fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 25.01.2016 по 31.01.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 01 Feb 2016

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 25.01.2016 по 31.01.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

І ще раз про транзитні кошти для платника єдиного податку – експедитора

Податківці надали відповідь на запитання, чи включаються транзитні кошти до складу доходу фізичної особи – підприємця платника єдиного податку третьої групи при здійсненні діяльності транспортного експедирування.

Так, доходом при здійсненні операцій з надання послуг, зокрема, за договорами транспортного експедирування доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента), експедитора.

За посередницькі послуги експедитор отримує винагороду від клієнта, яка і є його доходом.

При цьому, кошти, які одержуються фізичною особою – підприємцем від клієнта для виконання або організації виконання визначених договором послуг, вважаються транзитними і право власності на такі кошти до фізичної особи – підприємця не переходить.

Отже, транзитні кошти, які одержуються фізичною особою – підприємцем від клієнта для виконання або організації виконання визначених договором транспортного експедирування послуг, не включаються до обсягу доходу, та не впливають на граничний обсяг доходу для платників єдиного податку третьої групи.

Лист Головного управління ДФС у м. Києві “Чи включаються транзитні кошти до складу доходу фізичної особи – підприємця платника єдиного податку третьої групи?” від 26.01.2016 р. № 348/П/26-15-12-02-14

Заповнюємо правильно Податкову декларацію з рентної плати

Фіскали надали методичні рекомендації щодо заповнення реквізитів додатка 5 (Розрахунок з рентної плати за спеціальне використання води) до Податкової декларації з рентної плати.

Розрахунок заповнюється платниками рентної плати за спеціальне використання води, які використовують обсяги води, отримані шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні користувачі), та використовують воду для потреб рибництва.

У р. 4 Розрахунку платники, які є первинними водокористувачами, зазначають інформацію щодо отриманого у визначеному законодавством порядку дозволу на спеціальне водокористування, зокрема, дата видачі та термін дії.

Платники, які не належать до категорії первинних водокористувачів, р. 4 Розрахунку не заповнюють.

Для кожного типу водного об’єкта відповідно до додатка 16 до Декларації складається окремий Розрахунок.

При заповненні р. 6 Розрахунку платники використовують довідкову інформацію відповідно до додатка 16 до Декларації – Кодифікацію водних об’єктів за типом водного об’єкта та напрямом використання води, згідно з розділом ІХ ПКУ.

Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води із підземних водних об’єктів, у тому числі джерел (п. 2 частини другої ст. 3 Водного кодексу України, у розумінні місць природного або штучного виходу підземних вод на денну поверхню), що віднесені до водних об’єктів загальнодержавного значення, а також провадять або не провадять господарську діяльність із транспортування та/або постачання обсягів таких вод з підземних водних об’єктів загальнодержавного значення споживачам, у р. 6 Розрахунку зазначають код «1.1.1».

Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води із поверхневих водних об’єктів, що згідно із законодавством віднесено до водних об’єктів загальнодержавного значення, а також провадять або не провадять господарську діяльність з транспортування та/або постачання обсягів таких вод з поверхневих водних об’єктів загальнодержавного значення споживачам, у р. 6 Розрахунку зазначають код «1.3.1».

Платники, які видобувають та/або споживають обсяги води як із поверхневих так і підземних водних об’єктів, що згідно із законодавством віднесено до водних об’єктів загальнодержавного значення, а також провадять або не провадять господарську діяльність з транспортування та/або постачання обсягів таких вод із змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення споживачам складають два окремих Розрахунка (за джерелами походження обсягів води) із зазначенням у р. 6 кодів:

«1.1.1» – у частині обсягів води, що видобута із підземних водних об’єктів загальнодержавного значення або обсягів, що визначаються як частка підземних вод у загальному обсязі спожитих вод із змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, де частка підземних вод визначається у технічній документації первинного водокористувача;

«1.3.1» – у частині обсягів води, що видобута із поверхневих водних об’єктів загальнодержавного значення або обсягів, що визначаються як частка поверхневих вод у загальному обсязі спожитих вод із змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, де частка підземних вод визначається у технічній документації первинного водокористувача.

Для аналогічного випадку у разі використання платниками водних об’єктів місцевого значення у р. 6 Розрахунку відповідно зазначаються коди «1.2.1» та «1.3.2».

При цьому, платники, які видобувають та/або споживають обсяги води із змішаних джерел водопостачання при обчислені податкових зобов’язань із рентної плати за спеціальне використання води застосовують ставки рентної плати встановлені для джерел, з яких формуюються змішані.

Платники, які використовують воду, яка входить виключно до складу напоїв із змішаних джерел водопостачання загальнодержавного значення, складають два окремих Розрахунки. При цьому у р. 6 Розрахунку зазначають як для обсягів води, що видобута із підземних водних об’єктів так і води, що вилучена із поверхневих водних об’єктів код «2.1.1». Для аналогічного випадку у разі використання платниками водних об’єктів місцевого значення – використовується код «2.2.1».

