fbpx

Реєстрація торговельної марки (ТМ) та товарного знаку в Україні

контакти Адвокатського бюро “Яновський і партнери” +38 (032) 247-01-00+38 (067) 000-13-27 е-mail: yp@zkg.ua

Захист прав інтелектуальної власності (реєстрація торговельної марки) – це не обов’язок, а право, яким варто скористатися ще до того, як ваша компанія вийде на ринок. Створення бренду та елементів фірмового стилю потребує чималих витрат коштів, а потім і часу на його розкрутку. І коли механізм почне працювати та приносити прибуток, то майже гарантовано знайдеться той, хто захоче скористатися результатами чужої праці. У випадку, коли торгова марка не була зареєстрована у відповідності до законодавчих норм, її власник не зможе у повній мірі захистити власні інтереси у суді.

Трапляються й інші ситуації. Наприклад, процедура патентування була відкладена на невизначений час, а вихід на ринок виявився вдалим. У подальшому при спробі подати заявку на реєстрацію знаку для товарів і послуг може з’ясуватися, що така ТМ вже зареєстрована іншим правовласником. У кращому випадку вам буде просто відмовлено у реєстрації. Але може бути й так, що власник зареєстрованої торгової марки скористається своїми правами та притягне вас до відповідальності за підробку маркованої продукції. Саме тому реєстрація торгового знаку – це найнадійніший шлях і спосіб захистити свої права як його власника.

Торгова (торговельна) марка, знак для товарів та послуг – це позначення або їх комбінації, які служать для ідентифікації товарів та послуг, що виробляються або надаються однією особою. Торгова марка, яка набула популярності, називається брендом. Попереджувальне маркування ТМ або ® – це спосіб попередити третіх осіб про те, що товарний знак або марка знаходяться під захистом прав інтелектуальної власності, тобто зареєстровані в НОІВ. Існують різні види попереджувального маркування, але воно не є обов’язковим в Україні.

Гарантія успішної реєстрації торгових марок та знаків для товарів спеціалістами компанії Адвокатське бюро “Яновський і партнери” холдингу професійних послуг «Західна консалтингова група»

Для реєстрації торгової марки необхідно подати пакет правильно оформлених документів. Зробити це самостійно можна, але не орієнтуючись у тонкощах процедури, це буде досить не просто. Адже існують певні вимоги до оформлення документів, без дотримання яких заявка буде залишено без розгляду. Захист прав інтелектуальної власності – це стандартна процедура для фахівців компанії Адвокатське бюро “Яновський і партнери”. Адже наші спеціалісти мають значний досвід у даному правовому полі. На даний момент за нашою участю зареєстровані або проходять процес реєстрації чи патентно-інформаційного пошуку понад 250 торгових знаків. Представником компанії “Яновський і партнери” у справах захисту прав інтелектуальної власності виступає переважно Олексій Яновський, про що можна знайти відкриті відомості в публічній базі Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ).

Якщо вас цікавлять результати нашої праці, то більш докладну інформацію (портфоліо) можна знайти у базі даних НОІВ. Інформація знаходиться за електронною адресою https://sis.ukrpatent.org/uk/search/simple/. Відкривши «Електронну версію акумулятивного офіційного бюлетеня «Промислова власність», виберіть пapaмeтp пoшyкy: Влacник / Пpeдcтaвник / Зaявник – Знaчeння: Янoвcький / Янoвcький Олeкcій Микoлaйoвич / Янoвcький і пapтнepи. Ознайомитися з портфоліо особисто можна під час відвідування нашого офісу або в режимі відео-конференції.

