Що таке програма СІРА? Що означає сертифікат САР та сертифікат СІРА для бухгалтера? Що таке МСФЗ?

Напишіть кроли вам зручно отримати дзвінок
[contact-form-7 404 "Not Found"]
Заповніть опитувальник і отримайте безкоштовну консультацію і детальну письмову інформацію від нашого фахівця про умови надання послуг з бухгалтерського обліку
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Тренінги CAP-CIPA

Що таке програма СІРА? Що означає сертифікат САР та сертифікат СІРА для бухгалтера? Що таке МСФЗ?Програма СІРА – це російськомовна програма міжнародної сертифікації професійних бухгалтерів, яка, як альтернатива англомовній програмі, діє на теренах країн СНД, і є більш доступною для оволодіння в зв’язку з мовним фактором. Назва програми – це скорочення англомовного варіанту назви сертифікату СIPA (Certified International Professional Accountant: Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер). Спеціалісти, що отримали сертифікат CAP/CIPA отримують право додавати назву сертифікату до свого підпису, що відповідає міжнародній практиці.

Програма СІРА складається із трьох компонентів: навчання, проведення екзаменів та сертифікація.

Кандидатам, які успішно склали необхідні екзамени та виконали додаткові кваліфікаційні вимоги, присвоюються кваліфікаційні рівні САР та/або СІРА з видачею відповідних сертифікатів:

 • САР (Certified Accounting Practitioner: Сертифікований бухгалтер-практик, вимовляється “кеп”). САР повністю здатний вести бухгалтерський облік на будь-якому підприємстві як головний бухгалтер, та складати всі основні фінансові звіти, включаючи податкові декларації.
 • СІРА (Certified International Professional Accountant: Сертифікований міжнародний професійний бухгалтер, вимовляється “сіпа”). СІРА здатний застосовувати професійне судження, щодо питань фінансового управління та приймати участь в прийнятті управлінських рішень.

Кваліфікаційні вимоги для отримання сертифікатів САР і CIPA

Вимога CAP CIPA
1. Успішна здача екзаменів:

 • Фінансовий облік -1
 • Управлінський облік -1
 • Податки
 • Право
 • Фінансовий облік -2
 • Управлінський облік -2
 • Аудит
 • Фінансовий менеджмент
 • Управлінські інформаційні системи
75 балів
75 балів
75 балів
75 балів
75 балів
75 балів
75 балів
75 балів
75 балів
75 балів
75 балів
75 балів
90 балів
2. Вища професійна освіта Потрібна
3. Підтверджений досвід роботи за спеціальністю 1 рік 3 роки
4. Добра репутація як члена професійної організації рекомендація організації-члена ЕССБА рекомендація організації-члена ЕССБА
5. Підтвердження базової кваліфікації по інформаційним технологіям У відповідності із вимогами професійної асоціації Екзамен

Сертифікат CAP/CIPA в Україні мають право видавати 4 професійні асоціації члени Євразійської Ради Сертифікованих Бухгалтерів та Аудиторів (ЄРСБА, рос. – ЕССБА) своїм членам, на підставі зданих в Екзаменаційній мережі  CIPA екзаменів. До таких організацій відносяться:

1.    Федерація професійних бухгалтерів і аудиторів України

2.    Федерація аудиторів, бухгалтерів і фінансистів агропромислового комплексу України

3.    Українська асоціація сертифікованих бухгалтерів і аудиторів

4.    Українська громада фінансових аналітиків

Екзамени для рівня САР проходять тричі в рік – у весняну, літню та осінню сесію. Екзамени рівня СІРА проводяться двічі в рік – на осінню та літню сесію.

Що дає сертифікат САР або сертифікат СІРА роботодавцю та спеціалісту?

Сертифікат професійного бухгалтера дає впевненість – як спеціалісту, так і роботодавцю. Спеціаліст отримує знання та навики їх застосування, стає більш впевнений у своїх знаннях та професійних навичках,  а керівник, роботодавець – у професіоналізмі свого персоналу та, відповідно, в успішності бізнесу. Крім того, роботодавцю легше шукати фінансові та бухгалтерські кадри, а сертифікований спеціаліст може претендувати на значно вищу за середню заробітну плату та кар’єрний ріст. Адже його знання підтверджені незалежним та об’єктивним оцінюванням.
Навчання через тренінги не є обов’язковими для отримання сертифікату. Але, безумовно, пройшовши тренінг Ви забезпечите належну підготовку до екзаменів, що суттєво підвищить шанси щодо їх успішної здачі. Недарма абсолютна більшість українських та іноземних компаній обирає саме програму СІРА, як еталон, як зразок, як найпоширенішу корпоративну програму підвищення кваліфікації для своїх фахівців.

У програмі САР/СІРА передбачено вивчення міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ)

Підвищення кваліфікації практикуючих бухгалтерів у сфері міжнародних стандартів фінансової звітності є особливо актуальним, з набранням чинності 11 червня 2011 року змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» ( ЗУ 12.05.2011  № 3332-VI).

Згідно цього Закону, починаючи з 2012 року публічні акціонерні товариства, банки, страховики, а також підприємства, які провадять господарську діяльність за видами, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України, складатимуть фінансову звітність та консолідовану фінансову звітність безпосередньо за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ). Інші підприємства самостійно визначають доцільність застосування міжнародних стандартів для складення фінансової звітності та консолідованої фінансової звітності.

 

()
Підписатись на наші новини


X