fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 11.07.2016 по 17.07.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 18 Jul 2016 Tags:

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 11.07.2016 по 17.07.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Ще раз про формування в іноземінй валюті доходу ФОПа – єдинника 

Податківці в черговий раз нагадали, що позитивна різниця від продажу іноземної валюти не є доходом фізичної особи — підприємця — платника єдиного податку.

Всі вартісні показники, які включаються до доходу фізичної особи — підприємця, відображаються в національній валюті України.

Показники в іноземній валюті перераховуються в гривні за офіційним курсом НБУ на дату отримання доходу.

Офіційний портал Територіальних органів ДФС у Закарпатській області, консультація для фізичних осіб від 22.06.2016 р. № 234

Максимальна база для ЄСВ при нарахованій зарплаті і відпускних

Податківців запитали, як застосовується максимальна величина при обчисленні ЄВ у разі нарахування найманому працівнику в звітному місяці заробітної плати і відпускних у т.ч. перехідних, сукупний розмір яких перевищує двадцять п’ять прожиткових мінімумів.

Єдиний внесок за базовий період нараховується на суму сукупного доходу найманого працівника незалежно від виду виплат:

заробітна плата, винагороди за виконану роботу (надані послуги) за цивільно-правовими договорами, оплата допомоги по тимчасовій непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Якщо сума сукупного доходу за базовий звітний місяць перевищує максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, то єдиний внесок нараховується в межах граничної величини бази нарахування єдиного внеску.

Максимальна величина на суму допомоги по тимчасовій непрацездатності, оплати щорічної відпустки, період яких більше одного місяця, застосовується окремо за кожний місяць.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 301.04.01

Списуємо кредиторську/дебіторську заборгованість – що з ПДВ

Податківці надали роз’яснення щодо списання дебіторської, кредиторської заборгованостей.

Так, ознаки безнадійної заборгованості надає підпункт 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 ПКУ.

Статті 256 ЦКУ визначає позовну давність, як строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.

Статтею 192 ПКУ не передбачено підстав для коригування ПДВ по операціях зі списання заборгованостей та податковою декларацією з ПДВ не передбачено окремого рядка для відображення коригування ПДВ по таких операціях.

Тому з метою виключення зі складу податкового кредиту суми ПДВ, яка визначена по операціях зі списання дебіторської, кредиторської  заборгованостей, є можливість подати уточнюючий розрахунок до податкової декларації з ПДВ того періоду, в якому виникла така заборгованість.

Зобов’язання можуть припинені відповідно до ст. 605 ЦКУ внаслідок звільнення (прощення боргу) кредитором боржника від його обов’язків, якщо це не порушує прав третіх осіб щодо майна кредитора.

В свою чергу підпункт 14.1.13 п. 14.1 ст. 14 ПКУ надає перелік ознак безоплатно наданих товарів, робіт, послуг.

Отже товари/послуги на дату списання боргу набувають статусу безоплатно наданих.

При цьому коригування податкових зобов’язань продавця не відбувається, оскільки операції з безоплатного постачання товарів/послуг належать до операцій з постачання товарів/послуг та є об’єктом оподаткування.

Разом з тим, платник податку – покупець повинен відкоригувати податковий кредит, оскільки оплата за поставлені товари/ послуги так і не відбувається.

Таке коригування відбувається на дату списання боргу та здійснюється на підставі бухгалтерської довідки.

Лист ГУ ДФС у м. Києві “Щодо списання дебіторської, кредиторської заборгованостей” від 24.06.2016 №14402/10/26-15-11-01-18

Влаштовуємо свято для працівників

Фіскали розповіли, як можна влаштувати свято для своїх працівників і при цьому не платити податків.

Щодо ПДФО.

Нагадаємо, що додаткові блага – це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку.

Вартість святкового вечора (банкету, корпоративу), який проводиться працедавцем для своїх працівників, не включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу цих працівників.

Щодо податку на прибуток.

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про витрати підприємства та її розкриття в фінансовій звітності визначає Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати».

Операції по фуршетному обслуговуванню (банкету, кейтерингу) відкритих конференцій та витрат з святкового вечора (банкету, корпоративну) відображаються за правилами бухгалтерського обліку.

Будь-яка господарська операція для відображення в бухгалтерському обліку повинна бути підтверджена належним чином оформленими первинними документами.

Щодо ПДВ.

За придбаними для бенкету, кейтерингу, відкритої конференції й святкового вечора товарами й послугами платник ПДВ має право на податковий кредит із ПДВ. Підставою для його визнання є отримані з ЄРПН податкові накладні.

Водночас контролери не згадують про необхідність нарахування технічних податкових зобов’язань із ПДВ згідно з п. 198.5 ПКУ.

Лист ГУ ДФС у м. Києві ” Про розгляд листа” від 05.07.2016 №14944/10/26-15-13-01-12

Нові форми звітності з праці

Державна служба статистики України затвердила оновлені форми статзвітності з праці, а саме:

форму № 1-ПВ (місячна) «Звіт із праці»;

форму № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці»

Нову затверджену місячну звітність уперше слід подавати, звітуючи за січень 2017 року, квартальну— подаючи звітність за І квартал 2017 року.

Наказ Державної служби статистики України від 10.06.2016 р. № 90

Працевлаштування за кордоном: чи є ПДВ?

Податківці надали відповідь на запитання, чи оподатковується ПДВ операції з надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

Оскільки послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном не включено до переліку послуг, визначених пунктами 186.2 та 186.3 статті 186 ПКУ, то місце постачання таких послуг визначається відповідно до пункту 186.4 статті 186 ПКУ за місцем реєстрації постачальника таких послуг.

Таким чином, операції з постачання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, які постачаються резидентом України – платником ПДВ, є об’єктом оподаткування ПДВ та оподатковуються у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків. 

 Лист ДФС від 29.06.2016 № 14198/6/99-99-15-03-02-15

Повернення авансу: заповнюємо правильно розрахунок коригування

Податківці роз’яснили, який порядок заповнення табличної частини розрахунку коригування, що складається продавцем у випадках повернення ним суми попередньої оплати (авансу)/ поверненні йому товарів.

Так, якщо після отримання коштів та складання податкової накладної відбувається повернення суми попередньої оплати/повернення товарів, постачальник  на дату такого повернення складає розрахунок коригування до податкової накладної.

В табличній частині в розділі Б зазначаються:

в графі 1 – номер рядка податкової накладної, що коригується;

в графі 2 – причина коригування (наприклад: повернення попередньої оплати/повернення товарів);

в графі 7 «Коригування кількості, зміна кількості, об’єму, обсягу (-) (+)» вказується кількість (об’єм, обсяг) непоставлених/повернутих товарів/послуг зі знаком «-»;

графа 9 «Коригування вартості, зміна ціни (-) (+)» та графа 10 «Коригування вартості, кількість постачання товарів/послуг» залишаються незаповненими.

Показники що зазначались в графах 3, 4, 5, 6, 8, 11 та 12 залишаються незмінними.

У графі 13 вказується загальний обсяг постачання (без ПДВ) зі знаком «-».

Залежно від того як оподатковувалась ПДВ така операція (за основною ставкою, ставками 7%, 0%, чи звільнялася від оподаткування ПДВ) продавцем заповнюється відповідна графа розділу А розрахунку коригування.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 101.07

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

 

X