fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 31.07.2017 пo 06.08.2017 РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

In: Дайджести новин законодавства і практики 07 Aug 2017 Tags: ,

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики

за періoд з 31.07.2017 пo 06.08.2017

РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

 

Про систему моніторингу і контролю державної допомоги бізнесу

Україна переходить до європейської системи контролю державної допомоги підприємцям.

Встановлено правові основи моніторингу допомоги суб’єктам господарювання, а також контролю за допустимістю такої допомоги для конкуренції.

Державна допомога може реалізуватися у формі субсидій, грантів, дотацій, податкових пільг, списання боргів, компенсації збитків і т. д.

Надавати таку допомогу можуть органи влади, органи місцевого самоврядування, органи адміністративно-господарського управління та контролю, а також юридичні особи, що діють від їх імені, уповноважені розпоряджатися ресурсами держави або місцевими ресурсами.

Передбачено, що державна допомога може бути надана тільки після отримання відповідного рішення АМКУ.

Надавачі державної допомоги зобов’язані щорічно до 1 квітня наступного року подавати АМКУ інформацію про допомогу, яка вноситься до відповідного реєстру.

Також встановлено механізм повернення несхваленої АМКУ державної допомоги.

Відповідний Закон «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» був прийнятий в липні 2014 року і вступив в силу 2 серпня 2017 року.

Закон України від 01.07.2014 року № 1555-VII «Про державну допомогу суб’єктам господарювання»

Коли очікувати повторну кібератаку?

У кіберполіції припускають, що наступна кібератака в Україні може відбутися 24 серпня на День Незалежності. При цьому поки точно не відомо, чи буде це в день свята, до або після нього.

Такий прогноз зроблений фахівцями на основі того, що раніше вірусні атаки вже здійснювалися напередодні великих українських свят.

За словами Глави департаменту кіберполіції НПУ Сергія Демидюка, повторення кібератаки можливо, так як ще повністю не відомо, які властивості має вірус. Крім того, при шкідливому програмному забезпеченні, через яке сталося вірусне зараження, було багато елементів, які до сих пір не активовані.

Кіберполіція робить все можливе для виявлення каналів кіберзлочинців, оскільки їх головною метою залишається знищення слідів втручання в уразливі критичні об’єкти.

У той же час, структурний підрозділ Держспецзв’язку CERT-UA закликає власників інформресурсів приготуватися до можливої ​​кібератаки і застосувати необхідні вимоги по безпеці.

 

Пенсійний фонд повідомить Держпраці і ДФС про недобросовісних роботодавців

Пенсійний фонд буде повідомляти Держпраці і ДФС про ознаки використання праці неоформлених працівників і порушень трудового законодавства.

Пенсійний фонд передасть Державній службі з питань праці відомості про:

  • застрахованих осіб, які працюють за сумісництвом у 5 і більше страхувальників;
  • застрахованих осіб, які виконують роботи за цивільно-правовим договором у страхувальника понад рік;
  • страхувальників, у яких кількість застрахованих працівників за цивільно-правовими договорами більше кількості штатних співробітників;
  • страхувальників, в звітному місяці збільшили на 20% і більше кількість застрахованих осіб з ознакою «неповний робочий час»;
  • страхувальників, які нараховують зарплату нижче мінімальної;
  • страхувальників, у яких в звітному місяці відображено початок трудових відносин з працівниками, але які не подали повідомлення про прийом співробітника на роботу;
  • страхувальників, які представили відомості про застрахованих осіб, які перебувають у відпустках за свій рахунок тривалістю понад встановлених законодавством строків;
  • страхувальників, у яких протягом року не змінювалися кількість застрахованих осіб і загальна сума нарахованої зарплати;
  • страхувальників, у яких в звітному місяці відбулося зменшення штатної чисельності співробітників на 10% і більше в порівнянні з попереднім звітним місяцем.

Фіскальна служба отримає від Пенсійного фонду інформацію про страхувальників, які:

  • нараховують зарплату нижче мінімальної;
  • в звітному місяці порушили вимоги про сплату ЄСВ;
  • подали повідомлення про прийом співробітника на роботу, але не відобразили дані про нараховану йому зарплати за відповідний місяць і дату закінчення трудових відносин.

Порядок обміну інформацією про ознаки використання праці неоформлених працівників і порушення законодавства про працю, затверджений постановою Пенсійного фонду від 29 травня 2017 року № 11-1.

Постанова Пенсійного фонду України від 29.05.2017 року № 11-1 «Про Порядок обміну інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю»

 

Роботодавцям рекомендують відкоригувати робочий графік у спекотні дні

Керівникам підприємств та організацій необхідно вжити заходів щодо запобігання нещасним випадкам в умовах підвищеної температури повітря.

Управління Держпраці в Хмельницькій області надало рекомендації щодо організації режиму праці, зокрема, будівельним організаціям в умовах підвищення температури повітря слід зміщувати графік робочого часу, а саме:

  • обмежити роботу робітників, які виконують кладку зовнішніх стін в піковий час;
  • збільшити технологічні розриви для будівельних бригад;
  • розробити графік роботи – 30 хвилин роботи, 30 хвилин відпочинку.

Підприємствам водопровідно-каналізаційного та сільського господарства слід звернути особливу увагу і посилити контроль над виконанням газонебезпечних робіт і робіт у закритих приміщеннях (люках, відстійниках і т. Д.).

