ЗАХИСТИ СВОЮ КОМП’ЮТЕРНУ ПРОГРАМУ – АВТОРСЬКЕ ПРАВО

In: Юридичні консультації 21 Oct 2016 Comments: 0 Tags: , , ,

Замовити юридичні послуги

 

ЗАХИСТИ СВОЮ КОМП’ЮТЕРНУ ПРОГРАМУ – АВТОРСЬКЕ ПРАВО

Останні роки дуже сильного розвитку набула ІТ-сфера в Україні. Існує та створюється багато компаній, а також багато програмістів створюють ІТ-продукти самостійно, в тому числі комп’ютерні програми.

Але, на жаль, бувають випадки недобросовісної конкуренції, коли працівники компанії, для якої і на замовлення якої вони створювали ІТ-продукт, починають самостійно його використовувати чи розповсюджувати. Крім того, буває, що комп’ютерну програму, яку Ви створювали, витрачаючи свій час та провівши безсонні ночі за монітором, хтось копіює і видає за свою, а ви втрачаєте прибуток і кошти на захист свого авторського права.

Щоб убезпечити себе від схожих на вищевикладені ситуацій та великої кількості інших негативних історій, які можна знайти в мережі інтернет чи почути серед друзів та колег, Вам потрібно вчасно та правильно, з дотриманням вимог чинного законодавства, зареєструвати авторське право та отримати свідоцтво про те, що Ви є автором Вашого творіння чи задуму.

Фізична особа, яка самостійно створила комп’ютерну програму чи інший ІТ-продукт, є його автором і має всі, передбачені законом, особисті немайнові та майнові права (в тому числі розпоряджатись) своїм твором.

А от щодо юридичної особи, то тут є певні особливості – вона не може самостійно набути права на комп’ютерну програму чи інший ІТ-продукт, оскільки законодавство вважає, що тільки фізична особа може створювати об’єкти авторського права. Тому для юридичної особи ВАЖЛИВО отримати від фізичних осіб, які безпосередньо створили комп’ютерну програму чи інший ІТ-продукт, дозвіл на розпорядженням ним, а в кращому випадку – отримати всі майнові права на створені продукти. Законодавством передбачено декілька способів такої передачі. І тільки після дотримання одного з них юридична особа може зібрати та подати на реєстрацію авторського права з метою отримання свідоцтва, яке підтвердить для контрагентів право такої компанії розпоряджатись в повному обсязі комп’ютерною програмою чи іншим ІТ-продуктом.

Наша компанія надає послуги правового характеру щодо реєстрації авторського права. Наші фахівці підберуть для Вас найкращі умови, щоб захистити та примножити Ваші активи. За контактами, вказаними на сайті, Ви можете звернутись до наших фахівців за консультацією та замовленням послуг у зручний для Вас час та спосіб.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Підписатись на наші новини


error: