fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 06.06.2016 по 12.06.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 13 Jun 2016 Tags:

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 06.06.2016 по 12.06.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Декларація з податку на прибуток з невірним ідентифікатором форми

Податківців запитали, чи застосовуються до суб’єкта господарювання штрафні санкції у разі надходження до контролюючого органу декларації з податку на прибуток в електронному вигляді за невірним ідентифікатором форми (не з вини суб’єкта господарювання) та як виправити зазначену помилку.

Платники податку на прибуток, для яких базовим звітним (податковим) періодом є квартал (півріччя, 9 місяців, рік), подають податкову декларацію з податку на прибуток підприємств з ідентифiкатором форми за реєстром ДФС – J0100114.

Платники податку на прибуток, для яких базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік, подають податкову декларацію з податку на прибуток підприємств з ідентифiкатором форми за реєстром ДФС – J0108102.

Якщо не з вини платника до контролюючого органу податкова декларація з податку на прибуток замість ідентифікатора форми J0108102 (базовий звітний період рік) надходить за формою J0100114 (базовий звітний період квартал) штрафні санкції за несвоєчасне подання податкової звітності не застосовуються.

При цьому для підтвердження вірного значення ідентифікатора форми за реєстром ДФС при відправленні податкової декларації з податку на прибуток, платник податку має право подати копію відповідної декларації на паперових носіях особисто або уповноваженою на це особою.

Загальнодоступний  інформаційно-довідковий ресурс, категорія 102.25

Гарантійний платіж – що з оподаткуваннм

Податківці роз’яснили, коли гарантійний платіж і як буде оподатковуватися.

Так, якщо за умовами договору купівлі-продажу передбачено, що гарантійний платіж виконує винятково функцію засобу забезпечення виконання зобов’язань і підлягає поверненню покупцю після виплати основної суми договору, то сума гарантійного платежу не збільшує базу оподаткування ПДВ в продавця.

Якщо напрям використання отриманого раніше гарантійного платежу буде змінено – в рахунок сплати основного договору, що обумовлено додатковою угодою до договору, то на дату зміни напряму використання гарантійного платежу продавець повинен нарахувати податкові зобов’язання на суму отриманого гарантійного платежу, а покупець матиме право на формування податкового кредиту.

Лист Головного управління ДФС у Вінницькій області від 24.05.2016 р. № 928/10/02-32-12-03

Змінено вимоги до валютних операцій з оплати робіт, послуг, прав інтелектуальної власності нерезидентів

НБУ дещо послабив порядок видачі резидентам погодження НБУ на проведення окремих операцій, відповідно до яких:

а) звільнено від необхідності одержання акта цінової експертизи Державного інформаційно-аналітичного центру моніторингу зовнішніх товарних ринків, який засвідчує відповідність контрактних цін на роботи, послуги, права інтелектуальної власності, які є предметом договору, кон’юнктурі ринку, або погодження НБУ на проведення окремих операцій:

платежів резидентів-позичальників на користь Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) згідно з договорами про підготовку проектів у державному, комунальному чи приватному секторі, щодо яких ці банки розглядають можливість надання фінансування, та в межах реалізації будь-яких інших (не лише кредитних), угод із ЄБРР і МБРР;

платежів резидентів-позичальників за контрактами на виконання робіт і/або надання послуг для потреб указаних проектів за рахунок фінансування МБРР, а також для потреб відповідних проектів за рахунок фінансування ЄБРР, що укладені відповідно до Політики та правил ЄБРР щодо закупівель;

б) звільнено від необхідності обов’язкового перекладу на українську мову та нотаріального засвідчення документів, які подаються резидентами до банків для проведення операцій з оплати робіт, послуг, прав інтелектуальної власності нерезидентів, і документів, які подаються резидентами до НБУ для одержання погодження;

в) зменшено перелік документів, необхідних для отримання резидентом погодження НБУ на здійснення окремих операцій із оплати робіт, послуг, прав інтелектуальної власності нерезидентів. Зокрема з такого переліку вилучено оригінал  або  копію  калькуляції  витрат  наданих послуг, виконаних робіт, засвідченої нерезидентом (не подається для отримання погодження на оплату та в користування прав інтелектуальної власності).

Постанова Правління НБУ Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України від 07.06.2016  № 339

Чергова лібералізація валютного ринку

  1. Зменшено норму обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб із 75% до 65%.
  2. Підвищено максимальну суму продажу готівкової іноземної валюти й банківських металів із 6 тис. до 12 тис. грн в еквіваленті. 
  3. Клієнти банків можуть знімати з рахунків готівку в іноземній валюті й банківських металах на суму до 100 тис. грн на добу, замість 50 тис. грн на добу. Також цілком знято обмеження на обсяг видачі готівки в національній валюті, яке досі становило 500 тис. грн на добу.
  4. Прийнято рішення дозволити репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014–2015 рр.