Переглянути портфоліо адвокатського бюро “Яновський і Партнери”

Видача офіційних документів та особливості оформлення взаємовідносин щодо послуги з реєстрації ТМ

Для реєстрації прав інтелектуальної власності наші спеціалісти підготують заявку. Її підготовка, а також виготовлення заявочної документації здійснюється на підставі договору. Представник компанії від її імені оформить все необхідне в офісі або через електронні засоби передачі інформації з наступною кур’єрською доставкою оригіналів документів. З метою надання клієнтові гарантій перед початком співпраці ми укладаємо договір про конфіденційність та захист прав інтелектуальної власності. Документ виступає гарантією того, що торговельна марка клієнта не буде зареєстрована на ім’я іншої особи або використана нами будь-яким іншим способом.

Як показує наш досвід і практика, випадки незаконного використання чужої інтелектуальної власності клієнтів не рідкість  на ринку таких послуг, особливо якщо укладання угод та оплата послуг відбувається онлайн. Немає сенсу заперечувати проти сучасних способів ведення справ, але ми наголошуємо на тому, що перед укладанням угоди необхідно ретельно перевірити надійність компанії, якій збираєтеся довірити реєстрацію торгової марки в Україні чи інші питання. Вам необхідно переконатися в тому, що підрядник має фізичний офіс, офіційну реєстрацію, а також позитивну ділову репутацію. Останнє не важко перевірити, вивчивши публічні джерела інформації, соціальні мережі портфоліо компанії  та відгуки клієнтів.

Якщо ви вирішили укласти угоду на реєстрацію торгової марки з компанією Адвокатське бюро “Яновський і партнери”, то ми приймемо замовлення у нашому офісі у Львові, через наш офіційний сайт, на електронну пошту, або за номерами телефонів, вказаних у контактах, або через офіційну Фейсбук сторніку компанії чи месенджери. Також там можна ознайомитися з нашими даними з ЄДР та необхідними платіжними реквізитами. Ця інформація є повною та достовірною. Компанія та її власник володіють повними правами на домени, хостинг, телефонні номери та інші засоби комунікації. Найцінніше, що ми маємо, – це наша бездоганна ділова репутація. І ми нею дорожимо.

Особливості побудови взаємодії з клієнтами. Чи необхідно для цього щось робити?

Для сучасної ділової людини найцінніший невідновлюваний ресурс – це час. І вам не обов’язково його витрачати, з’являючись особисто до нас у офіс у Львові чи в УКРНОІВІ у Київ для того, щоб подати документи. Це все зроблять наші фахівці без вашої безпосередньої участі. Вони підготують заявочну документацію та офіційно передадуть її курє’ром, поштою, чи шляхом електронного документообігу, до УКРНОІВІ, який і проведе процедуру реєстрації торгової марки у Києві. Оформлення та подача документів, необхідних для патентування торговельної марки (знаку для товарів та послуг), відбувається на підставі довіреності, яку замовник видає виконавцеві, а саме компанії і представникам компанії Адвокатське бюро “Яновський і партнери”.

Ми здійснюємо ведення діловодства, а також листування у процесі проведення процедури реєстрації ТМ в Україні. Це відбувається на підставі замовлення, яке робиться під час укладання договору з компанією. Підтримання процедури діловодства дасть нам можливість інформувати вас про хід та завершення кожного етапу реєстраційної процедури. Вам доведеться лише зачекати дотримання усіх формальностей, після чого буде видане свідоцтво про те, що ви є правовласником знаку на товари та послуги.

Якщо ви бажаєте замовити процедуру реєстрації ТМ або торгового знаку, то пропонуємо звернутися за номерами телефонів, вказаними на сайті, написати на електронну пошту або завітати до нашого офісу. Також ми здійснимо для вас патентно-інформаційний пошук на схожість і тотожність позначень, які ви збираєтеся використати під час реєстрації свого бренду.

