fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 07.09.2015 по 13.09.2015 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 25 Nov 2015

Оподаткування доходу від продажу власної продукції тваринництва

Податківці надали роз’яснення щодо оподаткування доходу, отриманого фізичною особою від продажу власної продукції тваринництва.

Так, оподаткування такого доходу залежить виключно від підтвердження фізичною особою факту самостійного вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва.

Доходи не будуть оподатковуватися, якщо сума доходу сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати при продажу власної продукції тваринництва груп 1 – 5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД. При цьому фізичні особи здійснюють продаж такої продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.

Якщо сума отриманого доходу перевищує 100 мінімальних заробітних плат, то фізична особа зобов’язана подати контролюючому органу довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, яка видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва.

Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати.

Якщо самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва не підтверджене довідкою, то доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Офіційний портал Територіальних органів ДФС у Волинській області, рубрика “Медіа-центр”, Новини, розміщено 11.09.2015р.

 

Власна продукція для звільнення від застосування РРО

Міністерство юстиції надало роз’яснення щодо визначення «продукція власного виробництва» для цілей виконання вимог ЗУ “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Так, підприємства, які здійснюють торгівлю продукцією власного виробництва, не застосовують РРО та РК (п. 1 частина перша ст. 9 ЗУ “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”).

Водночас чіткого визначення поняття «продукція власного виробництва» даний закон не містить. Тому мінюст пропонує скористатися визначеннями цих понять в інших законах:

1) ст. 1 Закону України “Про загальну безпечність нехарчової продукції” – продукція – це будь-яка речовина, препарат або інший товар, виготовлений у ході виробничого процесу.

2) ст. 1 Закону України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” – виробництво (виготовлення) – це діяльність, пов’язана з випуском продукції, яка включає всі стадії технологічного процесу, а також реалізацію продукції власного виробництва.

3) ст. 1 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” – повний технологічний цикл виробництва – це сукупність приміщень, технологічного та іншого обладнання, відповідних технологічних процесів, що забезпечують переробку сировини в продукцію, готову для реалізації кінцевому споживачу, а також лабораторій, акредитованих органами виконавчої влади.

Лист Міністерства юстиції України “Щодо надання роз’яснення стосовно реалізації деяких норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 15.05.2015 р. № 490-0-2-15/8.1

 

Декларації з екоподатку та рентної плати оновлюють

Міністерство юстиції повідомило про державну реєстрацію наказів Міністерства фінансів:

«Про затвердження форми Податкової декларації з рентної плати» від 17.08.2015 р. № 719;

«Про затвердження форми Податкової декларації екологічного податку» від 17.08.2015 р. № 715.

 

Нові рахунки для ЄСВ

З 15.09.2015 року змінюються рахунки для сплати єдиного внеску. 

У звʼязку з проведенням реорганізації територіальних органівМіндоходів шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів ДФСутворені нові органи ДФС.

З 15 вересня 2015 року вступають в дію небюджетні рахунки 3719, відкриті на імʼя органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій.

При сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

1 – службовий код (“*”);

2 – код виду сплати (“101” – Сплата суми єдиного внеску);

3 – код за ЄДРПОУ  платника, який здійснює сплату;

4 – друкується роз’яснювальна інформація про призначення платежу;

5 – не заповнюється;

6 – не заповнюється;

7 – не заповнюється.

Офіційний портал Державної фіскальної служби України, рубрика «Довідники, реєстри, переліки», розміщено 10.09.2015р.

 

Розрахунок коригування у випадку втрати статусу платника ПДВ

Податківці відповіли на запитання, чи складається постачальником розрахунок коригування до податкової накладної, якщо після проведення операції з постачання товарів/послуг здійснюється зміна суми компенсації їх вартості чи їх повернення, а покупець таких товарів/послуг утрачає статус платника податку на додану вартість?

Так, якщо після здійснення операції з постачання товарів/послуг покупець втрачає статус платника ПДВ, то він і втрачає право на коригування податкового кредиту, сформованого в період його реєстрації платником податку. А отже, у постачальника відсутні підстави для складання розрахунку коригування на такого покупця.