Окреслені валютні послаблення, окрім змін щодо репатріації дивідендів, набувають чинності 09 червня 2016 року і діють до 14 вересня 2016 року включно.

Норми щодо репатріації дивідендів набирають чинності 13 червня 2016 року.

Постанова Правління НБУ «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України» від 07.06.2016 р. № 342.

Індекс інфляції

За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у травні 2016 року відповідно до квітня 2016 року становить 100,1%.

Оподатковуємо дивіденди в 2016 році

Фіскали розповіли про оподаткування дивідендів, нарахованих у 2016 році.

Для дивідендів за акціями та/або інвестиційними сертифікатами, що виплачуються інститутами спільного інвестування встановлено ставку ПДФО у розмірі 18.

Для дивідендів за акціями та корпоративними правами, нарахованими резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів за акціями, інвестиційними сертифікатами, які виплачуються інститутами спільного інвестування) встановлено ставку ПДФО у розмірі 5 відсотків.

Дивіденди, нараховані на користь фізичних осіб (у тому числі нерезидентів) за акціями або іншими корпоративними правами, які мають статус привілейованих або інший статус, що передбачає виплату фіксованого розміру дивідендів чи суми, яка є більшою за суму виплат, розраховану на будь-яку іншу акцію (корпоративне право), емітовану таким платником податку, прирівнюються з метою оподаткування до виплати заробітної плати з відповідним оподаткуванням, тобто оподатковуються за ставкою 18 відсотків.

Лист Державної фіскальної служби України “Щодо оподаткування дивідендів, нарахованих у 2016 році” від 14.03.2016 р. № 5462/6/99-99-17-03-03-15

Знову про заповнення звітності з алкоголю та тютюну

Податківці надали чергові роз’яснення щодо заповнення звітів з алкоголю та тютюну:

  1. До звіту № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» включається реалізація алкогольних напоїв (включаючи виноматеріали) лише власного виробництва, тобто вироблені та реалізовані на підставі ліцензії на виробництво алкогольних напоїв.
  2. До звіту № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» не включаються алкогольні напої придбані суб’єктом господарювання, який має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, у інших виробників і реалізовані таким суб’єктом третім особам. Зазначена інформація відображається у звіті № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі».
  3. До звіту № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» не включаються виноматеріали, придбані суб’єктом господарювання, який має ліцензію на виробництво алкогольних напоїв, у інших виробників і реалізовані таким суб’єктом третім особам. Зазначена інформація відображається у звіті № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі».
  4. До звіту № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» включаються виноматеріали, придбані суб’єктом господарювання у виробників виноматеріалів і реалізовані таким суб’єктом третім особам.
  5. До звіту № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» включаються алкогольні напої прийняті суб’єктом господарювання на комісію від виробників.
  6. До звіту № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» включаються алкогольні напої реалізовані суб’єктом господарювання третім особам, якщо ці алкогольні напої були прийняті на комісію таким суб’єктом від виробників.
  7. До звіту № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» включаються алкогольні напої реалізовані суб’єктом господарювання третім особам.
  8. До звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» включаються алкогольні напої власного виробництва, реалізовані суб’єктом господарювання – виробником у власному роздрібному магазині.
  9. До звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації реалізовані суб’єктом господарювання алкогольних напоїв у роздрібній мережі» включаються алкогольні напої, реалізовані суб’єктом господарювання у роздрібній мережі, якщо ці алкогольні напої були придбані на комісію таким суб’єктом від виробників.
  10. До звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації реалізовані суб’єктом господарювання алкогольних напоїв у роздрібній мережі» включаються алкогольні напої реалізовані суб’єктом господарювання відповідно до ліцензії на роздрібну торгівлю, а у звіт № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» включаються алкогольні напої реалізовані суб’єктом господарювання відповідно до ліцензії на оптову торгівлю.
  11. Порядком заповнення розділів ІІ та ІІІ звіту № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі»  про перелік контрагентів, у яких/яким здійснювало(а)ся придбання/реалізація алкогольних напоїв встановлено, що у графі 1 зазначається дата придбання/реалізації алкогольних напоїв (дана графа заповнюється шляхом зазначення номера місяця звітного періоду, якщо придбання / реалізація продукції (у) одному(го) й тому(го)ж контрагенту(а) було декілька разів за звітний місяць – у графі 7 зазначається загальна кількість придбаної/реалізованої продукції за звітний місяць).

Звіт № 2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв» відображає обіг алкогольних напоїв, який здійснюється на підставі ліцензії на виробництво алкогольних напоїв.

Звіт № 1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі» – відображає реалізацію алкогольних напоїв, яка здійснюється на підставі ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями.

Звіт № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» відображає реалізацію алкогольних напоїв, яка здійснюється на підставі ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.

Лист ДФС від 17.05.2016 №10689/6/99-99-12-02-02-15

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

 

X