fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 27.02.2017 пo 05.03.2017 РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

In: Дайджести новин законодавства і практики 06 Mar 2017 Tags: , , ,

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики

за періoд з 27.02.2017 пo 05.03.2017

РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

 

Реєстрація бізнесу онлайн

У сфері державної реєстрації з’явилися нові електронні послуги:

– державна реєстрація ФОП, внесення змін до відомостей, включення відомостей до реєстру та припинення підприємницької діяльності;

– державна реєстрація створення юридичної особи і включення відомостей до реєстру.

Електронні послуги доступні через «Онлайн будинок юстиції», а також на єдиному державному порталі адміністративних послуг. Електронні форми документів з автоматичною перевіркою і підказками максимально мінімізують ризик допущення помилок при їх заповненні.

За рахунок автоматизації значно прискорюється процес розгляду документів від суб’єктів звернення і прийняття відповідного рішення. Такі нововведення дозволять заощадити час, фінансові ресурси і максимально мінімізують корупційні ризики.

Результат надання електронної послуги з відповідним номером у єдиному реєстрі в електронній формі надсилається суб’єкту господарювання. Також можна перевірити факт реєстрації шляхом доступу до публічної інформації з Єдиного державного реєстру.

Ініціатива реалізується за підтримки швейцарсько-української програми «Електронне урядування для підзвітності влади та участі суспільства», що виконується Фондом Східна Європа.

Українці не зможуть інвестувати в РФ

НБУ посилив заходи для недопущення відтоку капіталу в Російську Федерацію як держави-агресора.

Тепер підставою для відмови у видачі індивідуальних ліцензій НБУ на здійснення окремих валютних операцій може бути виявлена в документах інформація про те, що учасником або особою, на користь чи в інтересах якої проводиться ця операція, є особа, яка має місцезнаходження в країні, визнаної Верховною Радою державою-агресором/ державою-окупантом.

Нагадаємо, Російську Федерацію було визнано державою-агресором відповідно до Закону «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», постановами ВР від 27 січня 2015 року № 129-VIII і від 21 квітня 2015 року № 337 -VIII.

Постанова НБУ від 21.02.2017 року №12 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»

Найближчим часом скасують близько 100 регуляторних актів

Заплановано скасувати 93 застарілі нормативно-правові акти. Ще 7 регуляторних актів будуть приведені у відповідність до чинного законодавства

Міністерство юстиції розробило проект розпорядження Кабміну, яким скасовуються майже 100 нормативно-правових актів різних міністерств і відомств. Йдеться про акти, які втратили актуальність і фактично встановлюють бар’єри для підприємців.

Розпорядження буде прийнято на найближчому засіданні Кабміну.

Кабмін проводить політику «вичистки» актів, які не просто втратили свою актуальність, а часто шкодять підприємцям. У минулому році уряд скасував більше 360 нормативно-правових актів. Та ж доля очікує ще майже сотню.

Про це заявив під час брифінгу міністр юстиції Павло Петренко 2 березня 2017 року.

Суд обмежився усним зауваженням за неповідомлення ДФС про прийом на роботу

З’являється перша судова практика, яка стосується нашумілих перевірок Держпраці. Трапляються серед неї і досить неочікувані рішення суду.

Суд звільнив від відповідальності головного лікаря КЗ «Нікопольська дитяча міська лікарня», який не повідомив ДФС про прийняття на роботу 7 співробітників, тобто, не виконав вимоги ч. 3 ст. 24 Кодексу законів про працю. Порушення виявлено в ході проведення документальної перевірки.

Відповідно до частини 3 ст. 24 Кодексу законів про працю працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом або розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, і повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийом працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.

Суд прийшов до висновку, що в діях головного лікаря є склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 41 КпАП (порушення законодавств про працю – тягнуть за собою накладення штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

При цьому, суд врахував особу порушника, який до адміністративної відповідальності притягувався вперше, і звільнив його від відповідальності у зв’язку з малозначністю діяння, обмежившись усним зауваженням.

