fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 04.07.2016 по 10.07.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 11 Jul 2016 Tags:

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 04.07.2016 по 10.07.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Індекс інфляції

За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у червні 2016 року відповідно до травня 2016 року становить 99,8%.

Знову про відпуск пального з відповідального зберігання

Податківці в черговий раз надають роз’яснення щодо оподаткування акцизним податком відпуску пального по талонах, яке передано на відповідальне зберігання згідно з договором, та під час відпуску якого отримувачу надається фіскальний звітний чек, в якому вказано вид торгівлі “зі зберігання”.

Так, реалізація пального – це будь-які операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального.

Не вважаються реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на підставі договорів зберігання.

Для визначення об’єкта оподаткування, до якого відносяться операції з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів передбачено визначення терміну реалізації, зокрема фізичний відпуск з автозаправної станції та/або автомобільної газозаправної станції товарів незалежно від форми розрахунків.

Отже, одна особа може одночасно бути платником акцизного податку як із роздрібного продажу підакцизних товарів, так і особою, що реалізує пальне.

Операції з відпуску пального, яке передане на відповідальне зберігання згідно з договором, по талонах із наданням отримувачу фіскального звітного чека, в якому вказано вид торгівлі “зі зберігання”, як у особи, яка:

реалізує пальне – не є об’єктом оподаткування акцизним податком, оскільки такі операції не відносяться до реалізації пального;

здійснює роздрібну торгівлю пального – є об’єктом оподаткування акцизним податком, оскільки передбачено фізичний відпуск пального через АЗС та/або АГЗС, і оподатковується за ставкою 0,042 євро за кожний літр реалізованого (відпущеного) товару.

В таких ваипадках необхідним є документальне підтвердження наявності факту здійснення відповідної операції з приймання та передачі згідно з договорами відповідального зберігання.

Такими документми можуть бути:

– відповідні договора,

– заявки поклажодавця про постачання товарів на зберігання.

-акти приймання-передачі товару між сторонами на підставі актів приймання нафтопродуктів за кількістю (форма N 5-НП, затверджена додатком 1 до Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України.

Лист ДФСУ “Про надання податкової консультації щодо окремих положень Податкового кодексу України у зв’язку із набранням чинності положеннями Закону України від 24 грудня 2015 року N 909-VIII стосовно особливостей оподаткування акцизним податком відпуску пального по талонах, яке передано на відповідальне зберігання згідно з договором, та під час відпуску якого отримувачу надається фіскальний звітний чек, в якому вказано вид торгівлі “зі зберігання” від 27.04.2016 р. N 4353/П/99-99-12-03-03-15

Податківці також вміють “жартувати” або що робити з алкоголем, на який закінчилася ліцензія

Податківці роз’яснили, що робити з нереалізованими алкогольними напоями (тютюновими виробами), що залишились у власності суб’єкта господарювання та не можуть бути реалізовані внаслідок закінчення строку дії ліцензії.

Така продукція може бути використана для власного споживання.

Офіційний портал Територіальних органів ДФС у Тернопільській області, рубрика “Медіа-центр”, підрубрика “Новини”

Робота над помилками при складанні звітів про контрольовані операції

Фіскали провели аналіз помилок, які були допущені при складанні звіту про контрольовані операції.

Основні з них такі::

загальна сума контрольованих операцій з контрагентом (гр.4 Загальних відомостей про контрольовані операції) не відповідає загальній вартості операцій (без вирахування непрямих податків) (гр.20 Відомостей про контрольовані операції);

не зазначено повне найменування особи – сторони контрольованої операції у гр.2 Загальних відомостей про контрольовані операції;

не зазначено загальну суму контрольованих операцій з контрагентом;

в порушення вимог пп.39.2.1.7 п.39.2.1 ст.39 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі ПКУ) щодо розміру граничного обсягу віднесення господарських операцій до контрольованих операцій подані звіти з сумою операцій менше 5 млн. грн.;

подані звіти платниками, які за даними фінансової звітності за 2015 рік мають дохід менше 50 млн. гривень.

Офіційний портал Територіальних органів ДФС у Сумській області, рубрика “Медіа-центр”, підрубрика “Новини”

Оновлено довідник податкових пільг

ДФС затвердила Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, № 79/1 та Довідник інших податкових пільг № 79/2 станом на 01.07.2016 р.

У зазначених Довідниках надано перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо, а також визначено строки дії пільг.

Дані цих Довідників використовуються платниками під час заповнення Звіту про суми податкових пільг за формою.

Офіційний портал Державної фіскальної служби України, рубрика “ДОВІДНИКИ, РЕЄСТРИ, ПЕРЕЛІКИ”, підрубрика “ДОВІДНИКИ”

Штраф за порушення строків реєстрації податкових накладних за 2015 рік

Нерідко виникає питання, чи можуть податкові органи в 2016 році застосовувати штрафи за порушення строків реєстрації податкових накладних, допущені у 2015 році?

З 01 січня 2016 року законодавчі норми вже не вимагають затвердження Мінфіном порядку застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних у ЄРПН.

Тому податківці, починаючи з 01 січня 2016 року застосовують штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригувань, не очікуючи та не керуючись порядком, затвердженим Мінфіном.

Водночас щодо податкових накладних за 2015 рік Полтавський окружний адміністративний суду від 16.02.2016 р. № 816/4843/15 вказав на таке:

до 01.01.2016 р. ДФС могла застосувати штрафні санкції лише відповідно до порядку застосування штрафних санкцій, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову й митну політику.

А у 2015 році такого порядку не існувало.

Тому платник ПДВ, що вчинив правопорушення у вигляді прострочення реєстрації податкової накладної в ЄРПН у 2015 році, не може бути притягнений до відповідальності.

Адже затвердженого порядку не було.

Надміру сплачене ПДВ – що з реєстраційною сумою

Податківців запитали, чи буде змінюватись сума ПДВ, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на суму надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, які повернуті на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ.

Так, у разі повернення надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ.

Суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення SПопРах, а отже не змінюють суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Водночас, якщо в подальшому платник приймає рішення про повернення коштів з електронного рахунка на поточний рахунок, то значення SПопРах зменьшується на суму ПДВ, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню з електронного рахунку на поточний рахунок платника.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 101.08

 

Як включити до витрат ФОПа на загальній системі оподаткування витрати на ПММ

Фіскали роз’яснили, як включити до витрат фізичної особи – підприємця на загальній системі оподаткування вартість придбаних пально-мастильних матеріалів та запчастин для вантажного автомобіля, який знаходиться у власності і використовується для здійснення підприємницької діяльності та необхідності зазначати КВЕД 49.4 «Вантажний автомобільний транспорт» у реєстраційних даних фізичної особи – підприємця.

Так, фізична особа – підприємець на загальній системі оподаткування має право включити до складу витрат вартість використаних пально-мастильних матеріалів після одержання доходу, який безпосередньо пов’язаний з понесеними витратами від здійснення підприємницької діяльності, на підставі документально підтверджених первинних документів, зокрема угод, актів виконаних робіт (наданих послуг), товарно-транспортних накладних, розрахункових документів, тощо.

Фізична особа – підприємець, яка використовує у своїй господарській діяльності власне майно, яке прямо пов’язане з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг, має право включати до витрат вартість ремонту (поліпшення) майна за наявності їх документального оформлення, підтвердження відповідних витрат та відображення їх в обліку.

Лист ГУ ДФС у Вінницькій області від 01.06.2016 року №335/К/02-32-13-01

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

 

X