fbpx
[get_banners]

Дайджест новин “Підприємництво і право” з 07.03.2022 по 14.03.2022 р.

In: Дайджести новин законодавства і практики 15 Mar 2022 Tags: ,

Дайджест новин  “Підприємництво і право”

з 07.03.2022 по 14.03.2022 р.

 

Під час воєнного стану допустимо маркування продуктів та кормів  іноземною мовою

Під час воєнного стану допустимо маркування продуктів та кормів  іноземною мовою

Уряд спростив процедуру імпорту харчових продуктів і кормів на період воєнного стану. 

Зокрема:

  1. оператори ринку харчових продуктів, які внаслідок воєнних (бойових) дій не в змозі виконати вимоги ст. 10 Закону “Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів” щодо інформації про імпортовані харчові продукти, можуть здійснювати реалізацію харчових продуктів на митній території України, інформація про які викладена мовою, відмінною від державної. При цьому партії зазначених харчових продуктів повинні супроводжуватися обов’язковою інформацією про харчовий продукт, викладеною державною мовою. Така інформація надається на вимогу споживачів операторами ринку харчових продуктів, які здійснюють реалізацію харчових продуктів, у визначений такими операторами спосіб;
  2. оператори ринку кормів, які внаслідок воєнних (бойових) дій не в змозі виконати вимоги абз. 2 ч. 1 ст. 23 Закону “Про безпечність та гігієну кормів” щодо маркування імпортованих кормів, можуть здійснювати реалізацію на митній території України кормів, маркування яких викладено мовою, відмінною від державної. При цьому партії зазначених кормів повинні супроводжуватися маркуванням про корми, викладеним державною мовою. Таке маркування виконується на вимогу споживачів операторами ринку кормів, які здійснюють реалізацію кормів, у визначений такими операторами спосіб;
  3. маркування харчових продуктів і кормів, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України як гуманітарна допомога, може бути викладене мовою, відмінною від державної;
  4. також у разі закриття потужностей внаслідок воєнних (бойових) дій оператори ринку можуть використовувати залишки упаковки або тари для харчових продуктів і кормів за призначенням на інших потужностях, що виробляють аналогічні харчові продукти і корми.

 

Постанова КМУ від 09.03.2022 р. № 234 “Про заходи щодо забезпечення в умовах воєнного стану безперебійного постачання імпортованих харчових продуктів і кормів”

 

 


Соціальні виплати на період воєнного стану будуть продовжені

Соціальні виплати на період воєнного стану будуть продовжені

Кабмін прийняв постанову, згідно з якою виплати всіх державних пільг і допомог на період воєнного стану продовжуються автоматично. 

Якщо є потреба перегляду справи, за якою здійснювалися виплати, то звертатись до Управлінь праці та соціального захисту населення не потрібно. Виплата соціальної допомоги не зупиняється на час воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування.

Це стосується всіх пільгових категорій, які отримують такі виплати, а саме:

– соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, 

– допомога на дітей одиноким матерям, 

– допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, 

– допомога на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність, 

– щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею, 

– тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, 

– щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, 

– тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

 

Постанова КМУ від 07 березня 2022 р. № 214 “Деякі питання надання державної соціальної допомоги на період введення воєнного стану”

 


Правила митного оформлення гуманітарної допомоги

Правила митного оформлення гуманітарної допомоги

У Держмитслужбі надали роз’яснення організаціям, які займаються завезенням в Україну гуманітарних вантажів, щодо оформлення транспортних засобів як гуманітарної допомоги.

Так, в автомобільних пунктах пропуску через державний кордон здійснюється пропуск автомобілів високої прохідності (виключно позашляховики, мінівени, мікроавтобуси; седанів це не стосується).

