fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 25.01.2016 пo 31.01.2016 РУБРИКА “ПРОБЛЕМА-РІШЕННЯ”

In: Дайджести новин законодавства і практики 01 Feb 2016

Іноземний дохід…сплатити своїй державі податки чи тій, яка виплатила такий дохід?

Все частіше сьогодні трапляються ситуації, коли українці знаходять роботодавців за кордоном та отримують дохід в іноземній валюті.

Оподаткуванню таких доходів присвячено пункт 170.11 статті 170 Податкового кодексу України.

Так, якщо Ви отримали іноземний дохід, то необхідно подати декларацію до 01 травня року, наступного за тим, в якому Ви отримали дохід.

Водночас такий дохід підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військовим збором (1,5%). Сплатити податки Ви зобов’язані до 01 серпня року, наступного за тим, в якому Ви отримали дохід.

Слід зауважити, що до доходу, отриманого в 2015 році, буде застосовуватися ставка 15%, а якщо сума доходу складає більше, ніж 10 мінімальних заробітних плат, встановлених на 01 січня 2015р (12 180,00 грн), то 20%. З 2016 року ставка податку становитиме 18% незалежно від розміру доходу.

Якщо ж Україна має міжнародний договір з країною, резидент якої виплатив Вам дохід, та у цьому договорі прописано, яка країна сплачує податки з такого доходу, то Ви можете зменшити суму податків (або й не платити взагалі).

Для цього необхідно отримати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти цей податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.

Важливо не ігнорувати порядок оподаткування іноземних доходів, адже в такому оподаткуванні немає нічого складного, але водночас є багато різних моментів.

Якщо у Вас є подібні ситуації, ми з радістю допоможемо Вам в них розібратися…

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

 

X