fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 25.07.2022 по 02.08.2022 р.

In: Дайджести новин законодавства і практики 02 Aug 2022 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з 25.07.2022 по 02.08.2022 р.

 

Банки повідомлятимуть виконавців про відкриття та закриття рахунків боржниками

Банки повідомлятимуть виконавців про відкриття та закриття рахунків боржниками

У НБУ нагадали, що новий Закон про платіжні послуги зобов’язує усіх надавачів платіжних послуг з обслуговування рахунків (банки, платіжні установи, філії іноземних платіжних установ, установи електронних грошей, операторів поштового зв’язку) під час відкриття чи закриття банківських/платіжних рахунків перевіряти наявність інформації про користувача (фізичної або юридичної особи) у Єдиному реєстрі боржників.

У разі відкриття або закриття рахунку особі, внесеній до Реєстру, надавач платіжних послуг зобов’язаний в той же день повідомити про це зазначений у Реєстрі орган державної виконавчої служби або приватного виконавця.

Нацбанк розробив Порядок інформування виконавців про відкриття та закриття рахунків користувачів-боржників.

Надавач платіжних послуг перевіряє наявність інформації про внесення відомостей про користувача до Єдиного реєстру боржників шляхом формування запиту в електронному вигляді та отримує на кожний запит квитанцію-відповідь.

Обмін даними між надавачем платіжних послуг та виконавцем здійснюється за допомогою електронного сервісу інформаційної взаємодії. Інформація, що надається в повідомленнях, становить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг.

Таке інформування розпочинається з 01.08.2022 року.

 

За матеріалами офіційного вебсайту НБУ

 

 


Верховна Рада прийняла новий Закон про акціонерні товариства

Верховна Рада прийняла новий Закон про акціонерні товариства

Цей закон регулює порядок створення, діяльності, припинення та виділу акціонерних товариств, їх правовий статус, права та обов’язки акціонерів.

Документом передбачено:

  1. механізм проведення загальних зборів із застосуванням електронного голосування;  
  2. приведення українського законодавства у відповідність до законодавства ЄС;
  3. можливість запровадження в акціонерних товариствах однорівневої структури управління товариством, коли органами управління акціонерним товариством є загальні збори та рада директорів. Функції контролю та управління діяльністю акціонерного товариства виконує єдиний колегіальний орган – рада директорів.

У приватному акціонерному товаристві з кількістю акціонерів до 10 осіб замість ради директорів може формуватися одноосібний виконавчий орган, який здійснює повноваження ради директорів;

  1. акціонерне товариство може бути створено однією особою чи мати єдиного акціонера у разі придбання однією особою всіх акцій товариства;
  2. акціонери товариства можуть відчужувати належні їм акції без згоди інших акціонерів;
  3. посаду радника з корпоративних питань для допомоги акціонерам;
  4. врегульовано питання відповідальності посадових осіб акціонерного товариства.

З остаточною редакцією ухваленого Закону можна буде ознайомитися після офіційного оприлюднення. Наразі закон направлено на підпис Президенту.

Закон повинен набути чинності 1 січня 2023 року.

 

Проєкт Закону про акціонерні товариства № 2493 від 25.11.2019 р.

 

 


Бізнес, що забезпечує критичні потреби населення України, зможе отримати гранти

Бізнес, що забезпечує критичні потреби населення України, зможе отримати гранти

В Україні стартує проєкт для допомоги бізнесу, який забезпечує критичні потреби населення України та зайнятість внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Учасниками конкурсу міні-грантів можуть бути офіційно зареєстровані суб’єкти підприємницької діяльності (юридичні особи та фізичні особи-підприємці), які здійснюють свій бізнес на підконтрольній Україні території, чий бізнес вже сьогодні забезпечує критичні потреби населення України та зайнятість ВПО. 

Основна інформація:

  1. Пріоритет надаватиметься: 

– бізнесу, який був перенесений з окупованих територій (особливо з Приазов’я); 

– бізнесу, яким володіють вразливі категорії населення.

  1. Тривалість впровадження гранту – 3 місяці. 
  2. Загальний бюджет конкурсу міні-грантів – 310 тисяч доларів США. Максимальний розмір гранту залежить від кількості ВПО, зайнятих у бізнесі протягом тривалості впровадження гранту: 

120 тисяч грн за умови зайнятості 1 ВПО;

180 тисяч грн за умови зайнятості 2 ВПО;

240 тисяч грн за умови зайнятості 3 ВПО;

300 тисяч грн за умови зайнятості 4 ВПО;

360 тисяч грн за умови зайнятості 5 і більше ВПО. 

