fbpx

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 12.10.2015 пo 18.10.2015 РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

In: Дайджести новин законодавства і практики 26 Nov 2015

Створено Раду з просування експорту

Міністерством економічного розвитку і торгівлі України створено Раду з просування експорту з метою інтенсифікації експорту українських товарів за кордон.

Крім пропаганди України на зовнішніх ринках, Рада по просуванню експорту також займатиметься вирішенням найбільш проблемних питань компаній-експортерів, зокрема, що стосується спрощення експортно-імпортних процедур. Ще один напрямок – усунення торговельних бар’єрів і обмежень, які вводилися раніше, але зараз втратили свою ринкову актуальність.

Урядовий портал, рубрика «Новини», підрубрика «Мінекономрозвитку презентувало нову Раду з просування експорту» від 15.10.2015 року

 

У модельний статут ТОВ внесена норма щодо необов’язковостіпечаток

Кабінет Міністрів України постановою від 7 жовтня № 820 привів у відповідність до чинного законодавства зміст Модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю.

У змінах затверджено, що ТОВ має самостійний баланс, рахунки в банках, може мати печатку із своїм найменуванням, ідентифікаційним кодом, штампи, бланки, фірмовий знак, а також знак для товарів і послуг та інші реквізити.

Таким чином, виключається обов’язковість використання печаток ТОВ, яке створюється на основі Модельного статуту.

Постанова КМУ від 7 жовтня 2015 р. № 820 «Про внесення зміни до пункту 5 Модельного статуту товариства з обмеженою відповідальністю»

 

Мінінфраструктури не встановлює «квоти міжнародного перевізника»

Наказом Мінінфраструктури від 11 вересня 2015 № 363 про внесення змін до Порядку оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку встановлено, що автомобільний перевізник забезпечується дозволами, передбаченими законами та міжнародними договорами України з питань міжнародних перевезень, необхідними йому тільки для конкретної поїздки, за наявності залишку дозволів та за умови пред’явлення в пункті видачі дозволів всіх отриманих раніше дозволів на автомобільний транспортний засіб. Тобто, в оновленому Порядку повністю скасовується поняття «квоти перевізника».

У разі порожнього подачі транспортного засобу на завантаження в країну відправлення уповноважена особа пред’являє заявку на виконання цього перевезення в довільній формі.

Під час оформлення та видачі дозволів на перевезення пасажирів або вантажів відповідних видів і країни на автомобільний транспортний засіб автомобільний перевізник повертає раніше отримані дозволи на це автомобільний транспортний засіб з урахуванням випадків оформлення і видачі декількох дозволів одного виду і країни, якщо маршрут та порядок їх використання на території іноземної держави протягом одного конкретного перевезення вимагає їх наявності.

Виключено пункт про встановлення Мінінфраструктури резерву до 2% загальної квоти дозволів для забезпечення виконання перевезень вантажів, важливих для економіки України.

Також змінено норми, що регулюють роботу Комісії з розгляду питань, пов’язаних з оформленням, видачею, обліком і аналізом ефективності використання дозволів на поїздку по територіях іноземних держав. Зокрема, встановлено, що вона створюється у складі не менше 10 членів.

Наказ Міністерства інфраструктури України від 11.09.2015 N 363 «Про затвердження Змін до Порядку оформлення і видачі дозволів на поїздку по територіях іноземних держав при виконанні перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у міжнародному сполученні, їх обміну та обліку»

Деякі питання державної реєстрації нерухомості та бізнесу

Кабінет Міністрів України роз 7 жовтня своїм розпорядженням № 1065-р доручив одночасно надавати послуги з приймання та видачі документів суб’єктам звернень держреєстраторами територіальних органів Міністерства юстиції та адміністраторами центрів надання адміністративних послуг.

Мова йде про адмінпослуги в сферах держреєстрації прав на нерухоме майно, державної реєстрації юросіб та фізосіб-підприємців.

Така система буде функціонувати до законодавчого врегулювання питання децентралізації повноважень органів у таких сферах і передачі функцій реєстрації на місця.
          Розпорядження КМУ від 7 жовтня 2015 р. № 1065-р «Деякі питання надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації прав на нерухоме майно, державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців»

 

Обмеження з боку НКЦПФР по цінних паперах осіб з списку санкцій

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку прийняла рішення про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до учасників фондового ринку. Документ направлений на узгодження в Міністерство юстиції.

Після остаточного узгодження документа до учасників фондового ринку можуть бути застосовані наступні види санкцій:

– блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним йому майном,

– зупинка фінансових операцій,

– запобігання виведення капіталів за межі України,

– зупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань,

– зупинення виконання економічних і фінансових зобов’язань (заборона надавати кредити, позики, фінансову допомогу, гарантії; заборона здійснювати кредитування через покупку цінних паперів; заборона придбання цінних паперів).

Згідно з рішенням Комісії, всі учасники фондового ринку в 5-денний термін з дня набрання чинності даного рішення повинні будуть надати НКЦПФР відомості про наявність чи відсутність серед їхніх клієнтів (тих, з якими укладені договори про надання фінансових послуг, депонентів/власників цінних паперів, рахунки яких обслуговуються депозитарною установою) фізичних та юридичних осіб, внесених до так званого списку санкцій.

Офіційний портал НКЦПФР, рубрика «Новини», підрубрика «НКЦПФР застосує обмеження до цінних паперів, які належать особам зі санкційного списку» від 15.10.2015 року

 

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, пoмічник юриста кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

Підписатися на новини

Підпишіться на щотижневий дайджест новин і будьте в курсі подій без зайвого спаму

X