fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 23.05.2016 по 29.05.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 30 May 2016

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 23.05.2016 по 29.05.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Знову наближається строк алкогольно-тютюнової звітності

Нагадуємо, що граничний строк (останній день) подання звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів за травень 2016 року — 9 червня 2016 року.

Суб’єкти господарювання незалежно від форм власності подають звіт за основним місцем обліку в електронній формі.

Подання після граничного строку уточнюючих звітів не передбачено, оскільки звітність розроблена з метою державного контролю за регулюванням виробництва, експорту, імпорту, оптової та роздрібної торгівлі спиртом, алкогольними  напоями  та  тютюновими  виробами, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України і не відноситься до податкової.

Знищена, зіпсована, втрачена алкогольно-тютюнова продукція

Податківці розповіли, як відобразити в Звітах № 1-РА та № 1-РТ зіпсовану, втрачену та знищену продукцію.

Так, обсяги зіпсованих, знищених, втрачених товарів, тощо відображаються у колонці 7 «Примітки» Звітів № 1-РА та № 1-РТ з зазначенням відповідних пояснень.

Слід зауважити, що Звіти № 1-РА та № 1 –РТ подаються щомісячно, на протязі дії ліцензії, навіть якщо не здійснювався рух алкогольних напоїв та на залишках не було продукції.

У разі неподання чи несвоєчасного подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів штраф сягає 17 000 гривень.

Лист Державної фіскальної служби України “Про надання інформації” від 05.05.2016 р. № 4626/к/99-99-12-01-01-14

Уточнюємо ПДВ до 01.01.2016р.: включаємо здоровий глузд

Податківців запитали, яким чином заповнюється уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, допущених у періодах до 01.01.2016, які виявлені після 01.02.2016.

Так,  враховуючи, що нова форма податкової декларації містить номери і назви рядків, відмінні від форми декларації, за якою платники звітували до 01 січня 2016р., для коригування даних потрібно вписувати у нову форму показники до найбільш відповідних за змістом нових рядків.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підрубрика 101.23

За новою формою з ЄСВ звітуємо в липні

Податківці наголосили, що звітність з ЄСВ за травень 2016 р. подається у червні 2016 р. за формами звітності, затвердженими наказом № 435, тобто за старою формою.

А, починаючи з липня, тобто зі звітності за червень, подавати Звіт з ЄСВ потрібно за новою формою, затвердженою наказом № 435  у редакції наказу № 441.

Офіційне видання Державної фіскальної служби України «Вісник», рубрика «Новини, підрубрика «Роз’яснення», розміщено 26.05.2016р.

Зниження облікової ставки

Правління НБУ прийняло рішення про зниження облікової ставки до 18% річних із 27.05.2016 р.

Рішення Правління НБУ «Про регулювання грошово-кредитного ринку» від 26.05.2016 р. № 25-рш.

Банки куплятимуть валюту на наступний день

НБУ скорочує строк депонування вповноваженими банками гривневих коштів для купівлі іноземної валюти за дорученням клієнтів.

На сьогодні банки мають можливість купувати валюту для клієнтів не раніше третього операційного дня (режим Т+2).

З 01 червня здійснити таку купівлю можна буде починаючи з наступного операційного дня (режим Т+1) після попереднього депонування гривні.

Зміни набирають чинності з 1 червня 2016 року та діють до 8 червня 2016 року включно.

Постановою Правління Національного банку України від 25.05.2016р. № 332 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 03 березня 2016 року № 140»

Коли потрібно подавати оригінали митних декларацій до податкової

Податківці розповіли, яких випадках платнику ПДВ необхідно надавати до контролюючого органу оригінали митної декларації при поданні податкової звітності.

Так, якщо в сумах ПДВ, задекларованих до бюджетного відшкодування, частково або повністю містяться суми податку, сплачені платником при здійсненні експортних/імпортних операцій, то такий платник податку при поданні до контролюючого органу податкової звітності з ПДВ повинен додати оригінали митних декларацій.