  1. Грантові кошти можуть бути використані на оплату праці, закупівлю сировини та матеріалів, орендну плату за приміщення, закупівлю та оренду обладнання, логістику та інші затверджені витрати. 
  2. Заявки приймаються до 26 серпня 2022 року.

Детальніше дізнатися про програму та подати заявку можна за посиланням https://business.diia.gov.ua/cases/granti/konkurs-mini-grantiv-dla-biznesu-akij-zabezpecue-kriticni-potrebi-naselenna-ukraini-ta-zajnatist-vnutrisno-peremisenih-osib?fbclid=IwAR39UNm7R2Emzbj3KI3tXXUTc8HeA3QZEtvWJve4Mg2vC-DI4mEI5onejEA

 

За матеріалами вебпорталу Дія Бізнес

 

 


Які особливості оподаткування учасників режиму для ІТ-індустрії Дія Сіті?

Які особливості оподаткування учасників режиму для ІТ-індустрії Дія Сіті?

У ДПС підготували Інформаційний лист № 4/2022, у якому описано особливості дії та оподаткування для ІТ-індустрії Дія Сіті.

Зокрема, у листі описано:

– що таке Дія Сіті;

– хто є резидентом Дія Сіті, а хто не може ним бути;

– які види діяльності є виключними для резидента цього режиму;

– хто такі спеціалісти резидента Дія Сіті;

– особливості оподаткування при правовому режимі Дія Сіті;

– особливості оподаткування податком на прибуток підприємств;

– особливості оподаткування податком на доходи фізичних осіб;

– особливості сплати єдиного внеску.

Так, наприклад, особливостями Дія Сіті є:

  1. низькі податкові ставки (податок на прибуток 9% або 18% залежно від обраного режиму та податків на оплату праці (ПДФО – 5%., ЄСВ – 22% від мінімальної зарплати,1,5% військовий збір);
  2. альтернативна модель найму (згідно з КЗпП чи співпраці з ФОП, може підписати GIG-контракт, доступний лише резидентам Дія Сіті);
  3. правовий режим Дія Сіті встановлюється на необмежений строк, але не менш як на 25 років з дня внесення до реєстру Дія Сіті запису про першого резидента Дія Сіті.

Докладніше з інформацією  можна ознайомитися за посиланням https://tax.gov.ua/data/material/000/490/599266/InfoList4_2022.pdf

 

За матеріалами офіційного вебсайту ДПС України

 

 


Витяг про нормативну оцінку земельних ділянок с/г призначення можна сформувати онлайн

Витяг про нормативну оцінку земельних ділянок с/г призначення можна сформувати онлайн

Держгеокадастром з 25.07.2022 р. впроваджено функціонал щодо автоматичного формування витягу із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення (за межами населених пунктів) в електронній формі.

06 липня 2022 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 01 липня 2022 р. № 753 «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок», яка передбачає, зокрема, що витяг із технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок оформляється і видається автоматично в електронній формі з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру.

Також змінено форму витягу, яка передбачає підтвердження дійсності такого витягу шляхом нанесення відповідного QR-коду.

Запровадження зазначеного функціоналу дозволяє отримати витяг одразу після подання відповідної заяви без участі працівників територіальних органів Держгеокадастру.

Щоб отримати послугу необхідно подати відповідну заяву через електронні сервіси Держгеокадастру (https://e.land.gov.ua/services):

  1. Після авторизації в Електронних сервісах необхідно перейти в розділ «Відомості ДЗК» і обрати пункт «Замовити». 
  2. Далі обрати тип заяви «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки (с/г призначення за межами населених пунктів)» та заповнити всі обов’язкові поля форми заяви.
  3. Після успішного формування заяви необхідно перейти в підрозділ «Історія» розділу «Відомості ДЗК», в якому буде зазначено заяву та статус її опрацювання. 
  4. При зазначенні статусу розгляду заяви «Готово» можливо завантажити електронну версію витягу, який містить QR-код, сформований програмним забезпеченням Державного земельного кадастру, та підписаний кваліфікованим електронним підписом системи Державного земельного кадастру.

Заяви на отримання витягів, подані до запровадження вищевказаного функціоналу, будуть розглянуті працівниками територіальних органів Держгеокадастру у звичайному порядку.

 

За матеріалами Урядового порталу

 

Підбірку підготувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X