Ми здійснюємо реєстрацію будь-яких видів торгових марок та знаків. Вони можуть бути наступні:

  • словесні: містять лише сполучення букв, слів чи фраз. Назви мають легко вимовлятися на різних мовах та швидко запам’ятовуватися. Ми можемо зареєструвати словесні торгові марки, у яких охороняється саме слово, тобто його зміст, або ж словесне позначення, виконане у певній манері (шрифт, особливості розташування літер, їх співвідношення, фон та інші візуальні елементи);
  • зображувальні: графічні композиції будь-яких форм, відтворені на площині. Це можуть бути малюнки, креслення та інші існуючі та абстрактні об’єкти, символи тощо;
  • словесно-зображувальні: поєднують у собі ознаки двох попередніх видів марок;
  • об’ємні: тримірні фігури або композиції. Це можуть бути оригінальні форми виробів, упаковки тощо;
  • нетрадиційні: світлові, ароматичні, звукові та інші торгові марки.

Щоб ваш бізнес отримав надійний захист, ми зареєструємо будь-які знаки, логотипи, слогани (гасла), назви компаній, прізвища тощо. Зважаючи на тотальну комп’ютеризацію усіх сфер життєдіяльності сучасної людини, спостерігається зростання попиту на патентування торгових марок з метою подальшої реєстрації у доменній зоні .UA. Отримання доменного імені з метою створення представництва бізнесу в Інтернеті – вагомий крок на шляху до досягнення успіху.

Якщо вам необхідна допомога у попередній розробці торгового знаку з метою подальшого проведення патентно-інформаційного пошуку, то ми порадимо вам виконавців, які професійно підійдуть до справи. Для вас буде розроблено спеціальний дизайн знаку із урахуванням всіх зазначених вимог, а також ваших побажань. У разі, якщо ви затвердите зображення, воно буде коректно відображене в заявці та підлягатиме правовій охороні після отримання свідоцтва. Розробку дизайну вашої ТМ пропонуємо доручити перевіреним партнерам компанії Адвокатське бюро “Яновський і партнери”

Реєстрація торговельних марок та знаків на території України та у міжнародному правовому полі: особливості та етапи процедури

Процес реєстрації торговельної марки відбувається у декілька етапів. Вони наступні:

  1. первісно нами здійснюється всесторонній аналіз самого позначення на відповідність його критеріям надання правової охорони, адже існує не менше 19 критеріїв, за якими патентне відомство може відмовити в реєстрації торгової марки;
  2. наступним кроком здійснюється відбір класів за Міжнародною класифікацією товарів та послуг (МКТП);
  3. у процесі проведення процедури реєстрації ТМ в Україні може виникнути необхідність у здійсненні патентно-інформаційного пошуку, у ході якого має бути встановлена відсутність або наявність схожості або тотожності позначень;
  4. підготовка опису знаку у відповідності до встановлених вимог;
  5. розрахунок та підготовка необхідних платежів, оплата зборів. Їх перелік ви також можете знайти на нашому сайті;
  6. підготовка заяви на реєстрацію торговельної марки відповідної форми та змісту.

Після збору та оформлення документації заявка подається в Національний орган інтелектуальної власності (НОІВ), функції якого наразі виконує Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ), де і буде проводитися процедура реєстрації, листування та супровід до моменту, поки не буде отримано свідоцтво на право інтелектуальної власності на знак.

При реєстрації торгової марки для отримання доменного імені у зоні .UA достанім буде лише один клас МКТП. Якщо ви плануєте здійснити міжнародну реєстрацію ТМ, то варто врахувати, що це може відбуватися двома способами:

  • передача заяви у країну, в якій буде відбуватися реєстрація;
  • здійснення міжнародної процедури реєстрації торгової марки через НОІВ. При цьому додається вказівка щодо того, на території яких країн необхідно здобути правовий захист для того чи іншого знаку або марки.

Про відмінності та переваги різних способів реєстрації ТМ вас проінформують наші спеціалісти.

Строки реєстрації торговельних марок

Наші спеціалісти здійснюють підготовку необхідної для реєстрації ТМ документації та подальшу подачу заявки в УКРНОІВІ протягом 2 робочих днів до моменті встановлення дати офіційного подання. Ця дата у разі отримання свідоцтва буде вважатися датою початку дії правового захисту вашого бренду.

