Реєстрація припинення діяльності фізичної особи-підприємця

In: Статті правова тематика 26 Aug 2015

замовити юридичні послуги 

Реєстрація припинення діяльності фізичної особи-підприємця відтепер за 1 (один) день.

 

Ще більше спростилася процедура припинення державної реєстрації підприємців. Реєстрація припинення підприємницької діяльності ФОП здійснюватиметься державним реєстратором негайно після отримання від фізособи відповідної реєстраційної картки.

 

08.07.2014 р. набирає чинності закон, згідно з яким реєстрація припинення підприємницької діяльності щодо фізичної особи-підприємця здійснюється державним реєстратором негайно після отримання від такої фізичної особи належно оформленої реєстраційної картки (форма №12).

При відсутності у державного реєстратора підстав для залишення реєстраційної карти без розгляду, він зобов’язаний не пізніше ніж в наступний робочий день від дати, коли  надійшла реєстраційна кратка, внести до ЄДР запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця і, в той же день, видати їй повідомлення про внесення такого запису в ЄДР, без вимоги проходження перевірок або надання будь-яких довідок від контролюючих органів.

Підприємець буде позбавлений свого статусу починаючи з дати внесення до ЄДР запису про припинення підприємницької діяльності такого підприємця.

Важливо!!!

Після припинення підприємницької діяльності фізичною особою за нею залишається обов’язок і відповідальність за погашення своїх боргів перед кредиторами, а також на таку фізичну особу розповсюджується процедура банкрутства, за зобов’язаннями, що виникли внаслідок підприємницької діяльності.

 

Відповідні зміни вносяться в Цивільний і Господарський кодекси, закони “Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців”, “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та ряд інших законів.

 

Адвокат Олексій Яновський 

Підписатись на наші новини


X