fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 02.05.2016 по 08.05.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 10 May 2016

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 02.05.2016 по 08.05.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Чергові валютні помякшення

Національний банк України зняв деякі обмеження на валютному ринку. Так, звільнено від обов’язкового продажу кошти, які надходять для здійснення іноземних інвестицій в Україну.

Скорочено строк резервування банками гривневих коштів для купівлі іноземної валюти. Досі банки мали можливість купувати валюту для клієнтів лише не раніше четвертого операційного дня після попереднього резервування (режим Т+3).

Відтепер купівля може здійснюватися, починаючи з третього операційного дня (режим Т+2).

Знято заборону на купівлю іноземної валюти за продукцію, імпортовану в Україну до 01.01.2015 р., за договорами, за якими відбулася заміна боржника та/або кредитора в зобов’язанні.

Зміни набирають чинності з 11 травня 2016 року.

Постанова Правління Національного банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 05.05.2016 р. № 308

Збереження середнього заробітку у відрядженні

Мін.соцполітики роз’яснило умови оплати праці працівника під час відрядження.

Так, працівникам, які направляються у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим від середнього заробітку, що зберігається за такими працівниками на всі робочі дні у відрядженні за графіком, установленим за місцем постійної роботи.

У випадку перебування працівника у відрядженні необхідно порівняти суму середньоденного заробітку і денного заробітку відповідно до умов трудового договору та у випадку, коли денний заробіток вищий від його середнього заробітку, заплатити за час відрядження заробітну плату, а якщо вищий середній заробіток, то виплачується середня заробітна плата.

У разі нарахування сум за період відрядження в меншому розмірі необхідно провести донарахування розміру оплати за дні відрядження.

Лист Міністерства соціальної політики України “Щодо оплати праці працівника під час відрядження” від 06.03.2015 р. № 141/18/99-15

Валютна виручка ФОПа

Податківці надали роз’яснення щодо відображення доходу фізичної особи – підприємця платника єдиного податку, отриманого в іноземній валюті.

Так, доходом для фізичної особи – підприємця є дохід отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховується у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ст. 292 ПКУ).

Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій формі.

Курсова різниця, яка виникає при перерахунку операцій виражених в іноземній валюті, не є доходом фізичної особи – підприємця платника єдиного податку.

Лист Головного управління ДФС у Харківській області “Курсова різниця від перерахунку операцій в іноземній валюті, не доход фізособи – платника єдиного податку” від 14.04.2016 р. № 181/ФОП/20-40-13-02-15

Звіт по алкоголю і тютюну

Податківці нагадали про обов’язок суб’єктів господарювання, які одержали ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами, незалежно від форми власності, відзвітувати про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі.

Складають його відповідно до Порядку заповнення форми звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі», затвердженого наказом Мінфіну від 11.02.2016 № 49.

Інформацію у Звіті 1-РТ вказують за кодами та видами тютюнової продукції, наведеними в додатку до Наказу № 49. Подання уточнюючого звіту не передбачено. Звіт 1-РТ за звітний період — квітень 2016 року подають починаючи з 1 травня до 10 травня включно.

Офіційний портал територіальних органів ДФС у Закарпатській області, рубрика «Медіа-центр», підрубрика «Новини», розміщено 06.05.2016р.

Благодійна допомога учасникам бойових дій

Податківці надали роз’яснення щодо надання благодійної допомоги учасникам бойових дій.

Так, благодійна діяльність – це добровільна особиста та/або майнова допомога для досягнення визначених цим Законом цілей, що не передбачає одержання благодійником прибутку, а також сплати будь-якої винагороди або компенсації благодійнику від імені або за дорученням бенефіціара.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб, в тому числі, благодійників – фізичних осіб та фізичних осіб – набувачів благодійної допомоги (бенефіціарів) регулюється вимогами ПКУ.

Не оподатковується податком на доходи фізичних осіб допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку у вигляді коштів або вартості майна (послуг), надана благодійними організаціями або роботодавцем такого платника, у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів за наявності відповідних підтвердних документів.

Зазначені доходи не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податку до 31 грудня (включно) року, наступного за роком, у якому завершено антитерористичну операцію.

Лист Головного управління ДФС у м. Києві “Щодо оподаткування волонтерів АТО” від 27.04.2016 р. № 9852/10/26-15-13-02-16

Нова звітність про використання КОРО

Фіскали нагадали, що звітність про використання КОРО/РК за оновленою формою № 3ВР–1, необхідно подавати починаючи з травня 2016 року за квітень і наступні звітні періоди.

Такий звіт із 2016 року подають тільки суб’єкти господарювання, які використовують розрахункові книжки під час здійснення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, окрім розрахунків під час здійснення операцій із купівлі-продажу іноземної валюти.

Разом із тим контролери нагадують: із форми звіту виключено графу, у якій наводилися дані про модифікацію РРО, і залишено лише дані про фіскальний номер книги обліку розрахункових операцій. Також у формі звіту з’явилися нові графи для зазначення суми розрахунків за місяць за ставкою акцизного податку та суми акцизного податку, які заповнюватимуться лише продавцями — платниками акцизного податку.

Офіційний портал територіальних органів ДФС у Кіровоградській області, рубрика «Медіа-центр», підрубрика «Новини», розміщено 29.04.2016р.

Дохід від оренди неприбуткових організацій

Податківці розповіли про оподаткування коштів, отриманих неприбутковою організацією від здачі в оренду приміщень, а також від продажу частки корпоративних прав.

Доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

Чинна форма податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій не містить рядка щодо відображення доходів, отриманих від надання в оренду власних об’єктів нерухомості та від продажу частки корпоративних прав неприбутковою організацією.

Під час складання Звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій податківці  рекомендують збільшити загальний показник рядка 5 на суму доходів, отриманих від надання в оренду власних об’єктів нерухомості, та доходів від продажу частки корпоративних прав, та подати доповнення до звіту з відповідним поясненням та зазначенням таких сум, вказавши про цей факт у спеціально відведеному полі Звіту.

Лист Державної фіскальної служби України “Щодо оподаткування коштів, отриманих неприбутковою організацією (ознака неприбутковості 0012) від здачі в оренду приміщень, а також від продажу частки корпоративних прав” від 11.04.2016 р. № 7970/6/99-99-19-02-01-15

Помилки в реквізитах податкової накладної: коли накладається штраф?

Фіскали нагадали, що штрафні санкції за помилки в реквізитах податкової накладної нараховуються контролюючим органом лише за результатами документальної позапланової перевірки, проведеної за заявою покупця.

У разі самостійного виявлення платником ПДВ помилки, якої припустились під час складання податкової накладної, у т.ч. в обов’язкових реквізитах податкової накладної, та її виправлення шляхом складання розрахунку коригування до податкової накладної штрафні санкції не застосовуються.

Лист Головного управління ДФС у Полтавській області від 04.04.2016 р. № 7285/6/99-99-19-03-02-15

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

X