fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 15.08.2016 по 21.08.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 21 Aug 2016 Tags: , ,

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 15.08.2016 по 21.08.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Відшкодування за рішенням суду оподатковується єдиним податком

ДФС у своєму листі наголосило, що надходження суми компенсації (відшкодування) за рішенням суду, у т.ч. інфляційні втрати й 3% річних від суми стягненого боргу, із метою оподаткування включаються до бази обкладення єдиним податком у звітному періоді надходження таких сум.

Поряд з тим, ці суми не враховуються при визначенні обсягу доходу, що надає право суб’єкту господарювання зареєструватися платником єдиного податку та/або перебувати на спрощеній системі оподаткування в наступному податковому (звітному) періоді.

Лист ГУ ДФС у Запорізькій області від 11.08.2016 р. № 2713/10/08-01-12-03-11 

Чергове спрощення у сфері ЗЕД

Чергове спрощення полягає в тому, що уповноважений банк зможе здійснювати купівлю іноземної валюти та інші операції відповідно до вимог цього Положення на підставі оригіналів відповідних документів (у тому числі електронних документів) або копій в електронній/паперовій формі з оригіналів документів на паперових носіях інформації.

Постанова Правління НБУ від 11.08.2016 р. № 368 Постанова набирає чинності з 18 серпня 2016 року.

Зміни до декларації з податку на прибуток

Зміни до форми декларації носять здебільшого косметичний характер, зокрема

 -передбачили рядок для вказання авансового внесоку у розмірі 2/9 податку на прибуток , що заповнюється платником податку у Податковій декларації з податку на прибуток підприємств за три квартали 2016 року

– додали податкові різниці у Додатку РІ у частині реструктиризації боргу

– змін зазнали примітки до декларації.

Загалом, внесені зміни до форми декларації не усунули існуючих станом на сьогодні недоліків .

Наказ МФУ від 08.07.2016 р. № 585

У разі викрадення авто транспортний податок можна не платити

Податківці у своєму листі зазначили, що у разі викрадення авто транспортний податок не сплачується починаючи з місяця , наступного за місце викрадення. При цьому сам факт викрадення авто має бути належним чином підтверджений.

Лист ДФС від 11.05.2016 г. № 4837/Л/99-99-13-03-02-14 

Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів і/або послуг у Додатку 9

Фіскали у своєму листі зазначили, що для розрахунку такої питомої ваги враховуються загальні обсяги постачання (без ПДВ) й обсяги постачання (без ПДВ) сільськогосподарських товарів/послуг.

Згідно з п. 198.5 ПКУ, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ПКУ, і скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду та зареєструвати в ЄРПН у 15-денний строк зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися в неоподатковуваних операціях.

Таким чином, нарахування сільгосппідприємством податкових зобов’язань, відповідно до п. 198.5 ПКУ, не пов’язане з постачанням товарів/послуг, а тому обсяги таких податкових зобов’язань при розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів/послуг у загальній вартості поставлених платником товарів/послуг не враховуються.

 Лист ДФСУ від 22.07.2016 р. № 15907/6/99-99-15-03-02-15

Як правильно скласти податкову накладну у разі роздачі товару у рекламних цілях

Висновок №1, який зробили фіскали у своєму листі

Якщо вартість товарів, придбаних/виготовлених для проведення рекламних заходів (у т. ч. для безоплатного розповсюдження), включається до вартості товарів/послуг, які використовуються в оподатковуваних операціях, пов’язаних з отриманням доходів, то вважається, що такі товари придбаваються для використання в оподатковуваних операціях в межах господарської діяльності такого платника податку, а тому під час здійснення операцій з безоплатного розповсюдження товарів рекламного призначення податкові зобов’язання з ПДВ відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ не нараховуються.

Висновок №2 ( стосується випадків, коли продається товар у рекламних цілях за 1 гривню)

У разі постачання за 1 грн товарів, придбаних/виготовлених для проведення рекламних заходів, платник податку повинен нарахувати податкові зобов’язання виходячи із ціни їх придбання та скласти дві податкові накладні: одну – на суму податкових зобов’язань, обчислених виходячи з фактичної ціни постачання (1 гривня), другу – на суму податкових зобов’язань, обчислених виходячи з перевищення ціни придбання таких товарів над їх фактичною ціною.

