fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 20.06.2016 по 26.06.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 29 Jun 2016 Tags:

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 20.06.2016 по 26.06.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Чи нараховувати ПДВ зобов’язання на товари, втрачені в межах норм природного убутку

Податківці надали роз’яснення щодо нарахування податкового зобов’язання з ПДВ за товарами, що були втрачені у межах норм природного убутку при їх транспортуванні.

Так, у разі списання втрачених при транспортуванні товарів у межах норм природного убутку, при придбанні яких суми ПДВ було віднесено до податкового кредиту, податкові зобов’язання з ПДВ нараховуються, якщо вартість таких втрачених товарів не включається до вартості готової продукції.

Якщо ж вартість таких втрачених товарів включається до вартості готової продукції, то такі податкові зобов’язання не нараховуються.

Офіційний портал Територіальних органів ДФС у м. Києві, рубрика “Окремі сторінки”, підрубрика “Архів 1”

Затверджена нова дека з ПДВ

Мінфін вніс зміни до форми податкової декларації з ПДВ, а саме:

виключено рядки «300000000000» і «500000000000» таблиці 1 та рядок «усього за основною ставкою та ставкою 7%» таблиці 2 Додатка 5 до податкової декларації з ПДВ;

примітку «*» Додатка 9 до податкової декларації з ПДВ виклали в такій редакції: «* Дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно. Для новоствореного платника — звітний податковий період.»;

у Додатку 10 до податкової декларації з ПДВ виправлено описки в рядках 11.1 таблиць 2 та 3;

викладено в новій редакції Додатки 2 та 3 до податкової декларації з ПДВ. Тепер у Додатку 2 «Довідка про суму від’ємного значення звітного (податкового) періоду, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» не потрібно вказувати ІПН покупця, а в Додатку 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3)»з’явилася таблиця 2 «Розшифровка суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Державного бюджету України».

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Готується до опублікування в Офіційному віснику України від 01.07.2016 р. № 49.

Наказ Міністерства фінансів України “Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України” від 25.05.2016 р. № 503

Чекаємо обнадійливих змін: пропонується скасувати обов’язок роздрібних торговців звітувати за формами № 1-РА та № 1-РТ

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект, яким пропонується внести зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

Зокрема, пропонується скасувати обов’язок суб’єктів господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, подавати звітність за формами № 1-РА та № 1-РТ.

Водночас законопроектом передбачено, що штрафи за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги обігу алкогольних напоїв і тютюнових виробів не застосовуватимуться до суб’єктів господарювання, які отримали ліцензію на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами з дати виникнення зобов’язання щодо подання такого звіту.

Законопроект № 4841 від 17.06.2016р.

Облікова ставка НБУ

Правління Національного банку України прийняло рішення з 24 червня 2016 року знизити облікову ставку до 16,5% річних.

Рішення Правління НБУ «Про розмір облікової ставки» від 23.06.2016 р. № 88-рш

ППР за помилки в обов’язкових реквізитах податкових накладних

Внесено зміни до Порядку надіслання контролюючими органами податкових повідомлень-рішень (ППР) платникам податків.

У разі виявлення помилок при зазначенні обов’язкових реквізитів податкових накладних податківці надсилатимуть податкове повідомлення-рішення “ПН”.

Крім цього податківці надсилатимуть такі ППР:

«Р» — у разі виявлення за результатами перевірок завищення або заниження податкових зобов’язань платника податків та застосування штрафних (фінансових) санкцій за наслідками таких перевірок;

«С» — у разі застосування штрафної (фінансової) санкції та/або пені за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, в тому числі за порушення у сфері ЗЕД;

«ПС» — у разі застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення податкового законодавства (крім штрафних (фінансових) санкцій, визначених іншими формами податкових повідомлень-рішень).

Наказ Мінфіну від 23.05.2016 № 498

Подання уточнюючої декларації платником єдиного податку – юридичною особою

Податківців запитали, як виправити помилки, самостійно виявлені у податковій декларації платника ЄП третьої групи (ЮО), у разі подання уточнюючої податкової декларації.

Так, при виправленні помилок в податковій декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичні особи) за минулий податковий період шляхом подання уточнюючої податкової декларації платнику необхідно надати податкову декларацію з відповідною позначкою «Уточнююча» у рядку 1 розд. І «Загальні відомості» податкової декларації.

Уточнюючі податкові декларації подаються окремо за кожний податковий (звітний) період, що уточнюється.

 У рядку 2 розд. І відмітка не ставиться.

У рядку 3 розд. І податковий (звітний) період, за який уточнюється декларація –ставиться відмітка в одній із клітинок: І квартал, півріччя (ІІ квартал*), три квартали (ІІІ квартал*) або рік (ІV квартал*) та проставляється рік.

 * – у разі уточнення податкових (звітних) періодів до набрання чинності Закону України від 04 листопада 2011 року № 4014 – VІ, які дорівнювали кварталу та подавались не наростачим підсумком.

В розділах ІІ «Дохід, що підлягає оподаткуванню» та ІІІ «Розрахунок податкових зобов’язань з єдиного податку» уточнюючої податкової декларації зазначаються правильні показники з урахуванням уточнень наростаючим підсумком.

У рядках 11 – 17 розд. ІV «Визначення податкових зобов’язань у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок» уточнюючої податкової декларації зазначається сума уточнень податкових зобов’язань, яка розраховується шляхом порівняння показників уточнюючої податкової декларації та податкової декларації, яка уточнюється, а також сума нарахованого штрафу та пені, в тому числі:

у рядку 11 – сума податку за даними раніше поданої декларації, що уточнюється, в залежності від форми декларацій, яка подавалася за податковий (звітний) період, який уточнюється (за наростаючим або не наростаючим підсумком);

у рядку 12 – уточнена сума податкових зобов’язань за податковий (звітний) період (за календарний квартал), у якому виявлена помилка;

у рядку 13 – сума податку (недоплата), яка збільшує податкове зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки (рядок 12 – рядок 11 декларації);

у рядку 14 – сума податку, яка зменшує податкове зобов’язання у зв’язку з виправленням помилки (зазначається тільки позитивне значення: рядок 11 – рядок 12 декларації);

у рядку 15 – сума штрафу в розмірі 3 % суми недоплати (рядок 13 х 3%);

рядок 16 – в уточнюючій декларації не заповнюється;

у рядку 17 – сума пені, самостійно нарахована відповідно до ст. 129 ПКУ.

Якщо помилки, зроблені в розділі ІІ та розділі ІІІ податкової декларації, не призвели до заниження податкового зобов’язання за податковий (звітний) календарний квартал (рядок 10 податкової декларації заповнено вірно), то в уточнюючій податковій декларації у розділі ІV заповнюються показники рядків 11 та 12, а рядки 13-17 прокреслюються.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 108.01.05

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

 

X