fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 05.09.2016 по 11.09.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 12 Sep 2016 Tags: , ,

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 05.09.2016 по 11.09.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Знов про 1ДФ

Податківці в черговий раз роз’яснили порядок заповнення форми 1ДФ при виплаті доходу самозайнятій особі із кодом доходу «157».

Так, у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано фізичній особі відповідно до ознаки доходу. У разі нарахування доходу його відображення у графі 3а є обов’язковим незалежно від того, виплачені такі доходи чи ні.

У графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу платнику податку податковим агентом.

у графі 4а «Сума нарахованого податку» відображається сума податку, нарахованого та утриманого з доходу, нарахованого платнику податку згідно із законодавством.

у графі 4 «Сума перерахованого податку» відображається фактична сума перерахованого податку до бюджету.

Наприклад, якщо нарахування доходу було здійснено у лютому місяці (І квартал), а виплату здійснено у квітні місяці (ІІ квартал), то нарахована сума буде відображатись в графі 3а «Сума нарахованого доходу» за І квартал, а виплачена сума буде відображатися в графі 3 «Сума виплаченого доходу» податкового розрахунку за ф. 1ДФ за ІІ квартал.

Графи 4а «Сума нарахованого податку» та 4 «Сума перерахованого податку» не заповнюються, в даному випадку в таких графах проставляються нулі.

Офіційний портал Територіальних органів ДФС у м. Києві, рубрика «Окремі сторінки», підрубрика «Архів 1».

Законопроект про скасування алкогольно-тютюнової звітності

Депутати у першому читання прийняли законопроект, яким пропонується:

скасувати ліцензування імпорту, експорту спирту етилового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів;

виключити алкогольні напої з переліку продукції, котра підлягає підтвердженню відповідності в законодавчо регульованій сфері шляхом сертифікації;

установити, що імпорт, експорт, відвантаження для реалізації магазинами безмитної торгівлі, оптова торгівля на території України алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюються за наявності в суб’єктів господарювання всіх форм власності ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами;

зобов’язати суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями та тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність і/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подавати до органу виконавчої влади, уповноваженого КМУ видавати такі ліцензії, щомісяця до 10-го числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (у т.ч. імпорту й експорту) спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів за формою, установленою цим органом»;

установити, що в разі якщо в місяці, наступному за звітним місяцем, суб’єкт господарювання самостійно виявляє помилки, що містяться в поданому ним звіті за звітний місяць, він зобов’язаний надіслати уточнюючий звіт до кінця місяця, наступного за звітним місяцем. У такому випадку штраф не застосовується.

Проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ліцензійних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності» № 4958 від 12.07.2016р.

Пальне реалізували, а платником акцизного податку не зареєструвалися

Податківці роз’яснили, які штрафи очікують суб’єктів господарювання у випадку здійснення ними операцій з реалізації пального без реєстрації платниками акцизного податку та порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в Єдиному реєстрі акцизних накладних.

Так, здійснення операцій з реалізації пального без реєстрації платниками акцизного податку тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців у розмірі 100 % вартості реалізованого пального.

Пунктом 11 підрозділу 5 розділу XX “Перехідні положення” ПКУ передбачено, що норми ст. 120-2 ПКУ про штрафи щодо порушення порядку реєстрації акцизних накладних не застосовуються до накладних складених у період з 1 березня 2016 року до 1 квітня 2016 року.

Міністерство фінансів розробило проект наказу “Про затвердження Змін до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків”, яким вносяться відповідні зміни та доповнення до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень платникам податків та форм податкових повідомлень-рішень, затвердженого наказом Мінфіну від 28.12.2015 N 1204 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.01.2016 за N 124/28254.

Згідно з пунктом 2 розділу II Порядку N 1204 відповідний структурний підрозділ контролюючого органу складає податкове повідомлення-рішення за формою “Р” – у разі виявлення за результатами перевірок завищення або заниження податкових зобов’язань платника податків та/або у разі застосування штрафних (фінансових) санкцій, передбачених Кодексом (крім штрафних (фінансових) санкцій або інших грошових зобов’язань, визначених іншими формами податкових повідомлень-рішень) (додаток 2 до Порядку N 1204).

Сплата таких штрафів здійснюється на бюджетні рахунки за кодом класифікації доходів бюджету 14021900 (Пальне).

Водночас контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Тобто, у разі порушення платником акцизного податку порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до таких акцизних накладних в ЄРАН, контролюючим органом проводиться камеральна перевірка та за її результатами складається акт у двох примірниках, який після реєстрації його у контролюючому органі вручається (надсилається) для підписання платнику податків протягом трьох робочих днів.

Оскільки факт реалізації СГ пального без реєстрації його платником акцизного податку може бути встановлено як камеральною перевіркою (за даними Єдиного реєстру податкових накладних), так і документальною перевіркою, то штрафи застосовуються за результатами таких перевірок.

Лист ДФС України від 23.06.16 р. № 21649/7/99-99-12-03-03-17 «Щодо накладення штрафів у разі реалізації пального без реєстрації платниками акцизного податку, порушення порядку реєстрації акцизних накладних та розрахунків коригування до них»

Як повернути надміру сплачені митні платежі

Податківці зауважують, що для повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів платником податків до митниці, яка здійснювала оформлення митної декларації, подається заява довільної форми, яка підписується керівником і головним бухгалтером підприємства або фізичною особою із зазначенням причин повернення коштів, напрямом перерахування коштів та відповідним переліком документів.

Заява разом із пакетом документів передається до відділу митних платежів митниці для перевірки обґрунтованості повернення заявлених сум.

Відділ перевіряє факт перерахування митних й інших платежів із відповідного рахунка до Державного бюджету України та наявність переплати.

Лист ДФС України від 29.03.16 р. № 10672/7/99-99-11-04-02-17 «Про узагальнення судової практики»

Проект щодо роздрібного акцизу на пальне

Державна фіскальна служба України повідомляє про розроблення проекту Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України”.

Проектом Закону пропонується спростити адміністрування акцизного податку з реалізації пального за рахунок скасування акцизного податку з роздрібного продажу пального у розмірі 0,042 євро за кожний літр реалізованого пального та відповідного підвищення розміру ставок акцизного податку на пальне, зокрема, бензини, дизельне паливо та скраплений газ ( на 42 євро за1000 літрів).

Зазначений законопроект для громадського обговорення розміщено на офіційній сторінці Державної фіскальної служби   в мережі Інтернет (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика».

Офіційний портал Державної фіскальної служби України, рубрика «Діяльність», підрубрика «Регуляторна політика», розміщено 07.09.2016р.

Індекс інфляції у серпні

За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у серпні 2016 року відповідно до липня 2016 року становить 99,7%.

Коригування фінансового результату на відсотки по кредитах нерезидентів

Державна фіскальна служба України видала лист щодо коригування фінансового результату на суму нарахованих відсотків за позиками від пов’язаних осіб – нерезидентів.

Лист ДФС від 11.08.2016 № 17496/6/99-99-15-02-02-15

Судове рішення щодо відображення у податковому кредиті сум по зведених податкових накладних

ВАСУ розглянув справу про формування податкового кредиту за зведеними податковими накладними.

Ухвала ВАСУ № К/800/33414/14 від 01.08.2016р.

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

 

X