fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 18.01.2016 пo 24.01.2016 РУБРИКА “ПРОБЛЕМА-РІШЕННЯ”

In: Дайджести новин законодавства і практики 25 Jan 2016


Ваш бухгалтер перерахував надміру податки. Як повернути такі кошти?

Не рідко трапляються ситуації, коли бухгалтер випадково перерахував зайву суму податків до бюджету. Буває й не випадково, а свідомо бухгалтери перераховують більшу суму податків із розрахунку «з переплатою спокійніше».

Але з часом підприємство або припиняє бути платником такого податку, або виникає необхідність «зібрані» кошти спрямувати на сплату інших податків.

Що тоді робити?

Міністерство фінансів України затвердило Порядок взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань.

Отже, якщо Ви звірилися по певному податку з податковою і Ви впевнені, що у Вас переплата, то Ви можете такі кошти:

  • повернути на свій поточний рахунок в банку;

2) перерахувати на погашення заборгованості з іншого податку;

3) залишити як передоплату по такому податку.

Якщо Ви фізична особа – підприємець та не маєте поточного рахунку в банку, то кошти можуть бути Вам повернуті готівкою або поштовим переказом через підприємства поштового зв’язку.

Важливим моментом у поверненні коштів є те, що заяву про повернення коштів або перерахування в сплату інших податків можна подати протягом 1095 днів від дня її виникнення.

Пам’ятаймо про те, що податки в Україні поділяються на загальнодержавні та місцеві, від чого й залежить бюджет, в який сплачується такий податок: державний чи місцевий.

А від цього залежить процедура повернення коштів.

Кожне підприємство має свої особливості діяльності, тому й кожна операція повернення/перерахування коштів може набувати своїх особливостей.

        Якщо у Вас є подібні ситуації, ми з радістю допоможемо Вам в них розібратися…

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

X