fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин «Підприємництво і право» з 26.04.2015 по 04.05.2015

In: Дайджести новин законодавства і практики 18 Aug 2015

Опубліковано зміни щодо строків виплати підприємцям допомоги по безробіттю

Відповідні зміни внесено Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» щодо періодичності, строків виплати допомоги по безробіттю» від 07.04.2015 року № 292-VIII, який набирає чинності 25 травня 2015 року.

Законом визначено, що допомога по безробіттю виплачується не рідше, ніж 2 рази на місяць, а за згодою безробітного – 1 раз на місяць, у порядку, встановленому ч. 7 ст. 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Також, законом встановлено, що одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації безробітним підприємницької діяльності здійснюється протягом 14 днів з дня державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця.

Джерело:

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/292-19

 

Набрав чинності Закон, яким спрощено процедуру припинення юридичних осіб

З 29 квітня 2015 року набрав чинності Закон України № 285-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» щодо спрощення припинення юридичних осіб шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації)», який було прийнято 7 квітня 2015 року.

Відповідно до нової редакції цього Закону, обмеження, встановлені ч.2 ст. 35 Закону України (реєстрація змін до установчих документів, внесення до Реєстру відомостей про відокремлені підрозділи (крім відомостей про їх припинення), реєстрація юридичної особи, засновником чи учасником якої є особа, що припиняється) застосовуються лише у випадку припинення юридичної особи шляхом ліквідації за рішенням, прийнятим його засновниками (учасниками) чи уповноваженим ними органом, а також за рішенням суду.

Також, Законом встановлено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про те, що юридична особа, яка припиняється в результаті поділу, має не закриті відокремлені підрозділи, доля яких розподільчим балансом не визначена.

Якщо в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про те, що така юридична особа має не закриті відокремлені підрозділи, державний реєстратор повинен одночасно внести до Єдиного державного реєстру відповідні зміни до відомостей про ці відокремлені підрозділи в частині належності до юридичної особи – правонаступника на підставі відомостей, поданих юридичною особою, що припиняється.

Джерело:

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/285-19/print1390652375609574

 

Дачні будинки можна безкоштовно перевести у жилі

На засіданні уряду 29 квітня 2015 року було прийнято постанову, яка була ініційована Мінрегіоном, про затвердження порядку переведення дачних будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки.

Відповідно до порядку переведення дачних і садових будинків, які відповідають державним будівельним нормам, такі переведення здійснюються органами місцевого самоврядування села, селища чи міста безоплатно. При цьому, такі дачні чи садові будинки повинні бути територіально чи адміністративно пов’язаними із вищевказаними органами.

Для переведення дачних і садових будинків у жилі, їхні власники чи уповноважені ними особи подають до виконавчого органу відповідної ради наступні документи:

1)    заяву за визначеною формою;

2)    копію документу про право власності на дачний або садовий будинок;

3)    письмову згоду співвласників на переведення дачного чи садового будинку у жилий;

4)    звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам.

Орган місцевого самоврядування, за результатами розгляду поданих документів, протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий або про відмову в такому переведенні, про що у триденний строк повідомляє власника чи уповноважену ним особу.

Джерело:

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=248130894&cat_id=244276429

 

Підбірку підготувала:

Христина Іващишин, юрист компанії “Західна консалтингова група”

X