Постанова Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області по справі № 182/191/17 від 27 січня 2017 року

Спрощення процедури проведення валютних операцій

Клієнтам банків не потрібно чекати дозволу НБУ на проведення операцій з купівлі іноземної валюти та перерахування коштів за межі України на користь нерезидентів. Уповноважені банки будуть інформувати НБУ про такі операції клієнтів після їх проведення.

Банки зобов’язали щодня звітувати перед НБУ про зазначені валютні операції. Причому інформувати необхідно про операції, проведені як самим банком, так і його клієнтами.

Такі вимоги не поширюються на покупку іноземної валюти за дорученням клієнта банку для виконання кредитних зобов’язань, а також на переведення гривневих коштів на рахунки нерезидентів за контрактами, здійснюваний за рахунок цільових бюджетних коштів.

Крім того, в НБУ не подається і інформація про переведення клієнтами іноземної валюти в розмірі менше 50 тис доларів США.

НБУ буде перевіряти отриману інформацію і, в разі виникнення сумнівів щодо законності операцій, направляти банку повідомлення або вимога з забороною проводити надалі окремі операції з клієнтом.

Крім того, банк, при відкритті клієнтом рахунку, може звернутися до інших банків, послугами яких раніше користувався клієнт, для отримання інформації про відсутність у клієнта сумнівних валютних операцій.

Постанова Правління НБУ від 28.02.2017 року №15 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»

 

Приватному підприємцю, що виступає роботодавцем слід дотримуватися УСІХ норм КзПП

Мінсоцполітики у своєму листі роз’яснило очевидні речі- норми законодавства про працю поширюються, в тому числі на трудові відносини, що виникають між працівником та фізичною особою – підприємцем (далі – підприємець).

Законодавством про працю прямо не передбачено обов’язку підприємця вести зазначену у зверненні кадрову документацію при застосуванні найманої праці.

Разом з тим, згідно зі ст. 29 КЗпП до початку роботи за укладеним трудовим договором власник або уповноважений ним орган зобов’язаний, зокрема, ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором.

Від себе додамо, що при організації кадрового обліку та нарахування зарплати підприємцям, зокрема слід подбати про:

  • Табель обліку робочого часу
  • Штатний розпис
  • Ведення особової картки на кожного працівника
  • Нарахування зарплати виходячи із встановлено окладу ( тарифної сітки)
  • Виплату авансу ( зарплати за першу половину місяця ) та зарплати у встановлений ст. 115 КзПП строк
  • Облік відпусток – наявність графіку відпусток, нарахованя та виплата відпускних у передбачений законодавством строк.
  • усі інші вимоги ,що передбачені КзПП

Мінсоцполітики радить, з метою недопущення порушення законодавства про працю, уникнення випадкових помилок в роботі з персоналом та як наслідок можливого виникнення трудових спорів, підприємцю вести кадрову документацію при застосуванні найманої праці.

Лист Мінсоцполітики від 21.11.2016 р. № 5907/0/10-16/06

У 2017 році 8 березня — ще святковий день

Наступного року замість 8 березня можемо святкувати 9 березня – Шевченківський день. Український інститут національної пам’яті, що запропонував вилучити Міжнародний жіночий день з числа святкових, ще працює над законопроектом щодо нового календаря державних свят.

Пропозиції Українського інституту національної пам’яті щодо нового календаря державних свят винесено на громадське обговорення, яке проводилось до 01.03.2017, тому до початку травня в парламенті може бути зареєстровано компромісний виважений законопроект.

Крім цього, ініціатори змін до КЗпП пропонують також:

  • спираючись на загальноєвропейську традицію, відмовитись від перенесення на понеділок святкового дня, якщо він припадає на суботу чи неділю. Виняток становитимуть Різдво та Великдень;
  • кількість святкових вихідних днів змінити з 11 (за умови існуючого переносу вихідних може зростати до 20) до 9: замість вихідного дня 8 березня встановити державне свято і вихідний Шевченківський день (9 березня). Замість 1–2 травня – запровадити у другу п’ятницю вересня День сім’ї як вихідний день. Вихідний день 9 травня – День перемоги на нацизмом у Другій світовій війні (це свято залишається державним) перемістити на 8 травня – День пам’яті та примирення.

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, юрист кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

X