fbpx
[get_banners]

Дайджест нoвин закoнoдавства і практики за періoд з 21.09.2015 пo 27.09.2015 РУБРИКА “ПІДПРИЄМНИЦТВO І ПРАВO”

In: Дайджести новин законодавства і практики 26 Nov 2015

Облікову ставку знижено

Національний банк України понизив облікову ставку з 27% до 22%.

Постанова Правління Національного банку України «Про регулювання грошово-кредитного ринку» від 24.09.2015 р. № 627

 

Новий мораторій на перевірки

У ВРУ зареєстрований законопроект № 3153 «Про особливості здійснення заходів державного нагляду ( контролю) у сфері господарської діяльності». Таким чином пропонується встановити до 30 червня 2016 року мораторій на проведення перевірок контролюючими органами.

Даним проектом пропонується встановити до 30 червня 2016 року мораторій на проведення перевірок контролюючими органами.

Суть мораторію полягає в обмеженні можливості проведення перевірок 40 з 51 органами держнагляду (контролю).

Разом з тим, для окремих сфер, які не роблять значного впливу на малий і середній бізнес або вимагають постійного державного контролю, зроблено виняток. Сюди віднесено контроль у сфері енергетики, в тому числі, атомної, авіаційної діяльності, захист прав споживачів, валютна та банківська контроль, захист економічної конкуренції і так далі.

На відміну від попереднього мораторію, законопроект передбачає створення прозорого механізму громадського контролю – єдиної публічної бази дозволів на проведення перевірок за зверненнями фізичних осіб, що унеможливить вибірковий тиск на бізнес, зазначають розробники проекту.

Проект Закону України від 18.09.2015 р. № 3153 «Про особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»

 

Про дерегуляцію в портах

Скасовано необхідність надання оригіналу міжнародного ветеринарного сертифіката під час заходу суден у морські порти. Про це йдеться в п. 3 статті 55 Закону «Про основні засади та вимоги до безпеки і якості харчових продуктів», який діє з 20 вересня 2015 року.

Згідно з новими вимогами, допустиме розвантаження з суден товарів, що переміщуються в контейнерах, за умови пред’явлення міжнародного ветеринарного сертифіката в електронному вигляді. У разі використання в морському порту Інформаційної системи портового співтовариства копія міжнародного ветеринарного сертифіката може подаватися в електронному вигляді.

Раніше в морських портах інспектори Державної ветеринарної та фітосанітарної служби вимагали надання оригіналів міжнародних ветеринарних сертифікатів на момент вивантаження товарів у контейнерах з борту судна. Зазначений документ прямував вантажоодержувачу поштою і не завжди прибував на момент заходу судна. Такі вимоги приводили до істотної затримки суден і додаткових втрат з боку перевізників, операторів терміналів і адміністрації порту.

Офіційний портал Міністерства інфраструктури України, рубрика «Новини», підрубрика «Дерегуляція в портах продовжується: скасовано необхідність надання оригіналу міжнародного ветеринарного сертифікату при вивантаженні контейнерів з суден» від 24.09.2015 року

 Закон про електронну комерцію підписано Президентом

Президент Петро Порошенко підписав Закон № 675-VIII «Про електронну комерцію», який був прийнятий Верховною Радою 3 вересня.

Електронна комерція – це суспільні відносини, що виникають при укладенні та/або виконанні угоди з постачання електронних товарів та/або продажу/поставки товарів, виконанні робіт, наданні послуг/електронних послуг та/або здійсненні інших дій, спрямованих на отримання прибутку, створення зобов’язань з використанням інформаційно-телекомунікаційних систем, якщо в результаті зазначених дій в учасників таких відносин виникають зобов’язання майнового характеру.

Закон вводить правові вимоги та механізми дистанційного укладання і виконання правочинів із застосуванням електронних інформаційно-комунікаційних засобів і технологій.

Вводиться ряд визначень, які будуть застосовуватися в сфері правових відносин з електронними угодами (електронна комерція, електронний товар, електронна торгівля, інтернет-магазин, електронна угода); визначається правовий статус покупця і продавця товарів, робіт , послуг в електронній комерції.

Крім того, встановлюється обов’язок для всіх учасників відносин у сфері електронної комерції захищати персональні дані, що стали їм відомими з електронних документів (повідомлень) під час здійснення електронних угод.

Закон України № 675-VIII від 3.09.2015 року «Про електронну комерцію»

 

Нюанси оподаткування операцій, пов’язаних з програмною продукцією

У листі № 19054/6/99-99-19-03-02-15 ДФС роз’яснила нюанси оподаткування ПДВ операцій з надання/виконанню послуг/робіт з розробки програмної продукції або її компонентів.

Пунктом 261 підрозділу 2 розділу XX ПК визначено, що для операцій з поставки програмної продукції, тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023, запроваджено пільговий режим оподаткування ПДВ , згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції.

Для цих цілей до програмної продукції відносяться:

– результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;

– криптографічні засоби захисту інформації.

Також підлягають звільненню від оподаткування ПДВ операції з постачання послуг/виконанню робіт, в результаті надання/виконання яких відбуваються будь-які зміни в програмної продукції (у т. ч. оновлення, удосконалення, модернізація).

У той же час не підлягають звільненню від оподаткування ПДВ і оподатковуються в загальному порядку операції з поставки послуг/виконанню робіт (незалежно від того, які послуги/роботи надаються/виконуються виробником програмної продукції або іншою особою), якщо в результаті надання/виконання послуг/робіт не відбувається ніяких змін в програмної продукції (наприклад, навчання персоналу роботі з програмою, установка програми , настройка оргтехніки і т. п.).

Лист ДФС України від 07.09.2015 р. № 19054/6/99-99-19-03-02-15

 

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, пoмічник юриста кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

X