При цьому, якщо митне оформлення товарів, вивезених за межі митної території України, здійснювалося з використанням електронної митної декларації, то така електронна митна декларація надається контролюючим органом за місцем митного оформлення контролюючому органу за місцем обліку такого платника податків в порядку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідно до закону.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підрубрика 101.20

Фінзвітність реєстратору не подаємо

З 1 січня 2016 року діє нова редакція Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від 15.05.2003 р. № 755-IV.

Згідно із його п. 41 ч. 2 ст. 9, у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про юридичну особу, зокрема, щодо фінансової звітності про господарську діяльність юридичної особи у складі балансу та звіту про фінансові результати в електронній формі, отриманої з інформаційної системи управління статистики.

Отже, у 2016 року юридичним особам не потрібно подавати державному реєстратору фінансову звітність про господарську діяльність у складі балансу і звіту про річні фінансові результати.

Чи потрібна паперова форма електронної митної декларації

Податківці роз’яснили питання щодо порядку формування податкового кредиту при ввезенні на митну територію України товарів, якщо митне оформлення здійснювалося з використанням електронної митної декларації.

Так, при ввезення товарів на митну територію України документом, що посвідчує право на віднесення сум податку до податкового кредиту, вважається митна декларація, яка підтверджує сплату податку.

Митна декларація оформлена на паперовому носії та у вигляді електронних документів мають однакову юридичну силу.

Згідно з пунктом 5.4 Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа за письмовим зверненням осіб митний орган засвідчує копії оформлених електронних МД на папері.

Засвідчення здійснюється шляхом проставлення посадовою особою митного органу у верхній частині лицьового боку кожного аркуша роздрукованої на папері копії електронної митної декларації відмітки «Копія. Згідно з оригіналом», особистого підпису, ініціалів і прізвища, дати засвідчення копії та відбитка особистої номерної печатки.

Отже, у випадку митного оформлення товарів з використанням електронної митної декларації для формування податкового кредиту оформлення електронної митної декларації на паперових носіях не є обов’язковим.

Лист Державної фіскальної служби України “Щодо порядку формування податкового кредиту при ввезенні на митну територію України товарів, якщо митне оформлення здійснювалося з використанням електронної митної декларації” від 05.05.2016 р. № 10102/6/99-99-15-03-02-15

Які звіти можна подавати через електронний кабінет платника податків

Податківці доопрацювали електронний кабінет платника податків.

Так, у відкритій частині електронного сервісу «Електронний кабінет платника» в режимі «Бланки податкової звітності» можна заповнити, завантажити й роздрукувати декларацію платника єдиного податку — фізособи-підприємця та податкову декларацію платника єдиного податку групи 3 — юридичної особи.

Також у приватній частині (особистий кабінет) у режимі «Введення звітності» платник може підготувати й надіслати до контролюючого органу відповідну звітність в електронному вигляді. За результатами обробки декларацій квитанції 1 та 2 будуть розміщені в режимі «Вхідні/вихідні документи» особистого кабінету.

Податкова накладна за щоденними підсумками

Фіскали розповіли про порядок складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій.

У податковій накладній, яка складається за щоденними підсумками за готівку кінцевому споживачеві (який не є платником ПДВ), суми розрахунків за касовими чеками, надрукованими протягом дня, та суми ПДВ за такими розрахунками зазначаються загальною сумою, що відповідає фактичній сумі виторгу та сумі ПДВ, яка відображена у Z-звіті.

У разі якщо до Z-звіту включено суму поставки платнику ПДВ, на таку операцію було складено окрему податкову накладну, така сума поставки та відповідно сума ПДВ до зведеної податкової накладної, складеної за щоденними підсумками операцій, не включається.

Лист Державної фіскальної служби України “Щодо порядку складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій, а також визначення податкових зобов’язань за операцією з ліквідації основних засобів” від 16.05.2016 р. № 8255/5/99-99-15-03-02-16

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

X