МОРАТОРІЙ НА ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРОК БІЗНЕСУ ПРОДОВЖЕНО

In: Статті правова тематика 09 Nov 2016 Tags: ,

Замовити юридичні послуги

 

МОРАТОРІЙ НА ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРОК БІЗНЕСУ ПРОДОВЖЕНО

Верховною Радою України 3 листопада 2016 року було прийнято в цілому законопроект, яким передбачено продовження мораторію на проведення перевірок бізнесу до 31 грудня 2017 року.

Згідно з даним законопроектом, до 31 грудня 2017 року позапланові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органами державного нагляду (контролю):

  1. за погодженням центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну регуляторну політику, політику з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарської діяльності та дерегуляції господарської діяльності, тобто Державної регуляторної служби;
  2. за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;
  3. за рішенням суду;
  4. у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок  нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.

Позаплановий захід державного нагляду (контролю) на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав проводиться органом державного нагляду (контролю) за погодженням Державної регуляторної служби.

Законом встановлено, що для погодження орган державного нагляду (контролю) подає Державній регуляторній службі копію відповідного звернення фізичної особи та обґрунтування необхідності проведення перевірки. Державна регуляторна служба розглядає подані документи та надає погодження або вмотивовану відмову у наданні погодження протягом п’яти робочих днів з дня надходження відповідних документів.

Законом також встановлено, що Державна регуляторна служба зобов’язана до початку проведення органами державного нагляду (контролю) заходів державного нагляду (контролю) оприлюднити на своєму офіційному веб-сайті погодження на проведення таких заходів. Проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) без оприлюднення погодження Державної регуляторної служби забороняється.

Як відомо, в Україні з осені 2014 року діє введений урядом мораторій на перевірки діяльності всіх суб’єктів підприємницької діяльності, окрім перевірок, що здійснюються Держфінінспекцією та Державною фіскальною службою (ДФС). Перевірки можуть здійснюватися лише з дозволу уряду або на прохання самої компанії.

Уряд України на засіданні 24 червня підтримав пропозицію Мінекономрозвитку щодо продовження мораторію на перевірки бізнесу до кінця 2016 року і ухвалив відповідне рішення.

Рішення про продовження до кінця 2017 року дасть змогу бізнесу передихнути від безкінечних перевірок, а держава тим часом зможе удосконалити механізм державного нагляду і контролю для полегшення ведення бізнесу в Україні.

Підписатись на наші новини


X