Як поділити заяву на оформлення торгової марки між двома партнерами

In: Статті правова тематика 13 Oct 2016 Tags:

Як поділити заяву на оформлення торгової марки між двома партнерами

Якщо Ви з партнером вирішили розділити бізнес або свій вплив у спільному бізнесі, але вже встигли разом подати на реєстрацію торгової марки (знаку для товарів і послуг) ваш логотип, є процедура до моменту видачі свідоцтва, яка дає можливість в результаті зареєструвати окремо на кожного з Вас ту саму торгову марку, але на різні товари і/або послуги.          Заявник має право поділити заявку на дві і більше заявок (виділені заявки) шляхом розподілу між ними перелічених у цій заявці товарів і послуг таким чином, щоб кожна з виділених заявок не містила товари і послуги, споріднені з товарами і послугами, переліченими в інших заявках.             Поділ заявки здійснюється шляхом подання заявником заяви про внесення до заявки відповідних змін та виділеної заявки (заявок).

За таке подання сплачується збір. Важливо також звернути увагу на те, що дата подання виділеної заявки є такою самою, як дата подання первинної (поділеної) заявки.

А це означає, що Ви захищені від конкурентів, які могли подати заяву після того, як була подана первинна заява на реєстрацію торгової марки.

Для збереження дати подання необхідно дотримання таких умов:

а) наявність у заявці, що поділяється, кількох товарів і/або послуг;

б) тотожність позначення за виділеною заявкою позначенню за первинною (поділеною) заявкою;

в) заявник за заявкою, що поділяється, та заявник за виділеною заявкою є та сама особа;

г) ідентичність назв товарів і/або послуг у переліку виділеної заявки та назв товарів і/або послуг, що використовувались у наведеному в поділеній заявці переліку;

д) на дату подання заяви, заявка, що поділяється, не відкликана або не вважається відкликаною.

 У разі дотримання вищевикладених умов та відсутності у переліку товарів і/або послуг виділеної заявки товарів і послуг, споріднених з товарами і послугами, переліченими в поділеній заявці, відділом формальної експертизи із переліку товарів і/або послуг заявки, що поділяється, вилучаються товари і/або послуги, які перенесені до переліку виділеної заявки.

Процедура поділу заявки застосовується до заявок, що знаходяться на розгляді в закладі експертизи, після встановлення дати подання заявки, що поділяється, до дати прийняття рішення за такою заявкою.

Експертиза виділеної та поділеної заявки проводиться одночасно з відповідним дотриманням усіх загальних положень реєстрації та певних особливостей, притаманних саме даній процедурі.

Таким чином, для здійснення поділу заявки заявник має подати складену у довільній формі заяву про внесення змін, пов’язаних з поділом заявки, та виділену заявку, оформлену відповідно до вимог законодавства.

Варто зауважити, що заява про внесення змін, пов’язаних з поділом заявки, подається заявником до закладу експертизи до сплати державного мита за видачу свідоцтва.

Наша компанія надає послуги правового характеру щодо реєстрації знаку для товарів і послуг, а також передачі прав на останній шляхом укладення договору про передачу прав на знак для товарів і послуг, поділу заявки, укладення ліцензійних та субліцензійних договорів. Наші фахівці підберуть для Вас найкращі умови, щоб захистити та примножити Ваші активи. За контактами, вказаними на сайті, Ви можете звернутись до наших фахівців за консультацією та замовленням послуг у зручний для Вас час та спосіб.

Підписатись на наші новини


X