Період отримання свідоцтва може становити до 24 місяців. Час, який пройде від дати офіційного подання заявки і до публікації повідомлення про видачу свідоцтва, залежить від кількості заявлених класів МКТП, від того, який вид знаку був поданий запит (словесний, зображувальний, комбінований або ін.), а також від наявності конкурентних знаків, які мають схожі ознаки щодо товарів та послуг. Ці строки є реальними та відповідають встановленим вимогам національних процедур, а також процедур, які проводяться відповідно до Мадридської угоди.

Проведення попереднього пошуку, перевірка на схожість і тотожність знаків для ТМ, інші послуги

Попередня перевірка на схожість і тотожність – необхідна процедура, яка у подальшому допоможе вам уникнути конфліктів з власниками ідентичних знаків. Пошук позначень на схожість і тотожність відбувається перед подачею заявки та проводиться у базі даних України. Також необхідно перевірити дані про реєстрацію відповідно до Мадридської угоди, що передбачає надання звіту.

Послуги, до яких входить підготовка пакету документів, їх подання та отримання результатів попереднього патентно-інформаційного пошуку, надаються протягом 9 робочих днів. Якщо одна особа замовляє пошук на схожість і тотожність знаку, що виконаний кирилицею та латиницею, вартість послуг сплачують як за пошук одного позначення.

Нижче наведено мінімальний перелік документів, які необхідно подати для проведення реєстрації торговельної марки:

  • фізичним особам необхідно надати паспорт (копію);
  • для юридичних осіб – код ЄДРПОУ (на підставі даних з ЄДР)

Ви можете здійснити реєстрацію прав інтелектуальної власності як за національною, так і за міжнародною процедурою. Якщо вам необхідно забезпечити інші права інтелектуальної власності, то також можна звернутися до фахівців компанії Адвокатське бюро “Яновський і партнери”. Ми також допоможемо здобути правовий захист для промислових зразків, запатентувати винахід, подати заявку на корисну модель, укласти договір на використання ТМ тощо.

Якщо вас цікавлять способи захисту конфіденційної інформації та комерційно таємниці, то у нас можна замовити консультаційні послуги та розробку типової документації. Також нашими спеціалістами можуть бути внесені зміни у реєстри НОІВ стосовно прав на інтелектуальну власність. За необхідності ми підготуємо авторський або ліцензійний договір, угоду про конфіденційність, на продаж чи купівлю ноу-хау, внутрішнє положення про комерційну таємницю та інші документи, у яких йдеться про передачу прав інтелектуальної власності. Наш практичний досвід та бездоганне знання законодавчої бази – ваш надійний захист у будь-якому правовому полі!

Часті питання про реєстрацію торговельної марки (ТМ), знаку

Які строки реєстрації торгових марок?

Спеціалісти Адвокатського бюро “Яновський і партнери” здійснюють підготовку необхідної для реєстрації ТМ документації в строк 2 робочі дні до моменту встановлення дати офіційного подання. Період отримання свідоцтва може становити до 24 місяців.

Які розміри зборів за реєстрацію торговельних марок?

Левову частку витрат з реєстрації ТМ становить збір “за подання заявки”, який на даний момент – від 3800 грн. за один клас МКТП. Фахівці Адвокатського бюро “Яновський і партнери” нададуть вичерпну інформацію про інші види зборів, їх розрахунок і навіть здійснять від вашого імені всі оплати.

Як правильно оформити і зареєструвати торговельну марку

Як правильно зареєструвати торгову марку, щоб у майбутньому мати гарний захист? На ці та інші запитання відповість засновник холдингу професійних послуг «Західна Консалтингова Група», юрист Олексій Яновський у відео

Що саме захищають торговельні марки?

Знання цих принципів дає змогу уникнути неправомірних заяв із боку конкурентів та дозволяє власнику бренду діяти згідно із законом. Детальніше дивіться у відео

(52 - 4.85 - 5)
X