fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 14.12.2015 пo 20.12.2015 РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

In: Дайджести новин законодавства і практики 21 Dec 2015

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики

за періoд з 14.12.2015 пo 20.12.2015

РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

 

Заборона поставок у Крим

Кабмін прийняв постанову № 1035 «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію», відповідно до якої на період тимчасової окупації забороняються поставки, за винятком:

– особистих речей громадян, визначених ч. 1 ст. 370 Митного кодексу України (крім товарів, визначених п. 24 ч. 1 ст. 370) , що переміщуються в ручній поклажі та/або супроводжуваному багажі;

– соціально значимих продуктів харчування, що переміщуються громадянами, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 грн і сумарна вага яких не перевищує 50 кг на 1 людину.

Дія даної постанови не поширюється на:

– постачання електричної енергії з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію. Такі постачання здійснюються відповідно до рішення РНБО;

– поставку з тимчасово окупованої території на іншу територію України товарів, що мають стратегічне значення для галузей економіки і безпеки держави, – по підтвердженню Мінекономрозвитку;

– ввезення на тимчасово окуповану територію гуманітарної допомоги, що надається міжнародними гуманітарними організаціями, – відповідно до переліку, затвердженого Мінсоцполітики.

Постанова Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 р. № 1035 «Про обмеження поставок окремих товарів (робіт, послуг) з тимчасово окупованої території на іншу територію України та/або з іншої території України на тимчасово окуповану територію»

Без радянських ГОСТів

Міністерство економічного розвитку і торгівлі відмінило ГОСТи, які були розроблені до 1992 року, що допоможе звільнити бізнес від зайвих обмежень у розробці товарів і послуг, стимулює підприємницьку ініціативу і конкуренцію.

Накази Мінекономрозвитку № 175, 182-188, які були нещодавно прийняті, скасовують 12776 ГОСТів.

Більшість з них будуть діяти до початку 2018 року – для того, щоб бізнес встиг пристосуватися до нових умов.

Офіційний портал Міністерства економічного розвитку і торгівлі, рубрика «Новини», підрубрика «Мінекономрозвитку звільнило бізнес від майже 13 000 радянських ГОСТів» від 15.12.2015 р.

НБУ залишив облікову ставку на рівні 22 %

Правління Національного банку України залишило облікову ставку на рівні 22 % річних. Таке рішення затверджено постановою від 17 грудня 2015 № 894 «Про регулювання грошово-кредитного ринку». Як відомо, облікова ставка з 25 вересня 2015 була знижена з 27 % до 22 % річних.

Постанова Правління Національного банку України від 17.12.2015 р. № 894 «Про регулювання грошово-кредитного ринку»

Оновлена ​​методика оцінки майна

Урядовою постановою від 25 листопада № 1033 внесено зміни до Методики оцінки майна, які були розроблені ФДМУ для реалізації програми дій щодо вдосконалення функціонування національного ринку оцінки та діяльності його професійних учасників.

Основні зміни:

– основу оцінки за новою методикою покладено ринкову вартість об’єкта, а не балансову звітність, як раніше, по якій проводилася стандартизована оцінка (окремо для бірж, окремо – для конкурсу) без аналізу ринку, обліку ліквідності і перспектив підприємства;

– тепер оцінку абсолютно всього (пакетів акцій, об’єктів будівництва та ін.) будуть проводити незалежні оцінювачі;

– всі контрольні пакети акцій об’єктів груп «Г» та ПЕК будуть оцінюватися за ринковою вартістю з залученням незалежних оцінювачів, а стартову ціну погоджуватиме робоча група, створена Кабміном, до якої входять представники міністерств і міжнародних організацій. Робоча група зможе збільшити стартову ціну для аукціону, але не зможе зменшити (раніше стартову ціну встановлювала конкурсна комісія, яка ні з ким вона не погоджувала).

Постанова Кабінету Міністрів України від 25.11.2015 р. № 1033 «Про внесення змін до Методики оцінки майна»

Ліцензійні умови туроператорської діяльності

15 грудня набули чинності Ліцензійні умови провадження туроператорської діяльності, затверджені постановою Кабміну від 11 листопада 2015 № 991.

Ліцензійні умови визначають вичерпний перелік вимог, обов’язкових для виконання ліцензіатами, які здійснюють туроператорську діяльність, і вичерпний перелік документів, які додаються до заяви про отримання ліцензії.

Їх дія поширюється на юридичних осіб незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які здійснюють і мають намір здійснювати туроператорську діяльність .

Здобувач ліцензії , який має намір здійснювати туроператорську діяльність, подає до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії у підтвердженні форми.

Ліцензійні умови містять кадрові, організаційні та технологічні вимоги до здійснення туроператорської діяльності.

Постанова Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 р. № 991 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності»

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, юрист кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

X