Дайджест нoвин закoнoдавства і практики
за періoд з 28.12.2015 пo 03.01.2016
РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”
Режим вільної торгівлі з Росією скасовано
З 02.01.2016 р. в Україні скасовано режим вільної торгівлі щодо Росії. Ці захисні заходи вводяться постановою Кабміну № 1147 від 30.12.2015 р. Для російських товарів замість нульової ставки що діяла згідно з угодою про встановлення режиму вільної торгівлі між країнами СНД, тепер діє режим найбільшого сприяння (максимальний рівень таможних мит, дозволений умовами членства України в СОТ для країн-членів цієї організації).
Даним документом уряд України затвердив список російських товарів, ввезення яких в країну буде заборонено з 10 січня. Постанова буде діяти до 6 серпня або після скасування заборони на ввезення до Росії українських товарів. Всього в списку 43 види товарів.
Зокрема, під заборону потрапляють м’ясо, рибопродукти, ряд молочних продуктів, кава, чай, кондитерські, хлібобулочні і макаронні вироби, пиво, горілка і ряд інших товарів. З непродовольчих товарів під заборону потрапили шампуні і гелі, сигарети з фільтром, добрива, дизель-електричні локомотиви, а також обладнання для залізниць та трамвайних колій.
Постанова КМУ від 30.12.2015 р. № 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації»
В Україні діє зона вільної торгівлі з ЄС
1 січня Україна вступила в зону вільної торгівлі з Європейським Союзом – почала діяти економічна частина Угоди про асоціацію.
Зокрема, за даними Мінекономрозвитку, нульові ставки з 1 січня 2016 року вводяться для наступних груп товарів:
– промислові,
– сільськогосподарські,
– товари переробної та харчової промисловості.
По товарах текстильної, кондитерської, хімічної галузей, на насінну продукцію, окремі зернові культури, фрукти, сухофрукти, приправи і спеції, іншу продукцію рослинного походження відбудеться симетрична відміна ввізних мит обома сторонами.
Надалі тарифна лібералізація для ЄС буде проводитися протягом 3-річного (деякі види рибної продукції, взуття, труби і т.д.), 5-річного (телефонні апарати, апаратура для радіомовлення, лінзи для камер і т.д.) і 7-річного (апаратура для відеозапису, моторні транспортні засоби, добрива тощо) періодів.
У свою чергу Україна матиме можливість знизити ввізні мита протягом 3-річного (шапки, парасольки, бруківка і т.д.), 5-річного (посуд, обладнання для миття, трактори і т.д.), 7-річного (автокрани, автобурові, транспортні засоби, оснащені електричними двигунами і т.п.) і 10-річного (автомобілі легкові) перехідних періодів.
Офіційний портал Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, рубрика «Новини», підрубрика «З 1 січня 2016 року на 70% європейських товарів вводиться нульова ставка, – Наталія Микольська» від 31.12.2015 р.
Бюро правової допомоги почнуть роботу в липні 2016
У кожному районі та місті України будуть створені бюро правової допомоги як відокремлені підрозділи місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Більше 400 бюро почнуть обслуговувати громадян з 1 липня 2016 року.
У бюро кожен зможе скористатися електронними сервісами Мін’юсту, отримати безоплатну первинну правову допомогу – правову інформацію та консультації.
Соціально незахищені громадяни тут же матимуть доступ і до безоплатної вторинної правової допомоги – складання процесуальних документів і представництва в суді .
Офіційний портал Координаційного центру з надання правової допомоги, рубрика «Новини», підрубрика «Понад 400 бюро правової допомоги розпочнуть обслуговувати громадян вже з 1 липня 2016 року» від 28.12.2015 р.
Затверджено порядок електронних торгів арештованим майном
Мін’юст наказом від 22 грудня 2015 року № 2710/5 затвердив Порядок реалізації арештованого майна шляхом проведення електронних торгів.
Порядок набуде чинності 18 січня 2016 року.
Встановлюється, що веб-сайт електронних торгів функціонує в цілодобовому режимі і доступний всім користувачам Інтернету. Засобами системи електронних торгів через сайт одночасно може проводитися кілька електронних торгів.
Реалізація майна здійснюється після визначення його вартості (оцінки) відповідно до статті 58 Закону «Про виконавче провадження». Якщо термін дії звіту про оцінку майна закінчився після передачі майна на реалізацію, повторна оцінка такого майна не проводиться. Вартість майна, визначена у звіті, є дійсною на період реалізації арештованого майна. Датою передачі майна на реалізацію вважається дата внесення в Систему інформаційного повідомлення про електронних торгах.
Переможець електронних торгів у формі аукціону протягом 10 банківських днів з дня формування протоколу здійснює розрахунки за придбане майно.
Наказ Міністерства юстиції України від 22.12.2015 р. № 2710/5 «Про реалізацію арештованого майна шляхом проведення електронних торгів»
Внесено зміни до порядку ведення Держземкадастру
Кабінет Міністрів постановою від 23 грудня 2015 № 1115 вніс зміни до Порядку ведення Державного земельного кадастру.
Документом встановлено, що у випадку, якщо до 1 січня 2013 року розроблена технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання у користування, у тому числі на умовах оренди, а відомості про такій земельній ділянці не внесені до державного реєстру земель, державна реєстрація такої земельної ділянки здійснюється на підставі зазначеної технічної документації із землеустрою відповідно до п. 107 – 111 і 113 Порядку.
Постанова КМУ від 23 грудня 2015 р. № 1115 «Про внесення змін до Порядку ведення Державного земельного кадастру»
Діють зміни в порядок розкриття інформації емітентами цінних паперів
31 грудня 2015 р. набуло чинності рішення НКЦПФР від 01.09.2015 № 1348 про затвердження Змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів.
Змінами уточнено, що розкриття регулярної річної інформації має здійснюватися шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР, розміщення на сторінці в мережі Інтернет, опублікування в офіційному друкованому виданні та подання до НКЦПФР в строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
Емітенти цінних паперів до подання регулярної річної інформації в НКЦПФР розміщують її в загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР та на Інтернет-сторінці, публікують в офіційному друкованому виданні.
При розкритті виправленої регулярної та особливої інформації шляхом опублікування в офіційному друкованому виданні емітент може опублікувати саме ту частину інформації, яка була спростована і виправлена із зазначенням офіційного друкованого видання (найменування, дата і номер офіційного друкованого видання), в якому була опублікована інформація, що підлягає спростуванню.
Також у Положенні про розкриття інформації емітентами уточнені особливості розкриття інформації іноземними емітентами-нерезидентами та міжнародними фінансовими організаціями.
Так, якщо іноземні емітенти розкривають особливу інформацію, річний, піврічний і квартальний звіти, такі звіти розкриваються шляхом розміщення їх тексту в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, на сторінці в мережі Інтернет, на сайті фондової біржі, на якій цінні папери іноземного емітента розміщуються і знаходяться у зверненні.
Рішення Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку від 01.09.2015 № 1348 «Про затвердження Змін до Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів»
Підбірку підгoтувала:
Віктoрія Пoлянська, юрист кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»