fbpx

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 14.09.2015 пo 20.09.2015 РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

In: Дайджести новин законодавства і практики 25 Nov 2015

Адмінпослуги НБУ через «єдине вікно»

У територіальних управліннях НБУ з 15 вересня розпочали роботу відділи з обробки документів «Єдине вікно».

«Єдине вікно» – це підрозділ з надання всіх адмінпослуг Нацбанку, в якому громадяни та юридичні особи зможуть отримати кваліфіковану допомогу з оформлення документів, скарг, листів, запитів, довідок, в тому числі про проведення декларування валютних цінностей та майна, кадрового адміністрування і т. п.

Крім цього, спеціалісти, які працюватимуть у відділі «Єдине вікно», пройшли необхідні тренінги для надання комплексних послуг заявникам.

Вхід в територіальні управління вільний, попередній запис не вимагається.

Офіційний портал НБУ, рубрика «Новини», підрубрика «Національний банк запроваджує нові підходи до системної роботи з громадянами, юридичними особами та банками в територіальних управліннях» від 15.09.2015 року

 

Бізнесу спростили доступ до державних закупівель

Верховною Радою України прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законів у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів щодо подолання корупції».

Даний Закон про держзакупівлі застосовуватиметься до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень, а серед його цілей чи не найважливішою є збільшення рівня конкуренції шляхом спрощення участі бізнесу в процедурах закупівель. Крім цього, відкриється доступ до всієї інформації по держтендерах, стане неможливим умисне блокування торгів через процедуру оскарження. Повну документацію тепер повинен буде подавати тільки потенційний переможець тендеру. Вимагати від учасників довідки, які є в публічному доступі, заборонено.

Проект Закону України від 16.06.2015 р. № 2087а «Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції»

 

Як надаються податкові консультації

Як відомо, Закон про зменшення податкового тиску на платників податків набрав чинності з 1 вересня. Ним, зокрема, були внесені зміни в статті 52 і 53 Податкового кодексу щодо надання податкових консультацій платникам податків.

ДФС надала роз’яснення щодо того, у чому полягають зміни. Відповідно до даного роз’яснення консультації, крім узагальнюючих, надаються:

– в усній формі – контролюючими органами;

– у письмовій або електронній формі – контролюючими органами в АР Крим, Києва та Севастополя, областях, міжрегіональними територіальними органами, центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну податкову і митну політику (тобто, ДФС).

Консультації в письмовій або електронній формі підлягають обов’язковому розміщенню на сайті контролюючого органу, який їх надав, протягом 10 календарних днів після дня надання таких консультацій без вказівки найменування (ПІБ) платника податків та його податкової адреси.

Періодичне узагальнення податкових консультацій, які стосуються значної кількості платників податків або значної суми податкових зобов’язань проводить Мінфін та затверджує наказом узагальнюючі податкові консультації. Ці консультації підлягають оприлюдненню, у тому числі і на офіційному веб-сайті Мінфіну, протягом 5 календарних днів.

Крім того, нововведення, внесені Законом № 655, надають право платнику податків оскаржити до суду як надану йому індивідуальну податкову консультацію, викладену в письмовій або електронній формі, так і наказ про затвердження узагальнюючої податкової консультації, які, на думку такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку чи збору.

Скасування судом наказу про затвердження узагальнюючої податкової консультації або індивідуальної податкової консультації є підставою для надання нової податкової консультації з урахуванням висновків суду.

Офіційний портал ДФС України, рубрика «Новини», підрубрика «Про зміни в наданні податкових консультацій» від 17.09.2015 року

 Нюанси накладення штрафів на підприємства

Антимонопольним комітететом надано Рекомендаційні роз’яснення. Саме ними слід керуватись органам АМКУ при визначенні розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Зокрема, у даному документі говориться про те, що під час розрахунку розміру штрафів органи АМКУ керуються принципами пропорційності, недискримінаційності та розумності. Застосування штрафних санкцій не повинно призводити до позбавлення суб’єкта господарювання можливості конкурувати або до неможливості задоволення споживчого попиту. У виняткових випадках штрафи можуть бути визначені в більшому/меншому розмірі, але такі рішення приймаються виключно АМКУ.

Рекомендаційні роз’яснення АМКУ від 15.09.2015 р. № 16-рр «Рекомендаційні роз’яснення щодо застосування положень частин другої та п’ятої статті 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції», частин першої та другої статті 21 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції»

 

Нові рахунки для сплати єдиного внеску та фінансових санкцій

З 15 вересня 2015 вступають в дію небюджетні рахунки 3719, відкриті на ім’я органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій.

Зміни пов’язані з проведенням реорганізації територіальних органів Міндоходів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органам ДФС і утворення нових органів ДФС.

При сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у полі «Призначення платежу» розрахункового документа вказується службовий код (*); код виду сплати (101 – Сплата суми єдиного внеску), код ЄДРПОУ платника, який здійснює сплату; роз’яснювальна інформація про призначення платежу.

Офіційний портал ДФС, Рубрика «Реєстри», підрубрика «Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску» від 10.09.2015 року

 

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, пoмічник юриста кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

Підписатися на новини

Підпишіться на щотижневий дайджест новин і будьте в курсі подій без зайвого спаму

X