fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 19.09.2016 по 25.09.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 26 Sep 2016 Tags: ,

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 19.09.2016 по 25.09.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Перевищення відємного значення в декларації з ПДВ

Податківців запитали, як у податковій декларації з ПДВ відображається сума податку, на яку за актом перевірки встановлено перевищення задекларованого залишку від’ємного значення податкової декларації з ПДВ і складено повідомлення-рішення за формою «В4», якщо платником податку здійснювалось оскарження такого податкового повідомлення-рішення, яке після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження залишене «Без змін», а скарга «Без задоволення».

Так, якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено перевищення задекларованого платником податку залишку від’ємного значення податкової декларації з ПДВ і складено повідомлення-рішення за формою «В4», та якщо платником податку здійснювалось оскарження такого податкового повідомлення-рішення, яке після закінчення процедури адміністративного або судового оскарження залишене «Без змін», а скарга «Без задоволення», то сума завищеного залишку від’ємного значення зі знаком «-» підлягає відображенню в інтегрованій картці платника податку протягом десяти календарних днів та в рядку 16.3 податкової декларації з ПДВ звітного періоду, в якому закінчено процедуру оскарження, з одночасним заповненням в такій податковій декларації таблиці «* Збільшено/зменшено залишок від’ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу на підставі податкового повідомлення-рішення та/або уточнюючого розрахунку».

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 101.23

Безоплатно отримані імпортні запчастини і ПДВ, сплачений при ввезенні

Податківців запитали, чи має право платник податку включити до складу податкового кредиту суму ПДВ, сплачену при імпорті безоплатно отриманих запчастин від нерезидента у зв’язку з гарантійним ремонтом товарів, в тому числі, якщо ПДВ та витрати з проведення митних процедур компенсуються нерезидентом.

Так, не залежно від того чи компенсуються суми ПДВ та витрат на проведення митних процедур нерезидентом чи ні, ПДВ, сплачений при розмитненні ввезених на митну територію України товарів у разі їх безоплатного отримання, включається до складу податкового кредиту платника податку на підставі належним чином оформленої митної декларації.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 101.14

Звіти з алкоголю та тютюну можна подавати через електронний кабінет

Податківці надали можливість платникам підготувати, заповнити та надіслати Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі (форма 1-РА (місячна))  та Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі (форма 1-РТ (місячна)) через електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (оновлена версія) у режимі «Введення звітності».

Заповнення форм звітів здійснюється з використанням кодів продукції та кодів адміністративно-територіальних одиниць відповідно до вимог наказу Міністерства фінансів України від 11 лютого 2016 року №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення».

Звіт за формою 1-РА складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за основним місцем обліку суб’єкта господарювання.

Звіт за формою 1-РТ складається  окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органів ДФС за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.

Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.uaа також через офіційний веб-портал ДФС.

Вхід до особистого кабінету здійснюється при наявності електронного цифрового підпису.

Офіційний портал Державної фіскальної служби України, рубрика «Медіа-центр», підрубрика «Новини», розміщено 19.09.2016р.

Перевірка періоду, який вже перевірявся – чи таке можливо?

Податківців запитали, чи має право контролюючий орган для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування проводити документальну позапланову перевірку за період, який вже було перевірено.

Так, за наявності достатніх підстав, контролюючий орган має право проводити документальну позапланову перевірку за період, який вже було перевірено для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування, у тому числі якщо подано уточнюючий розрахунок, яким зменшується сума бюджетного відшкодування, що вже йому відшкодована.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 101.16

Знов про середній заробіток

Вінницьке обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності надало роз’яснення щодо порядку розрахунку допомоги по вагітності та пологах застрахованій особі по страховому випадку, який настав в місяці, в якому вона вийшла на роботу після відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Якщо у розрахунковому періоді перед настанням страхового  випадку застрахована особа з поважних причин не мала заробітку, середня заробітна плата визначається виходячи з тарифної ставки (посадового окладу) або її частини, встановленої на день настання страхового випадку. Якщо тарифна ставка не встановлюється, розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати (або її частини), встановленого законом на день  настання страхового випадку, що передбачено пунктом 28 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням №1266. 

Згідно п. 3 Порядку №1266 до поважних причин віднесено – тимчасову непрацездатність, відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та шестирічного віку за медичним висновком, відпустку без збереження заробітної плати.

При цьому, важливо пам’ятати, що середньоденна заробітна плата за один календарний день розраховується шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу) або її частини на середньомісячну кількість календарних днів – 30,44 (п.5 Порядку №1266).

Сума допомоги по вагітності та пологах обчислюється шляхом множення суми середньоденної заробітної плати на кількість календарних днів відпустки по вагітності та пологах.

Офіційний веб-портал Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, рубрика «Анонси та оголошення», розміщено 15.09.2016р.

Анулювання  реєстрації платником ПДВ – наслідки

Фіскали розповіли про наслідки анулювання реєстрації платником. Так, анулювання реєстрації особи як платника ПДВ здійснюється на дату:

  • подання заяви платником податку або прийняття Рішення про анулювання реєстрації;
  • зазначену в судовому рішенні;
  • припинення дії договору про спільну діяльність, договору управління майном, угоди про розподіл продукції або закінчення строку, на який утворено особу, зареєстровану як платник ПДВ;
  • що передує дню втрати особою статусу платника ПДВ.

При цьому датою анулювання реєстрації особи як платника ПДВ визначається дата, що настала раніше.

З моменту анулювання реєстрації особи як платника ПДВ така особа позбавляється права на віднесення сум податку до податкового кредиту, складання податкових накладних.

Якщо у подальшому за рішенням судового органу скасовано Рішення про анулювання реєстрації, то на підставі такого рішення судового органу, яке набрало законної сили, відбувається поновлення такої особи у Реєстрі. При цьому дата реєстрації такої особи платником ПДВ не змінюється.

Починаючи з дати виключення особи з Реєстру, зазначеної у Рішенні про анулювання реєстрації, до дати поновлення такої особи у Реєстрі на підставі прийнятого судовим органом рішення, яке набрало законної сили, про скасування Рішення про анулювання реєстрації, у такої особи відсутній обов’язок щодо складання податкових накладних та право на формування податкового кредиту і отримання бюджетного відшкодування ПДВ. Крім того, така особа податкову звітність з ПДВ за цей період не подає.

Разом з цим повідомляємо, що після дати поновлення особи у Реєстрі відсутні підстави для коригування податкових накладних, складених при постачанні товарів/послуг такій особі у період, починаючи з дати виключення її з Реєстру і до дати поновлення у Реєстрі.

Лист ДФС від 16.08.2016 № 17715/6/99-99-15-03-02-15

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

 

X