Лист Державної фіскальної служби України “Про позначення коду водного об’єкта” від 27.01.2016 р. № 2604/7/99-99-15-04-02-17

Паперова контрольна стрічка

Податківці відповіли на запитання, яка передбачена відповідальність до суб’єктів господарювання, які з 01.01.2016 використовують РРО, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді.

Так, тим суб’єктам господарювання, які зареєстрували та ввели в експлуатацію РРО до 01.01.2015р. та подають до органів ДФС тільки інформацію фіскальних звітних чеків, встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, що забезпечує подання по дротових або бездротових каналах зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

З 1 січня 2016 до суб’єктів господарювання, які створюють контрольну стрічку виключно в друкованому вигляді та не забезпечують подання до органів ДФС звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО по дротових або бездротових каналах зв’язку, застосовується фінансова санкція у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 109.20

Нові бюджетні рахунки

На виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» із 8 лютого 2016 року на початок нового бюджетного періоду  відкриваються нові бюджетні рахунки для зарахування надходжень до державного бюджету.

Офіційний портал Державної фіскальної служби України, рубрика “Бюджетні рахунки”

Отримали іноземний дохід? Тоді задекларуйте його

Податківці роз’яснили, як задекларувати іноземний дохід.

Так, якщо громадянин України отримав іноземні доходи, які підлягають оподаткуванню, то сума таких доходів включається до його загального річного оподатковуваного доходу.

Громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію за наслідками звітного року та сплатити податок на доходи фізичних осіб.

Для цього необхідно заповнити додаток Ф3 до декларації.

Так, у графі 8 додатка Ф3 до декларації відображається сума ПДФО, нарахованого за ставками 15% та 17%, без врахування сум податків, сплачених за кордоном, що зараховуються в Україні.

Громадянин може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Сплачені суми зараховуються під час розрахунку податків та зборів в Україні. Це можливо за умови, що таке зменшення передбачено міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України. Суму зменшення платник визначає за зазначеними підставами у річній податковій декларації. Для отримання права на зарахування податків, сплачених за межами України, платник зобов’язаний одержати довідку про суму сплаченого податку, а також про базу та/або об’єкт оподаткування. Така довідка видається державним органом країни, де отримується дохід, уповноваженим справляти цей податок. Довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.

Зменшення річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, здійснюється в декларації шляхом відображення такої суми у рядку 22 нової форми декларації.

Сума військового збору, що підлягає сплаті до бюджету самостійно за результатами декларування, відображається в рядку 6.2 та 6 додатку Ф3 декларації.

Порядок оподаткування іноземних доходів встановлений пунктом 170.11 статті 170 ПКУ.

Офіційний портал Територіальних органів ДФС у Тернопільській області, рубрика “Медіа-центр”, підрубрика “Новини”, розміщено 18.01.2016р.

Скорочення та заокруглення вартісних показників в податковій накладній

Фіскали роз’яснили, як скоротити та округлити вартісні і кількісні показники податкової накладної.

Так усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками.

Графа 7 заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.

Отже, вартісні показники податкової накладної повинні містити не більше двох знаків після коми (крім показника графи 7, якщо для нього інше передбачено чинним законодавством).

При цьому обмежень щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначаються у графі 6 податкової накладної, немає.

Необхідна кількість знаків після коми у кількісному показнику – це така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника у графах 8 – 13 податкової накладної.

Розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 податкової накладної отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знака після коми округлення не призводить до збільшення такого знака на „1” (одиницю).

Лист Державної фіскальної служби України “Щодо порядку скорочення та округлення вартісних і кількісних показників податкової накладної” від 12.01.2016 р. № 358/6/99-99-19-03-02-15

Сервісні центри можуть ремонтувати РРО тепер 7 робочих днів

Кабмін вніс зміни до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій.

Зокрема, виробник (постачальник) РРО зобов’язаний за наявності технічних можливостей здійснити доопрацювання такого РРО у разі зміни законодавчих вимог до використання РРО.

Строк проведення гарантійного (післягарантійного) ремонту не може перевищувати 7 робочих днів (тоді як було 72 години).

Якщо в установлений строк гарантійного ремонту РРО центр сервісного обслуговування не забезпечив такий ремонт, то ЦСО зобов’язаний не пізніше 7 робочого дня з дня прийняття в ремонт такого РРО ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований резервний реєстратор.

Користувачі РРО зобов’язані будуть інформувати в разі виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю, окрім ЦСО, іще й територіальний орган ДФС.

Постанова Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Порядку технічного обслуговування та ремонту реєстраторів розрахункових операцій” від 20.01.2016 р. № 21

Облікова ставка

Правління Національного банку України вирішило залишити облікову ставку на рівні 22% річних.

Офіційне інтернет-представництво Національного банку України, рубрика «Прес-центр», розміщено 28.01.2016р.

Новий порядок заповнення податкової звітності з ПДВ

Міністерство фінансів України затвердило новий порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ.

Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджений Наказом Міністерства фінансів України 28.01.2016 року № 21, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 року за № 159/28289

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

 

X