Також роботодавці повинні забезпечити належні умови праці для робітників на виробничих об’єктах:

  • обмежити виконання робіт високої небезпеки, включаючи роботу на висоті, експлуатацію баштових кранів та інших будівельних машин, механізмів;
  • відкоригувати графік робочого дня, тривалість робочої зміни і перерва на обід, збільшити кількість технологічних перерв (ввести ранній початок робочого дня і, відповідно, його завершення, збільшити перерву на обід з 13-00 до 16-00 години);
  • забезпечити працівників питною водою, не допускати їх перегрів;
  • провести позапланові інструктажі щодо дотримання вимог безпечної роботи і наданні першої допомоги в разі сонячного і теплового удару, запаморочення;
  • доукомплектувати медичні аптечки на робочих місцях;
  • проводити медогляди на початку робочої зміни працівників і т. Д.

Відзначимо, згідно з Санітарними нормами мікроклімату виробничих приміщень температура повітря на робочому місці не повинна перевищувати 25 градусів за Цельсієм, вологість – 55-75%, повітря повинне рухатися зі швидкістю 0,1-0,5 м\сек.

Офіційний портал Управління Держпраці у Хмельницькій області, рубрика «Новини», підрубрика «У спекотні дні підприємствам необхідно відкоригувати час роботи працівників» від 31.07.2017 року

Почала діяти Угода про вільну торгівлю з Канадою

1 серпня набула чинності Угода про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою.

Угода регулює торгівлю товарами, правила походження, сприяння торгівлі, праці, державні закупівлі, питання інтелектуальної власності, порядок вирішення спорів, санітарні та фітосанітарні заходи і т. Д.

Очікується, що Угода дозволить диверсифікувати торговельні потоки з України і залучити канадські інвестиції в Україну. Оскільки Канада відкриває свій ринок для українських товарів на 99%, український бізнес зможе скористатися безмитним доступом на новий ринок. Відповідно до Угоди українські підприємці отримають підтримку у виході на канадський ринок, зокрема через проект CUTIS (Canada – Ukraine Trade and Investment Support project).

Угода була підписано 11 липня 2016 року. Верховна Рада ратифікувала його 14 березня 2017 року. 1 червня Угоду підписав Генерал-губернатор Канади. Палата громад і Сенату Канади дали згоду на підписання 19 травня.

Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою від 11.07.2016 року

Чи мають право слідчі призначати перевірки платників податків

ДФСУ звернула увагу на те, що станом на даний момент у КПК відсутні прямі норми щодо повноважень прокурорів і слідчих самостійно або через судові органи призначати проведення документальних позапланових перевірок чи ревізій суб’єктів господарювання, а також обов’язку та порядку розгляду слідчими суддями відповідних клопотань.

В той же час ДФС в листі від 12.06.2017 р. № 958/2/99-99-23-01-10-1 роз’яснила, що питання, які мають врегульовуватися положеннями проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законів України (щодо призначення позапланових ревізій, перевірок)» (від 22.05.2017 р. № 6482), є актуальними й об’єктивно потребують вирішення.

Водночас звертаємо увагу на свіжу ухвалу Херсонського міського суду Херсонської області від 26.07.2017 р. у справі № 766/16882/16-к, у якій слідчий суддя відмовив у задоволенні клопотання старшого слідчого про надання дозволу на проведення позапланової документальної перевірки, аргументувавши так: КПК містить вичерпний перелік слідчих і процесуальних дій, дозвіл на проведення яких надається слідчим суддею в передбаченому ним порядку, і в цьому переліку не закріплено повноважень слідчого судді надавати дозвіл на проведення позапланових документальних перевірок суб’єктів господарської діяльності.

Лист ДФС України від 12.06.2017 року № 958/2/99-99-23-01-10-1

Чи потрібно вказувати які саме сімейні обставини

є підставою для відпустки без збереження заробітної плати?

Статтею 25 Закону «Про відпустки» перелiчено обставини, за яких працiвниковi обов’язково на його бажання надається вiдпустка без збереження зарплати.

Відповідно до статті 26 даного Закону за сімейних обставин та з інших причин працiвниковi також може надаватися відпустка без збереження зарплати на термін, обумовлений угодою мiж працівником та власником або уповноваженим ним органом, але не бiльш як 15 календарних днiв на рiк.

Отже,вiдпустки без збереження заробiтної плати можна умовно роздiлити на два види:

такi, що надаються працiвникам унаслiдок суб’єктивного права, яке вони мають за законом, при цьому перелiк обставин, за яких такi вiдпустки обов’язково надаються, є вичерпним;

такi, що надаються за погодженням сторiн, можливiсть надання та тривалiсть яких визначається за погодженням сторiн, при цьому законодавством iмперативно їхня тривалiсть обмежена 15 календарними днями на рiк.

Для одержання вiдпустки за ст.26 Закону працiвник у заявi на iм’я роботодавця про надання такої вiдпустки має зазначити сiмейнi або iншi обставини, що спричинили потребу в такiй вiдпустцi. Перелiк цих причин законодавством не встановлений, оскiльки їхня важливiсть залежить вiд конкретних обставин, що можуть скластися в життi того чи iншого працiвника. А отже, рiшення надавати чи не надавати працiвниковi з тiєї чи iншої причини таку вiдпустку належить до компетенцiї роботодавця.

Офіційний портал Управління Держпраці у Хмельницькій області, рубрика «Новини», підрубрика «Про відпустку за сімейними обставинами. Чи потрібно чітко зазначати причину?» від 31.07.2017 року

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська,

незалежний юридичний консультант холдингу професійних послуг «Західна кoнсалтингoва група»

X