fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 30.11.2015 пo 06.12.2015 РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

In: Дайджести новин законодавства і практики 08 Dec 2015

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики

за періoд з 30.11.2015 пo 06.12.2015

РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

 

Нова декларація про майновий стан і доходи

ДФС повідомила, що з 1 січня 2016 року запроваджується нова форма декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом Мінфіну від 2 жовтня 2015 № 859.

Для зручності фізичних осіб у новій декларації об’єднані звітності з ПДФО і військовому збору. Враховуючи це, за результатами 2015 фізособи, які отримували доходи не від податкових агентів (зокрема від інших фізосіб) і іноземні доходи, визначають податкові зобов’язання з ПДФО і військовому збору в 1 податкової звітності. При цьому надання будь-якої додаткової звітності не передбачається.

Для спрощення та зменшення часу для заповнення обсяг декларації зменшено з 2 аркушів до 1, а кількість додатків – з 7 до 4.

Тепер додатки заповнюються тільки при отриманні доходів, які передбачають особливий розрахунок оподатковуваного доходу при:

– отриманні доходів від 2-х і більше податкових агентів;

– операціях з інвестиційними активами;

– отриманні іноземних доходів;

– визначенні оподатковуваного доходу від здійснення підприємницької і незалежної професійної діяльності.

Значна кількість інформації, яка раніше заповнювалася в додатках, зараз відображається в самій декларації.

Наказ Міністерства фінансів України від 02.10.2015 р. № 859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи»

Уточнено порядок електронного адміністрування ПДВ

Кабмін постановою від 18.11.2015 № 967 вніс зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість.

Пункт 9 Порядку доповнено положеннями, якими передбачено, що у разі проведення органами Казначейства розрахунків платника податків з погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення і постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або іншим підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають населенню послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води по тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами держвлади або органами місцевого самоврядування, за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам з подальшим направленням коштів у рахунок погашення заборгованості з податку, в поповнення електронного рахунку враховується в межах проведених розрахунків з податку сума зменшення залишку узгоджених податкових зобов’язань такого платника податку, не сплачених до бюджету, термін сплати за якими настав, що враховується Казначейством до виконання в повному обсязі, за коригуючими реєстрами.

Інформація про проведення таких розрахунків з податку надається Казначейством в ГФС в розрізі платників податків не пізніше наступного робочого дня з дати проведення таких розрахунків.

На підставі інформації про проведення розрахунків, отриманої від Казначейства, ДФС формує та не пізніше наступного робочого дня з дати отримання такої інформації направляє Казначейству коригувальні реєстри в межах залишку узгоджених податкових зобов’язань платника податку, не сплачених до бюджету, термін сплати за якими настав, але не більш суми проведених розрахунків.

У день отримання коригувальних реєстрів Казначейство зменшує залишок узгоджених податкових зобов’язань платника податку, не сплачених до бюджету, термін сплати за якими настав, що враховується Казначейством до виконання в повному обсязі, і повідомляє про це ДФС.

ДФС на підставі інформації про зменшення залишку узгоджених податкових зобов’язань платника податку, не сплачених до бюджету, термін сплати за якими настав, що враховується Казначейством до виконання в повному обсязі, не пізніше наступного робочого дня з дати отримання такої інформації збільшує суму поповнення електронного рахунки такого платника податків на суму такого зменшення.

Постанова Кабінету Міністрів України від 18.11.2015 р. № 967 «Про внесення змін до пункту 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість»

Що робити при втраті документів, що є предметом перевірки

ДФС в листі від 20.11.2015 № 24797/6/99-99-22-04-02-15 розповіла про процес відновлення втрачених документів про взаємини з контрагентами, які є предметом перевірки.

Так, платнику податків необхідно письмово повідомити про втрату, пошкодженні, дострокове знищення відповідних документів в 5-денний строк з дня такої події:

– у контролюючого органу за місцем обліку;

– у контролюючий орган, який здійснював митне оформлення відповідної митної декларації.

Відновити втрачені документи платник податків зобов’язаний протягом 90 календарних днів з дня, наступного за днем ​​надходження повідомлення до контролюючого органу.

У випадку пропажі/знищення первинних документів, облікових регістрів і звітів керівник підприємства повинен письмово повідомити про це в правоохоронні органи, а також наказом призначити комісію для встановлення переліку відсутніх документів та розслідування причин їх пропажі/знищення, запросити для участі в роботі комісії представників слідчих органів , охорони та державного пожежного нагляду.

Результати роботи комісії оформляються актом, затвердженим керівником підприємства. Копію акта в 10-денний термін необхідно направити в орган ДФС.

Також у листі наголошується, що у випадках, визначених пунктом 102.2 ПК, і без дотримання строку давності в тисячу дев’яносто п’ять днів для зберігання документів, може бути нараховане грошове зобов’язання або розпочато виробництво щодо стягнення податку.

Лист ДФС від 20.11.2015 р. № 24797/6/99-99-22-04-02-15 «Про надання податкової консультації (щодо відновлення платниками податків втрачених документів, що є предметом перевірки, в тому числі, норм законодавства, на яких ґрунтується вимога про надання документів по взаємовідносинах з контрагентами за межами + 1095-денного терміну їх зберігання)»

Спрощено укладення договорів про визнання електронних документів

Розпочав роботу доопрацьований електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».

ДФС повідомляє, що процес укладення договорів, спрямованих в електронній формі, спрощений. Починаючи з 25 листопада 2015 платником полягає 1 договір з органом ГФС за основним місцем обліку, Який надає право подавати електронні документи в будь-Орган ГФС, в якому такий платник перебуває на обліку.

Договір, укладений платником до 25.11.2015 з органом ДФС за основним місцем обліку, є чинним з моменту його підписання і до закінчення терміну дії посилених сертифікатів відкритих ключів.

Договір з органом ДФС за неосновним місцем обліку не вкладається.

Крім того, для формування та подання договору розроблений новий електронний формат за кодом J(F)1391004.

Офіційний портал ДФС, рубрика «Анонси», підрубрика «Щодо реєстрації Договорів про визнання електронних документів» від 01.12.2015 р.

Мін’юст запланував скасувати Господарський кодекс

30 листопада в Мін’юсті відбулася презентація ініціативи щодо скасування Господарського кодексу. Вирішено, що при Мін’юсті буде створена робоча група, яка оформить концепцію реформи приватного права. Після обговорення концепції послідує розробка законопроекту про перенесення окремих норм та скасування Господарського кодексу.

Передумовами скасування Господарського кодексу є реформа приватного права в Україні. По-перше, Господарський кодекс містить положення, що дублюють або суперечать іншим законодавчим актам. По-друге, адміністративні підходи Кодексу до регулювання господарської діяльності принципово застаріли. По-третє, Кодекс передбачає занадто обтяжені процедури. По-четверте, він не відповідає реаліям комерційних відносин.

Офіційний портал ДФС, рубрика «Новини», підрубрика «В Мін’юсті презентували ініціативу скасування Господарського кодексу» від 30.11.2015 р.

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, юрист кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

X