fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 12.10.2015 пo 18.10.2015 РУБРИКА “КАДРИ І ПЕРСOНАЛ”

In: Дайджести новин законодавства і практики 26 Nov 2015

Податкова соціальна пільга при звільненні з місця роботи зберігається

Фізична особа – платник податку, який був звільнений з місця роботи, має право на отримання податкової соціальної  пільги в місяці, в якому відбулося таке звільнення. Зокрема, це передбачено відповідно до підпункту 169.3.4 пункту 169.3 статті 169 ПКУ.

Платник податку має право на  зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Крім того варто зазначити, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Отже, оскільки платник податків має право на отримання податкової соціальної пільги лише від одного працедавця і реалізував це право у звітному місяці на старому місці роботи, то слід зауважити, що при прийнятті на нове місце роботи, така фізична особа не має права на отримання в цьому місяці податкової соціальної пільги.

Проте, при дотриманні умов отримання податкової соціальної пільги, фізична особа на новому місці роботи має право на отримання податкової соціальної пільги лише з наступного місяця після прийняття на роботу.

Офіційний портал ГУ ДФС у Волинській області, рубрика «Новини», підрубрика «Податкова соціальна пільга при звільненні з місця роботи зберігається за працівником у місяці, в якому відбулося звільнення»

 

Закон «Про зовнішню трудову міграцію» майже прийнято

Даним законопроектом запропоновано встановити правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту громадян України, які тимчасово виконували або виконують роботу за кордоном (трудових мігрантів), і членів їх сімей

Також передбачено права трудових мігрантів на належні умови праці, соціальний захист та возз’єднання сім’ї.

Трудові мігранти і члени їх сімей у період трудової діяльності за кордоном мають право брати участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні відповідно до законодавства України.

Документом також пропонується встановити державні гарантії щодо надання соціальних послуг та допомоги трудовим мігрантам.

Проект Закону України від 10.07.2015 року № 2330а «Про зовнішню трудову міграцію»

 

Повідомлення про прийняття на роботу – в паперовому чи електронному вигляді

Державна фіскальна служба надала пояснення, в який спосіб необхідно подавати Повідомлення про прийняття працівників на роботу.

Так, Повідомлення про прийняття працівника на роботу можна подавати в один із способів:

засобами електронного зв’язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб відповідно до вимог законодавства у сфері електронного документообігу та електронного підпису;

на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма особами.

Отже, повідомлення про прийняття працівників на роботу може бути подане на паперових носіях за умови, що на дату формування такого повідомлення у страхувальника трудові договори укладено не більше ніж із п’ятьма найманими працівниками, тобто у повідомленні заповнюються рядки не більше ніж на п’ять прийнятих осіб, незалежно від кількості уже працюючих на підприємстві найманих працівників.

Лист ДФС від 05.10.2015 р. № 21095/6/99-99-17-03-03-15

 

При пошкодженні або втраті електронного ключа необхідна повторна реєстрація

ДФС у своєму повідомленні звернула увагу на те, що, якщо підписувач, фізична особа-підприємець чи юридична особа, втратив (пошкодив) особистий ключ або забув пароль захисту особистого ключа, йому необхідно звернутися до найближчого пункту представництва Акредитованого центру сертифікації ключів ІДД ДФС та повторно пройти процедуру реєстрації з повним пакетом реєстраційних документів.

Скасування посиленого сертифікату необхідно й у разі зміни реєстраційних даних, зазначених у посиленому сертифікаті (зміна посади, звільнення, зміна прізвища та інше).

Для цього користувачу потрібно подати заяву на скасування посиленого сертифіката відкритого ключа. Якщо електронний ключ не пошкоджено, а необхідно змінити дані, то скасування можна провести самостійно за допомогою програмного забезпечення (відеоінструкцію процедури скасування та необхідне програмне забезпечення можна отримати на інформаційному веб-ресурсі acskidd.gov.ua).

Офіційний портал ДФС, рубрика «Новини», підрубрика «При пошкодженні або втраті електронного ключа необхідна повторна реєстрація»

 

Замість Державної служби зайнятості – Національне агентство зайнятості

Мінсоцполітики оприлюднило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття».

Законопроект передбачає створення Національного агентства зайнятості (на базі державної служби зайнятості) — спеціалізованої державної сервісної служби з надання послуг на ринку праці, зокрема з працевлаштування, професійного навчання населення працездатного віку, підтвердження результатів неформального професійного навчання, прогнозування ситуації на ринку праці та соціального захисту на випадок безробіття.

Проект Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного управління у сфері зайнятості населення та соціального страхування на випадок безробіття»

 

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, пoмічник юриста кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

 

X