fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 01.08.2016 пo 07.08.2016 РУБРИКА “ПРОБЛЕМА-РІШЕННЯ”

In: Дайджести новин законодавства і практики 08 Aug 2016 Tags: ,

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики

за періoд з 01.08.2016 пo 07.08.2016

РУБРИКА “ПРОБЛЕМА-РІШЕННЯ”

«Оптимізувати» не означає «мінімізувати»

Іноді підприємства, захопившись оптимізацією податків, нарощують витрати та відображають збитковість з одного звітного періоду в інший. Так може тривати роками…

При цьому, низькі податки можуть бути розраховані із суворим дотриманням норм чинного законодавства. І не буде секретом для податкових консультантів практиків, що є  не одна норма в чинному законодавстві, яка законно дозволяє не заплатити ані копійки.

Тим не менше, у всьому має бути здоровий глузд. Досвід підказує, що кожне зменшення податку до непристойно низького рівня паралельно збільшує податковий ризик втрати активів підприємства у цілому.

Дозволю собі нагадати лише деякі терміни, такі як: розумна економічна причина (ділова мета) , підприємницька та господарська  діяльність.

Наведу значення кожної з них :

Розумна економічна причина (ділова мета) – це причина, яка може бути наявна лише за умови, що платник податків має намір одержати економічний ефект у результаті господарської діяльності. (підпункт 14.1.231 ПКУ)

Підприємництво як вид господарської діяльності – це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку (  ст. 42 ГКУ)

Господарська діяльність – це діяльність особи, що пов’язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу( ст. 14.1.36 ПКУ )

Безумовно, що вищевказані терміни дають підстави знайти аргументи, як на користь збиткового підприємства так і на користь того, що в кінцевому результаті економічний ефект має бути присутній.

Підсумовуючи сказане, можу порадити усім власникам бізнесу провести контроль «свідомості», тобто перевірку оптимального розрахунку податків. Для цього раджу провести самим собі перевірку. Адже дата завершення мораторію на перевірки – 1 січня 2017 року не за горами. І мораторій, що діє згідно закону №71 це не акт прощення, а скоріш відстрочка платежу. Звісно, що більш ефективною самоперевірка (аудит) буде із залученням фахівців –експертів у цій галузі. В першу чергу через те, що вони щодень мають справу з контролерами, знають ЩО саме перевірять фіскали, ЯК САМЕ перевіряють, КУДИ дивляться та НА ЩО звертають увагу.

Збереження Ваших активів у Ваших руках

З повагою

Кавин Мар’яна, консультант компанії «Збережені активи»

директор компанії “Західна консалтингова група”

міжнародний сертифікований професійний бухгалтер

(CAP,CIPA, IFA-внутрішній аудит)

X