fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 28.09.2015 пo 04.10.2015 РУБРИКА “КАДРИ І ПЕРСOНАЛ”

In: Дайджести новин законодавства і практики 25 Nov 2015

Нове свято – День захисника України

14 жовтня 2015 року – вихідний день, а саме День захисника України, який святкуватиметься цього року вперше День захисника України. З появою нового святкового дня зменшилась норма тривалості робочого часу у жовтні 2015 року, а відповідно і річний баланс робочого часу за 2015 рік.

  Закон України від 05.03.2015 № 238-VIII «Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України»

Підстави для надання статусу учасника війни працівникам підприємств

Постановою від 23 вересня 2015 № 739 Кабмін врегулював окремі питання надання статусу учасника війни.

Встановлено, що підставою для надання статусу учасника війни працівникам підприємств, установ та організацій, які залучалися і брали безпосередню участь у забезпеченні проведення АТО, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, є документи про безпосереднє залучення до вирішення завдань АТО (виписки з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ), а також документи про направлення у відрядження для безпосередньої участі у АТО (виписки з наказів, розпоряджень, відрядних посвідчень, книг, нарядів, матеріалів спеціальних розслідувань за фактами одержання поранень).

Питаннями про встановлення статусу учасника війни працівникам підприємств , установ та організацій , які залучалися і брали безпосередню участь у АТО займуться комісії для розгляду питань, пов’язаних із встановленням статусу учасника війни.

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 р. № 739 «Питання надання статусу учасника війни деяким особам»

 

Розпочато осінній призов громадян на строкову військову службу

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у жовтні–листопаді 2015 року» від 23.09.2015 № 1000-р восени 2015 року на строкову військову службу призвуть 11 тис. громадян.

Уряд доручив Міноборони забезпечити призовників проїзними документами для прямування від збірних пунктів до місця проходження служби, а також харчуванням під час перебування у зазначених пунктах і дорозі.

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 р. № 1000-р «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у жовтні — листопаді 2015 року»

 

Дещо про надання статусу безробітного та направлення на працевлаштування

Міністерство соціальної політики України наказом від 17.08.2015 № 848 затвердило нові форми документів із реєстрації безробітних у центрі зайнятості та направлення на працевлаштування.

Зокрема, затверджено форми:

  • персональної картки та додатків до неї;
  • заяви про надання (поновлення) статусу безробітного;
  • направлення на працевлаштування.

Як і раніше, фахівець центру зайнятості видає направлення на працевлаштування, яке роботодавець залишає у себе, а корінець направлення заповнює із відповіддю про прийняте рішення. Корінець направлення слід повернути до центру зайнятості протягом семи календарних днів з дати направлення особи на працевлаштування.

Наказ Міністерства соціальної політики України від 17.08.2015  № 848 «Про затвердження форм Персональної картки та додатків до неї, заяви про надання (поновлення) статусу безробітного та направлення на працевлаштування»

 

Матеріальна допомога для оздоровлення

Мінсоцполітики нагадало, що відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, за винятком випадків, передбачених частиною сьомою статті 10 Закону про відпустки.

Щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше ніж 14 календарних днів.

У випадку поділу щорічної відпустки на частини допомога для оздоровлення може виплачуватися працівникові один раз при наданні будь-якої з частин щорічної основної відпустки за заявою працівника.

Таким чином, у випадку надання працівникові щорічних відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи допомога для оздоровлення також може виплачуватися працівникові за його заявою.

Умови виплати матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, обставини, за яких вона виплачується, а також кому саме вона може бути виплачена першочергово, рекомендується визначати у відповідному локальному нормативному акті (наприклад, Положенні про оплату праці).

Означена матеріальна допомога виплачується за заявою працівника, наприклад, у разі скрутного матеріального становища, у зв’язку з тривалою хворобою. Рішення про надання такої матеріальної допомоги ухвалюється керівником відповідного органу, виходячи з обставин, викладених у заяві працівника, за наявності коштів на цю мету.

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань не є обов’язковою виплатою і виплачується за наявності коштів.

Лист від 21.07.2015 р. № 409/13/116-15 «Про надання роз’яснення»

 

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, пoмічник юриста кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

X