fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 14.09.2015 пo 20.09.2015 РУБРИКА “КАДРИ І ПЕРСOНАЛ”

In: Дайджести новин законодавства і практики 25 Nov 2015

Щодо збільшення мінімальної зарплати

Верховною Радою України прийнято Закон про збільшення мінімальної зарплати. Так, з 1 вересня збільшено мінімальну заробітну плату до 1378 грн. в місяць.

Також передбачено збільшення прожиткового мінімуму для основних соціальних і демографічних груп населення:

дітей віком до 6 років: 1 167 грн .;

дітей віком від 6 до 18 років: 1455 грн .;

працездатних осіб: 1378 грн .;

осіб, які втратили працездатність: 1074 грн.

Проект Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік” (щодо підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати)»

 

Чи потрібно подавати повідомлення про поновленого за рішенням суду працівника

У разі поновлення на роботі працівника за рішенням суду подавати Повідомлення про прийняття на роботу (додаток до постанови №413) не потрібно.

З працівником трудовий договір не укладається, а тільки скасовується факт незаконного звільнення. Тобто в цьому випадку не задіяна стаття 24 КЗпП, яка і вимагає від роботодавця подавати до органів ДФСУ Повідомлення при укладанні трудового договору.

Офіційний портал ДФС у Житомирській області, рубрика «Новини», підрубрика «Працівника поновили на роботі за рішенням суду: чи потрібно подавати повідомлення» від 16.09.2015 року

 

Кого в першу чергу перевірить соцстрах

ФСС від НС в листі від 27.07.2015 р № 964-07-2 повідомив, що з 01.07.2015 р закінчився мораторій на проведення перевірок. У зв’язку з цим робочі органи Фонду повинні почати планування та проведення перевірок.

При плануванні перевірок на 2015 рік в першу чергу рекомендовано проводити перевірку підприємств з обсягом доходу 20 млн грн і більше за попередній календарний рік. Обсяг доходу визначається на підставі відомостей розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності за попередній календарний рік (показник «Обсяг реалізованої продукції, робіт, послуг (без податку на додану вартість, акцизного податку)»).

У разі необхідності уточнення даних щодо обсягу доходу страхувальника рекомендовано звертатися до органів ДФСУ, які володіють відповідною інформацією на підставі даних декларації з податку на прибуток.

Також при плануванні перевірок на 2015 рік необхідно забезпечити проведення не більше однієї планової перевірки страхувальника протягом року шляхом узгодження графіків спільних перевірок щодо достовірності поданих страхувальником відомостей про види економічної діяльності та стану умов і безпеки праці та проведення профілактичної роботи з даних питань. Не допускається проведення більше однієї планової перевірки одного і того ж страхувальника протягом року.

Крім того, у Фонді відзначили: для попередження конфліктних ситуацій та судових суперечок зі страхувальниками проведення перевірок повинні передувати належний аналіз і належне оформлення документів для перевірки.

Лист Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 27.07.2015 р. № 964-07-2 «Щодо перевірок страхувальників»

 

Вирішено, як сприяти зайнятості переселенців

Кабмін постановою від 8 вересня 2015 № 696 затвердив Порядок здійснення заходів щодо сприяння зайнятості, поверненню коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб.

 

Дія затвердженого Порядку не поширюється на роботодавців, які є бюджетними установами.

До заходів сприяння зайнятості відносяться:

– компенсація зареєстрованому безробітному з числа переселенців фактичних транспортних витрат на переїзд в іншу адміністративно-територіальну одиницю місця працевлаштування;

– компенсація зареєстрованому безробітному з числа переселенців для проходження попереднього медичного та наркологічного огляду , якщо це необхідно для працевлаштування;

– компенсація витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування на умовах строкових трудових договорів зареєстрованих безробітних з числа переселенців;

– компенсація витрат роботодавця, який працевлаштовує зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб , на перепідготовку та підвищення кваліфікації таких осіб.

Заходи щодо сприяння зайнятості можуть проводитися одночасно або окремо щодо кожного внутрішньо переміщеної особи.

Фінансування зазначених заходів здійснюється в межах терміну дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. У разі закінчення строку дії довідки фінансування призупиняється, а після продовження терміну поновлюється.

Компенсація витрат роботодавцю на оплату праці виплачується в межах коштів Фонду загальнообов’язкового державного соцстрахування на випадок безробіття та Фонду соцзахисту інвалідів (у разі працевлаштування інваліда).

Роботодавець, який працевлаштував зареєстрованого безробітного переселенця, для отримання компенсації протягом 2 місяців з дня працевлаштування подає до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат на оплату праці в довільної форми та копії трудового договору.

У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація витрат на оплату праці до закінчення терміну збереження гарантій зайнятості або навчання протягом 12 місяців з дня працевлаштування, сума перерахованих коштів повертається роботодавцем у повному обсязі до бюджету Фонду або Фонду соціального захисту інвалідів залежно від джерела компенсації. Рішення про повернення коштів роботодавцем приймається керівником базового центру зайнятості і оформляється наказом.

Постанова КМУ від 8 вересня 2015 р. № 696 «Про затвердження Порядку здійснення заходів сприяння зайнятості, повернення коштів, спрямованих на фінансування таких заходів, у разі порушення гарантій зайнятості для внутрішньо переміщених осіб»

 

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, пoмічник юриста кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

X