fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 07.12.2015 пo 13.12.2015 РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO

In: Дайджести новин законодавства і практики 14 Dec 2015

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики

за періoд з 07.12.2015 пo 13.12.2015

РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

 

НБУ продовжив дію валютних обмежень

Постановою Правління НБУ від 4 грудня 2015 № 863 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках України», яка набула чинності 5 грудня і буде діяти до 4 березня 2016 року, продовжено дію валютних обмежень.

Документом збережено такі вимоги як обов’язковий продаж надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб у розмірі 75%, розрахунки за операціями з експорту та імпорту товарів до 90 днів, заборона дострокового погашення резидентами кредитів, позик в іноземній валюті за договорами нерезидентами та інші.

Але  вимога обов’язкового продажу 75% тепер не поширюється на кредити, надані резиденту -позичальнику за участю іноземного експортно- кредитного агентства для виконання зобов’язань за імпортним контрактом перед нерезидентом. Це стосується тільки тих випадків, коли іноземний кредитор перераховує кошти за імпортним контрактом позичальника безпосередньо на рахунок нерезидента-експортера, тобто, без зарахування цих коштів на рахунок резидента-позичальника.

Також вимога обов’язкового продажу більше не стосується грошового забезпечення (гарантії, застави, завдатку, депозиту), яке нерезидент надає для участі в конкурсних торгах при здійсненні державних закупівель. Це повинно полегшити доступ нерезидентів до державних закупівель.

Крім того, раніше банкам дозволялося не здійснювати обов’язковий продаж надходжень, які повертаються з ініціативи іноземного банку-одержувача протягом 2-х днів після дня їх перерахування. Новою постановою НБУ збільшує цей термін з 2 до 7 днів.

Національний банк також лібералізує розрахунки фізосіб за межами України, які здійснюються з використанням електронних платіжних засобів. Зміна стосується норми, яка дозволяла здійснювати перекази з поточного рахунку в інвалюті на суму, що не перевищує 150 000 грн на місяць. Тепер це обмеження не поширюється на безготівкові розрахунки, здійснювані з використанням електронних платіжних засобів для оплати продукції та послуг для власного споживання фізичних осіб.

Постановою послаблено заборону на купівлю інвалюти для подальшого перерахування за кордон коштів, одержаних іноземним інвестором від продажу цінних паперів українських емітентів. Відтепер ця заборона не поширюється на кошти, отримані від продажу державних облігацій України не тільки на фондових біржах, як було раніше, а й за їх межами.

Постанова Правління НБУ від 04.12.2015 р. № 863 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України»

Ліцензійні умови перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та відходів автотранспортом

Кабмін постановою від 2 грудня 2015 року № 1001 затвердив Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Ліцензійними умовами визначається вичерпний перелік документів, які додаються до заяви на отримання ліцензії на право здійснення такої господарської діяльності, а також встановлюються організаційні, кадрові та технологічні вимоги до матеріально-технічній базі ліцензіата і засобам здійснення діяльності, обов’язкові для виконання.

До заяви на отримання ліцензії, окрім документів, передбачених статтею 11 Закону “Про ліцензування видів господарської діяльності”, додаються за підписом претендента ліцензії або уповноваженого ним особи такі підтверджувальні документи:

1) зведення про наявність матеріально-технічної бази, яка забезпечує виконання технологічних операцій, або договорів з суб’єктами господарювання, надає послугу з виконання такий операція, по затверджений форма і завірений претендент ліцензія копія вказаний договір;

2) зведення про своїх, орендованих, наданих ліцензіату в кредит або лізинг МС і завірені заявником копії свідчень про реєстрацію транспортних засобів і тимчасових реєстраційних талонів, якщо це передбачено їх оформленням;

3) зведення про спеціальне устаткування ТС, використовуваних для перевезень пасажирів на таксі (для внутрішніх і міжнародних перевезень пасажирів на таксі);

4) зведення про кваліфікацію персоналу автомобільного перевізника.

Постанова КМУ від 02.12.2015 р. № 1001 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом»

Які документи можуть вимагати податківці в ході перевірки

Контролюючий орган має право вимагати в ході перевірки від платника податків усі документи, належні або пов’язані з предметом перевірки. Про це повідомила ДФС в листі № 25881/6/99-99-22-04-02-15. Контролюючі органи мають право просити під час перевірок первинні документи, які використовують у бухобліку, реєстри, фінансову, статистичну та іншу звітність. Платник податків після початку перевірки зобов’язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів в повному об’ємі усі необхідні документи.

Лист ДФС від 03.12.2015 р. № 25881/6/99-99-22-04-02-15 «Про надання податкової консультації(відносно документів, які мають право вимагати контролюючі органи ДФС під час проведення планової перевірки)»

Сертифікація харчової продукції буде добровільною

Верховна Рада 8 грудня ухвалила Закон “Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію».

Змінами встановлюється, що сертифікація харчової продукції, послуг і систем управління в державній системі сертифікації є добровільною.

Планується, що прийняття змін дозволить спростити доступ вітчизняної продукції на ринки СНД і світу; реалізувати право виробника і споживача на отримання достовірної інформації про харчовий продукт; підвищити конкурентоспроможність української продукції.

Проект Закону України від 22.09.2015 р. № 3168 «Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України «Про стандартизацію і сертифікацію»

Планується спростити процедуру створення фермерських господарств

Верховна Рада 8 грудня ухвалила за основу законопроект № 2028а про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства.

Проектом пропонується спростити процедуру створення фермерських господарств:

– відмінити обов’язкову наявність відповідної освіти і досвіду роботи;

– визначити правовий статус земельних ділянок фермерських господарств як земель для ведення товарного с/г виробництва.

Документом також пропонується продавати земельні ділянки державної або комунальної власності або права на них для ведення фермерського господарства виключно на земельних аукціонах.

Крім того, передбачається встановити механізм переоформлення права оренди земельних ділянок, наданих фізичним особам і тим, які використовуються для ведення фермерського господарства, на фермерське господарство як на суб’єкт господарювання.

Проект Закону України від 04.06.2015 р. № 2028а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань правового статусу земель фермерського господарства»

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, юрист кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

 

 

X