fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 19.10.2015 пo 25.10.2015 РУБРИКА “КАДРИ І ПЕРСOНАЛ”

In: Дайджести новин законодавства і практики 26 Nov 2015

Право на підвищену соціальну пільгу

ДФС надала роз’яснення щодо права працівника, який має дітей до 18 років, у т. ч. дитину-інваліда, на підвищену соцпільгу. Зокрема, мова йде про те, що працівник, який утримує дітей віком до 18 років (у т.ч. дитину-інваліда), для підтвердження права на соцпільгу повинен надати документи, які підтверджують, що така особа є їхнім батьком або матір’ю (у т.ч. усиновлювачем), опікуном або піклувальником. Це можуть бути як копії свідоцтв (дублікатів свідоцтв) про народження дітей, так і документи із зазначенням відомостей про батька в Книзі реєстрації актів цивільного стану, або ж документи, які підтверджують вік дітей, затверджені відповідним органом іноземної держави, у якій фізособа постійно проживала до прибуття в Україну. Якщо йдеться про опікуна або піклувальника, то потрібно надати копію рішення органу опіки й піклування про встановлення опіки чи піклування.

Окрім того, необхідно подати документальне підтвердження статусу дитини-інваліда:

— якщо це дитина віком від 16 до 18 років — пенсійне посвідчення дитини або довідку медико-соціальної експертизи;

— якщо дитині немає 16 років — медичний висновок, виданий закладами МОЗ у встановленому порядку.

При цьому податкову соціальну пільгу надають при додержанні всіх вимог ст. 169 ПКУ.

 Лист ДФС України від 15.10.15 р. № 9593/К/99-99-17-03-03-14 «Щодо надання податкової соціальної пільги платнику податку, який утримує трьох дітей (одна дитина-інвалід)» 

 

Чи повинен роботодавець перевіряти факт наявності основного місця роботи в сумісника

Мінсоцполітики в листі № 198/06/186-15 зауважило: у роботодавця немає обов’язку перевіряти факт укладання та припинення трудового договору за основним місцем роботи.

Водночас міністерство нагадало: при укладанні трудового договору громадянин зобов’язаний подати трудову книжку відповідно до ч. 2 ст. 24 КЗпП.

Це питання  хвилює роботодавців, оскільки для працівників-сумісників ЄСВ нараховують на фактичну зарплату, навіть у випадку, коли вона не дотягує до мінімалки.

Лист Міністерства соціальної політики України від 25.05.2015 р. № 198/06/186-15 «Щодо повідомлення про роботу за сумісництвом»

 

Новий порядок відбору директорів шкіл

Кабмін постановою від 13 жовтня 2015 року № 827 затвердив Порядок призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності.

У документі наголошується, що директором школи може бути особа, яка:

– є громадянином України,

– вільно володіє державною мовою,

– має вищу педагогічну освіту на рівні спеціаліста або магістра,

– стаж педагогічної роботи не менше 3 років,

– високі моральні якості і стан здоров’я, що дозволяє виконувати професійні обов’язки.

Директора призначає МОН, інші центральні органи виконавчої влади, до сфери управління яких належать навчальні заклади. Призначення здійснюється за результатами конкурсного відбору шляхом укладення контракту.

Конкурсний відбір передбачає:

1) подання претендентом документів, що підтверджують відповідність кваліфікаційним вимогам;

2) подання претендентом мотиваційного листа та перспективного плану розвитку навчального закладу та проведення ним відкритої публічної презентації;

3) вивчення конкурсною комісією поданих документів, мотиваційного листа та перспективного плану розвитку навчального закладу.

Результати конкурсного відбору публікуються у місцевих ЗМІ або на офіційному веб-сайті органу, що призначає директора, і школи (у разі наявності такого сайту).

Постанова КМУ від 13 жовтня 2015 р. № 827 «Про затвердження Порядку призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності»

 

Робота за трудовим договором студентів денної форми навчання — не сумісництво

Міністерство соціальної політики України у листі № 198/06/186-15 наголосило, що робота за трудовим договором студентів денної форми навчання не є сумісництвом.

Як відомо, робота за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій регулюється постановою Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну України від 28.06.1993 № 43.

Згідно з пунктом 14 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.1999 № 13 робота за трудовим договором осіб, які поєднують її з денною формою навчання, не є сумісництвом і оплачується на загальних підставах.

Лист Міністерства соціальної політики України від 25.05.2015 р. № 198/06/186-15 «Щодо повідомлення про роботу за сумісництвом»

 

Податкова соціальна пільга при виплаті авансу не застосовується

ДФС у листі від 28.09.2015 р. № 20527/6/99-99-17-02-01-15 зазначила, що аванс є виплатою заробітної плати за першу половину місяця. А отже, утримання ПДФО із застосуванням відрахувань ЄСВ та податкової соціальної пільги на частину виплаченої протягом місяця заробітної плати (авансу) ПКУ не передбачено.

Проте при виплаті авансу податковий агент зобов’язаний здійснити утримання та перерахування до бюджету ПДФО і військового збору за першу половину місяця.

Щодо ЄСВ, податківці зазначили: платники – роботодавці під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов’язані сплачувати нарахований на ці виплати ЄСВ у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі).

Лист ДФС України від 28.09.2015 р. № 20527/6/99-99-17-02-01-15 «Про розгляд листа»

 

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, пoмічник юриста кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

X