Лист ДФС від 22.07.2016 р. № 15920/6/99-99-15-03-02-15

Дата виникнення ПДВ- зобов’язання та ПДВ кредиту

Податківці, роз’яснили коли виникатиме ПДВ зобов’язання у продавця та ПДВ кредит у покупця у разі ,якщо перша подія поставка, а не оплата.

Щодо дати виникнення ПДВ-зобов’язання

Відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

   а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку – дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої – дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

  б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів – дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг – дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Отже, дата виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів не залежить від дати переходу права власності на товар.

Щодо дати виникнення ПДВ-кредиту

Згідно п. 198.2 статті 198 Кодексу датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

   – дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;   
   – дата отримання платником податку товарів/послуг.

Враховуючи, що дата відвантаження товарів постачальником та дата їх отримання покупцем можуть бути різними залежно від умов договору, з метою визначення дати виникнення права на формування податкового кредиту покупцем таких товарів (відвантажені постачальником, але не отримані покупцем товари в дорозі) слід враховувати момент отримання товарів/послуг, що зазначається у товарної накладної, акті прийому-передачі або іншому документі, що підтверджує отримання товару/послуги.

Разом з цим пунктом 198.6 статті 198 Кодексу визначено, що не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

З огляду на зазначене, реалізувати право на формування податкового кредиту покупець – платник ПДВ може лише після складання податкової накладної постачальником – платником ПДВ, своєчасної реєстрації цієї податкової накладної в ЄРПН, але не раніше періоду отримання такого товару.

За матеріалами ГУ ДФС у Донецькій області

Що є документальним підтвердженням у разі придбання електронного ж/д квитка

Роздрукований електронний проїзний квиток на залізничний транспорт вважається розрахунковим документом, якщо оформлений на відповідному бланку проїзного документа чи сформований в електронному вигляді відповідно до вимог Порядку № 331/137 та чинного законодавства, що засвідчує укладення договору між залізницею і пасажиром на проїзд та видається після оплати вартості послуги.

 Лист ДФСУ  від 13.06.2016 р. № 12975/10/28-10-01-03-11

ПДВ у транспортно-експедиторській діяльності

Фіскали роз’снили деякі моменти виникнення ПДВ зобов’язання у транспортно-експедиторській діяльності

При наданні експедитором – резидентом (платником податку на додану вартість) послуг з міжнародного перевезення вантажів із залученням перевізників чи інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, нульова ставка, визначена підпунктом „а” підпункту 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 Кодексу, застосовується саме такими перевізниками чи іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності.          При цьому необхідно враховувати вимоги пункту 189.4 статті 189 Кодексу, а саме: на дату отримання коштів від замовника чи на дату оформлення документів, що підтверджують факт здійснення міжнародного перевезення для замовника, залежно від того, яка з цих подій відбулася раніше, у експедитора виникає податкове зобов’язання з ПДВ на суму перевезення за ставкою 0 відсотків, якщо перевізник є резидентом – платником ПДВ, та на суму наданих такому замовнику експедиторських послуг за ставкою 20 відсотків (якщо замовник послуг зареєстрований на території України як суб’єкт господарювання).

У випадку, коли перевізник не є резидентом – платником податку на додану вартість, податкові зобов’язання у експедитора на вартість послуг з перевезення не виникають.        

Нульова ставка податку на додану вартість, визначена підпунктом 195.1.3 пункту 195.1 статті 195 Кодексу, застосовується до операцій з постачання послуг з міжнародного перевезення вантажів по всьому маршруту перевезення вантажів у цілому, без поділу його на відрізки в межах митної території України та поза межами митної території України, за умови, що таке перевезення здійснюється за єдиним міжнародним перевізним документом.

Лист ДФС    від 29.06.2016 р. № 14191/6/99-99-15-03-02-15
Підбірку підготувала: 

Кавин Мар’яна, директор компанії “Західна консалтингова група”

міжнародний сертифікований професійний бухгалтер

(CAP,CIPA, IFA-внутрішній аудит)

 

X