fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 23.11.2015 пo 29.11.2015 РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

In: Дайджести новин законодавства і практики 30 Nov 2015

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики

за періoд з 23.11.2015 пo 29.11.2015

РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO

 

ВР зменшила кворум загальних зборів учасників ТОВ

Верховною Радою України внесено зміни до Закону України «Про господарські товариства» № 19.09.1991 № 1576-XII щодо зменшення кворуму загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю.

Відповідно до внесених змін загальні збори учасників ТОВ вважаються повноважним, якщо на них присутні учасники (представники учасників), що володіють у сукупності більш ніж 50% голосів (зараз 60%).

При цьому установчими документами товариств, у статутному капіталі яких відсутня державна частка, може бути встановлений інший відсоток голосів учасників (представників учасників), за умови присутності яких загальні збори учасників вважаються повноважними.

Проект Закону України від 29.04.2015 р. № 2757 «Про внесення змін до статті 60 Закону України «Про господарські товариства» щодо зменшення кворуму загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю»

Зміна відомостей про юридичну особу в ЄДР – тільки по оригіналам документів

Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» щодо неможливості внесення змін до Єдиного державного реєстру за підробленими документами.

Даним актом передбачено, що зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР, а також зміни в його установчі документи, будуть вноситися на підставі оригіналу (або нотаріально завірених копій) відповідного рішення органів управління юридичної особи.

Передбачено, що всі подані документи зберігаються в реєстраційній справі.

Проект Закону України від 16.12.2014 р. № 1475 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» щодо унеможливлення внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців за підробними документами»

Щодо подання документів для отримання ліцензії на будівництво

Кабінет Міністрів внесено зміни до порядку ліцензування господарської діяльності, пов’язаний із створенням об’єктів архітектури.

Зазначене рішення дозволить удосконалити регулювання відносин, що виникають в процесі ліцензування господарської діяльності з будівництва об’єктів IV та V категорій складності, шляхом впровадження електронної системи подачі документів для отримання ліцензії.

Передбачається, що суб’єкт будівельної діяльності, який бажає отримати ліцензію, може подати документи до органу ліцензування (Держархбудінспекції) як в паперовому вигляді, так і за допомогою телекомунікаційних засобів зв’язку.

Урядовий портал, рубрика «Новини», підрубрика «Уряд вніс зміни у порядок ліцензування об’єктів архітектури» від 25.11.2015 р.

Децентралізація у сфері реєстрації бізнесу та нерухомості

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень щодо державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», яким регулюються відносини, що виникають у сфері держреєстрації юридичних осіб, громадських формувань без статусу юридичної особи, ФОП, статутів територіальних громад та символіки.

Повноваження щодо надання адмінпослуг у сфері держреєстрації юридичних осіб та ФОП будуть передані органам місцевого самоврядування, місцевим держадміністраціям, нотаріусам, банкам.

Для реалізації змін і передачі повноважень передбачено перехідний період – до 30 квітня 2016 року.

Також прийнятий Закон «Про державну реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Згідно даного акту органам місцевого самоврядування передаються повноваження з держреєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Проект Закону України від 02.06.2015 р. № 2983 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»; Проект Закону України від 02.06.2015 р. № 2982 «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та деяких інших законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»

Розширено вимоги до найменування юрособи

Мін’юст наказом від 19.11.2015 № 2310/5 вніс зміни до Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу.

Відповідно документ доповнено нормою про заборону в найменуванні юридичних осіб використання символіки комуністичного і/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

Також наголошується, що повне найменування акціонерного товариства українською мовою повинне містити назву його типу (публічне чи приватне) і організаційно-правової форми (акціонерне товариство).

Словосполучення «акціонерне товариство» та похідні від нього у своєму найменуванні можуть використовувати лише юрособи, які зареєстрували в установленому порядку випуск власних акцій і які функціонують відповідно до Закону «Про акціонерні товариства» з урахуванням особливостей, визначених законодавством, і юридичні особи – корпоративні інвестиційні фонди, які створені і функціонують відповідно до законодавства, що регулює діяльність у сфері спільного інвестування.

Наказ Міністерства юстиції України від 19.11.2015 р. №2310/5 «Про внесення змін до Вимог щодо написання найменування юридичної особи або її відокремленого підрозділу»

Щодо спрощення торгівлі

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 745-VIII «Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про створення Світової організації торгівлі», прийнятий Верховною Радою 4 листопада.

Імплементація даного міжнародного договору забезпечує підвищення прозорості та ефективності операцій державних органів, збільшення торговельних потоків, державних доходів і прямих іноземних інвестицій, зменшення часу і вартості митного контролю, зниження рівня корупції, розширення співробітництва між учасниками приватного та державного секторів, поліпшення розвитку малого та середнього бізнесу.

Ратифікація Україною Протоколу та впровадження надалі положень Угоди поліпшить позиції нашої держави в рейтингах, пов’язаних з легкістю ведення бізнесу, а також надасть позитивний сигнал для учасників міжнародної торгівлі та інвестиційного співтовариства про створення Україною ефективної та прозорої торгової середовища зі зменшенням корупційної практики. При цьому реалізація положень Угоди сприятиме активнішій інтеграції України з ЄС.

Протокол набуде чинності після виконання внутрішньодержавних ратифікаційних процедур двома третинами членів СОТ.

Закон України від 04.11.2015 р. № 745-VIII «Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі»

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, юрист кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

 

 

X