У випадку якщо після анулювання реєстрації покупця як платника ПДВ відбувається збільшення суми компенсації вартості поставлених товарів/послуг, то постачальник цих товарів/послуг на дату такого збільшення складає нову податкову накладну на суму такого збільшення.

У графі «Код отримувача» постачальник проставляє умовний ІПН покупця «100000000000», у графі «Особа (платник податку) — продавець» — «Неплатник».

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 101.19

 

Умови скасування штрафних санкцій

Податківці відповіли на запитання, за яких умов платнику податків скасовуються нараховані штрафні санкції?

Так, до 31 грудня 2016 року включно платникам податків, обсяг доходів та/або операцій яких за попередній (звітний) рік становив менше 20 млн гривень, штрафні (фінансові) санкції, нараховані на суму податкового зобов’язання, яку платник податків сплатив без оскарження податкового повідомлення-рішення у визначені ПКУ строки, скасовуються протягом 10 днів із дня сплати такого податкового зобов’язання в порядку, установленому Мінфіном.

Зазначена норма не застосовується в разі повторного протягом року визначення податківцями суми податкового зобов’язання з одного й того самого податку чи збору. Водночас у разі скасування штрафної санкції відповідне сплачене податкове зобов’язання не підлягає подальшому оскарженню.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 138.01

 

Індекс інфляції в серпні 2015р.

За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у серпні 2015 року становить 99,2%.

 

Ще один проект деки з ПНП

Податківці оприлюднили оновлений проект наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств»

Нова форма Податкової декларації з податку на прибуток підприємств передбачає:

уніфікацію форм податкової звітності з податку на прибуток підприємств – замість п’яти окремих декларацій  – одна;

скорочення кількості додатків до декларації – із 14 до 9;

просту та логічну структуру декларації, що дозволить платнику визначати свої податкові зобов’язання з мінімальними витратами часу;

наявність додатку РІ (різниці), в якому згруповані всі різниці, на які збільшується (зменшується) фінансовий результат,  передбачені  Кодексом з посиланням на відповідні норми;

можливість надання платниками інформації про контрольовані операції в рамках трансфертного ціноутворення за скороченою формою.

Зауваження та пропозиції до проекту цього наказу від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом одного місяця на адреси розробника: поштову – 04655, МПС, Київ – 53, Львівська площа, буд. 8, Департамент методологічної роботи з питань оподаткування, електронну – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ,  а також на поштову адресу Державної регуляторної служби України – 01011,     м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11.

Офіційний портал Державної фіскальної служби України, рубрика «Діяльність», підрубрика «Регуляторна політика», розміщено 04.09.2015р.

Ще раз про показник ΣПеревищ

Податківці розмістили роз’яснення щодо формування показника ΣПеревищ у формулі.

Так, якщо платник податку своєчасно не зареєстрував в ЄРПН податкові накладні та відповідно реєстраційна сума не була зменшена на суму податку, зазначену в таких податкових накладних, то після подання звітності з ПДВ, в якій задекларовано податкові зобов’язання з ПДВ, визначені у податкових накладних, не зареєстрованих в ЄРПН, реєстраційна сума платника зменшується на суму ПДВ, зазначену у таких податкових накладних.

Після реєстрації в ЄРПН податкових накладних, які не були зареєстровані своєчасно, в системі електронного адміністрування ПДВ автоматично відбувається перерахунок показника ΣПеревищ та реєстраційної суми (ΣНакл) з урахуванням сум ПДВ, зазначених у таких податкових накладних.

В результаті такого перерахунку на суму ПДВ, зазначену у зареєстрованих в ЄРПН податкових накладних, зменшується показник ΣПеревищ, а показник ΣНакл (реєстраційна сума) збільшується на таку ж суму.

Офіційний портал Державної фіскальної служби України, рубрика «Електронне адміністрування ПДВ», розміщено 11.09.2015р.

 

 

 

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

X