Послідовність дій наступна::

  1. при прибутті на в’їзд в Україну громадянин, що перебуває за кермом ТЗ проходить встановленим порядком паспортний контроль, на який надається закордонний паспорт та будь-який документ на ТЗ з метою його ідентифікації;
  2. в подальшому під час проходження митного контролю у відповідності до постанови КМУ №174 від 01.03.2022 року, водієм (декларантом) заповнюється Декларація про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, де зазначаються: 

ПІБ особи декларанта, 

ПІБ водія (у разі, якщо це не одна особа), 

марка та номер машини, 

відправник, 

отримувач та пункт пропуску; 

в подальшому у розділі «Вид допомоги» вказується дані САМОГО транспортного засобу із зазначенням марки, моделі, VIN-коду; 

  1. автомобіль оформляється інспектором митниці як ТОВАР (гуманітарна допомога).

Обов’язковою вимогою є наявність у водія (декларанта) документів (листів, звернень), що будуть підтверджувати набувача гуманітарної допомоги та мету ввезення;

  1. декларант вносить інформацію, що він зобов’язується зняти даний ТЗ з обліку;
  2. після проходження всіх видів контролю автомобіль вибуває з пункту пропуску.

 

За матеріалами сторінки Держмитслужби у Facebook

 


Рекомендації НБУ щодо вивозу готівкових коштів за кордон

Рекомендації НБУ щодо вивозу готівкових коштів за кордон

НБУ рекомендує українцям, що мають намір евакуюватися за кордон, не вивозити з собою готівкову гривню, а внести її на свої карткові рахунки в Україні. Це можна зробити:

– у відділенні банку, маючи з собою паспорт;

– через платіжні пристрої з функцією приймання готівки – термінали самообслуговування (ПТКС), банкомати з функцією приймання готівки.

За кордоном можна безготівково сплачувати за товари та послуги за допомогою платіжних карток, емітованих українськими банками, а також знімати необхідні суми готівкою в іноземній валюті країни перебування. Конвертація за такими операціями відбуватиметься за курсом, установленим українським банком-емітентом, а не курсом готівкового обміну.

Національний банк України не встановлював жодних обмежень на безготівкові розрахунки, зокрема лімітів щодо сум здійснення операцій із використанням платіжних карток за кордоном.

 

За матеріалами офіційного вебсайту НБУ


У яких випадках бізнес звільняється від сплати ЄСВ під час воєнного стану?

У яких випадках бізнес звільняється від сплати ЄСВ під час воєнного стану?

У ДПС наголосили, що урядом сформовано пакет рішень, які мають підтримати український бізнес під час війни, зокрема:

  1. фізичні особи-підприємці першої та другої груп на час воєнного стану та протягом року після його завершення будуть звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ);
  2. підприємства та фізичні особи-підприємці третьої групи будуть звільнені від сплати єдиного внеску за найманих працівників, які були призвані до лав Збройних Сил України, інших збройних формувань (в тому числі територіальної оборони). Єдиний внесок буде сплачено за рахунок держави.

 

За матеріалами офіційного вебсайту Головного управління ДПС у Чернівецькій області

 


Робота ДПС у період воєнного стану

Робота ДПС у період воєнного стану

У ДПС повідомили, що вона працює в оперативному режимі (окрім центрів обслуговування платників) та продовжує забезпечувати ведення обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску з метою наповнення бюджету.

Інформаційно-довідкові послуги та консультації платники можуть отримати у Контакт-центрі ДПС за тел.: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).

Громадяни, які перебувають за межами України, мають можливість зателефонувати до Контакт-центру зі стаціонарного або мобільного телефону за номером: +380 44 454 16 13.

У територіальних органах ДПС працюють «гарячі лінії» для надання консультацій платникам податків (https://tax.gov.ua/data/files/266745.docx).

Електронні сервіси ДПС та Електронний кабінет працюють, але з певними обмеженнями, що зумовлено необхідністю захисту прав платників.

 

За матеріалами офіційного каналу ДПС у Telegram

 

 

Підбірку підготувала: 

Ольга Кісіль

представник з юридичних послуг Адвокатського бюро “Яновський і партнери”, юрист

X