Скасування печаток для бізнесу

In: Статті бухгалтерська тематика 06 Oct 2016 Tags: ,

Скасування печаток для бізнесу

Уже місяць обговорюється тема скасування печаток для суб’єктів підприємницької діяльності. Як відомо, 8 вересня ВРУ був прийнятий за основу законопроект № 4194 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання печаток юридичними особами та фізичними особами – підприємцями».

Перехід на роботу бізнесу без печаток розпочався ще у 2014 році. У 2016 році Рада уточнила деякі юридичні аспекти:

– скасування вимоги про обов’язкове використання печаток (незалежно від їх наявності у суб’єктів господарювання);

– неможливість визнання документа (угоди, угоди) недійсним (неукладеним, недосконалим) у зв’язку з відсутністю відбитка печатки;

– виключення необхідності використання печаток у взаєминах суб’єктів господарювання з державними органами та органами місцевого самоврядування;

– адміністративну відповідальність за вимогу державного органу або органу місцевого самоврядування наявності відбитка печатки на офіційному документі.

У Цивільному кодексі замість статті про те, що суб’єкт господарювання «може мати печатку», пропонується її нова редакція, згідно з якою суб’єкт господарювання має право використовувати в своїй діяльності печатку.

Незалежно від того, чи використовує суб’єкт господарювання печатку в своїй діяльності, печатка не може бути обов’язковим реквізитом будь-якого документа, який подається від імені підприємства органам держвлади або місцевого самоврядування.

Якщо законом прямо не встановлено інше, копія документа, яка на виконання вимог законодавства подається суб’єктом господарювання органу державної влади або місцевого самоврядування, вважається завіреною в установленому порядку, якщо на такій копії проставлено підпис уповноваженої особи такого суб’єкта господарювання або особистий підпис фізособи-підприємця. Орган не вправі вимагати нотаріального посвідчення у разі, якщо така вимога не встановлено законом.

Законом № 1206-VII уже був введений перехід від обов’язкового до добровільного використання печаток юридичними особами. При цьому існує цілий ряд законів, які роблять відбиток печатки обов’язковим реквізитом документів. До того ж, в господарській та правозастосовній діяльності відбиток печатки часто помилково сприймається як доказ наявності повноважень у особи, яка підписала документ. Законопроект покликаний вирішити ці та інші проблеми.

 

 

Підписатись на наші новини


X