткування доходів за ставками, встановленими Конвенцією, може бути застосована процедура відшкодування (повернення) сплаченого податку шляхом повернення різниці між сумою податку, яка була утримана, та сумою, належною до сплати відповідно до умов міжнародного договору.

Лист ДФС від 09.06.2016 №12680/6/99-99-15-02-02-15

Водночас на противагу такому висновку фіскалів ВАСУ дійшов висновку: чинне законодавство не встановлює вимог щодо дати документа, який підтверджує статус резидентства особи.

Ухвала ВАСУ № К/800/28853/15 від 05.10.2016р.

Індекс інфляції

За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у жовтні 2016 року, відповідно до вересня 2016 року, становить 102,8%.

Сплата авансових платежів з податку на прибуток за наявності переплати

Податківців запитали, чи необхідно платнику податку на прибуток сплачувати авансовий внесок у розмірі 2/9 податку на прибуток грошовими коштами, якщо в інтегрованій картці платника податку обліковується переплата з цього податку.

Так, якщо в інтегрованій картці платника податку обліковується переплата з податку на прибуток, то платник податку має право не сплачувати авансовий внесок у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року, в межах цієї суми. Зарахування таких надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на прибуток здійснюється у сплату авансового внеску в автоматичному режимі (без заяви платника).

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 102.24

Нова звітність з ЄСВ

В Офіційному віснику України від 18.10.2016 № 80 опубліковано наказ Міністерства фінансів України від 07.09.2016 № 813 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства фінансів України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.09.2016 за № 1290/29420, яким внесено зміни, зокрема, до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435.

Звітність зі змінами, внесеними наказом № 813, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.12.2016.  

Лист ДФСУ «Щодо звітності з єдиного внеску за новою формою» від 08.11.2016 №35758/7/99-99-13-02-01-17

Врахування премії до розрахунку щорічної відпустки

Департамент заробітної плати та умов праці роз’яснив порядок врахування премії при обчисленні середньої заробітної плати згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. N 100, для оплати днів щорічної відпустки.

Відповідно до пункту 3 Порядку при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження, у тому числі для оплати днів відпустки, враховуються премії, які не носять разового характеру.

Положення про преміювання розробляється установами самостійно із зазначенням умов, критеріїв преміювання (депреміювання), періодичності виплати премій (щомісячні, квартальні, за результатами півріччя), які включаються при обчисленні середньої заробітної плати, та премій, які виплачуються за виконання окремих доручень (одноразового характеру), до святкових, ювілейних дат (є одноразовими преміями і не включаються при обчисленні середньої заробітної плати).

У випадку якщо положенням про преміювання передбачено виплату премії щомісячно за наявності фінансових можливостей, проте в установі у зв’язку із складнощами місячна премія була виплачена лише в одному місяці, то зазначена премія буде враховуватись, оскільки вона не належить до одноразових.

Лист Мінсоцполітики «Щодо врахування премії при обчисленні середньої зарплати для оплати днів щорічної відпустки» від 04.10.2016 р. N 1374/13/8416

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

X