І знову зміни у сфері державної реєстрації бізнесу

In: Статті правова тематика 28 Sep 2016

І знову зміни у сфері державної реєстрації бізнесу

Урядом розроблено ряд законодавчих ініціатив, які попереджатимуть випадки рейдерства в Україні, зокрема йдеться про внесення змін до профільного законодавства у сфері державної реєстрації бізнесу.

Як відомо, на даний момент в Україні проходить масштабна реформа, пов’язана із спрощенням ведення бізнесу в Україні, децентралізацією влади та наданням адміністративних послуг органами влади. За даними Міністерства юстиції України, завдяки цій реформі Україна в рейтингу Doing Business піднялась на більш, ніж 40 позицій.

Але, з іншого боку, такими «послабленнями» в сфері надання адміністративних послуг зацікавилися можливі рейдери. Тому пропонується внести такі зміни до законодавства у сфері державної реєстрації бізнесу:

  1. Введення кримінальної відповідальності для державних реєстраторів за зловживання повноваженнями – до 8 років позбавлення волі.
  2. Згідно із запропонованими змінами, збільшується розмір адміністративної відповідальності за незаконні реєстраційні дії з 340 грн до 8,5 тис. грн.
  3. У законопроекті передбачена необхідність взаємодії реєстрів бізнесу і нерухомості, а також реєстру судових рішень. При цьому, поки реєстр судових рішень повноцінно не запрацював, в законопроекті передбачені перехідні положення. Якщо, наприклад, реєстратор не знаходить рішення суду в реєстрі, реєстраційні дії припиняються до офіційної відповіді з суду за запитом.
  4. Законопроектом №5067 передбачена можливість позбавлення нотаріуса права здійснення нотаріальної діяльності за незаконні реєстраційні дії.
  5. Також звужується принцип екстериторіальності. Відповідно до запропонованих змін державний реєстратор зможе реєструвати лише виключно в межах області.
  6. Законопроектом також передбачено отримання при первинній реєстрації документа з підписом і печаткою державного реєстратора.
  7. ЕЦП надаватиметься виключно за особистої присутності підписувачів, зокрема посадових осіб підприємств. Відповідно, можуть бути таким чином попереджені випадки, коли сторонні особи отримували ЕЦП без відома директорів та головних бухгалтерів й в подальшому використовували для позбавлення бізнесу накопиченого податкового кредиту, відшкодування ПДВ й несанкціонованого перерахування грошових коштів.
  8. Пропонується збільшити термін подання скарг до Мін’юсту на дії державних реєстраторів з 30 до 60 днів.
  9. Буде введено обов’язок нотаріально посвідчувати підписи голови, секретаря або учасників зборів на протоколі та на установчих документах (статутах тощо).

Отже, як бачимо, державна реєстрація бізнесу дещо ускладниться, але, тим не менш, це сприятиме зменшенню кількості рейдерських захоплень в Україні.

Підписатись на наші новини


X