fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 14.12.2015 пo 20.12.2015 РУБРИКА “КАДРИ І ПЕРСOНАЛ”

In: Дайджести новин законодавства і практики 21 Dec 2015

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 14.12.2015 пo 20.12.2015

РУБРИКА “КАДРИ І ПЕРСOНАЛ”

 

Збільшено стаж роботи для отримання пільгової пенсії

Постановою від 9 грудня 2015 № 1021 Кабмін збільшив на 5 років стаж роботи, який необхідний для отримання пільгової пенсії за умовами праці. Відповідні зміни внесено до Порядку призначення пенсій за рахунок коштів підприємств та організацій окремим категоріям працівників за результатами атестації робочих місць за умовами праці.

Згідно зі змінами чоловікам пільгова пенсія призначається при стажі роботи не менше 30 років, жінкам – 25 років.

Постанова Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1021 «Про внесення змін до Порядку призначення пенсій за рахунок коштів підприємств та організацій окремим категоріям працівників за результатами атестації робочих місць за умовами праці»

Підтвердження трудового стажу даними реєстру застрахованих осіб

Кабінет Міністрів постановою від 9 грудня 2015 року № 1 028 затвердив зміни до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів.

Згідно з документом, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Також приймаються довідки, виписки з наказів, особові рахунки і відомості на видачу зарплати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, що містять відомості про періоди роботи.

Окремо змінами встановлено, що у разі, якщо підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення АТО, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися відомостями, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Постанова Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1028 «Про внесення змін до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній»

Додаткові виплати працівникам культурно-освітніх центрів

Постановою від 9 грудня 2015 № 1026 Кабмін врегулював питання виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури і відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури і дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років, допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Встановлено, що зазначеним категоріям працівникам виплачується:

1) доплата за вислугу років залежно від стажу роботи в такому розмірі:

    10% посадового окладу – за наявності стажу роботи більше 3 років;

    20% посадового окладу – за наявності стажу роботи більше 10 років;

    30% посадового окладу – за наявності стажу роботи понад 20 років;

2) допомога для оздоровлення під час надання щорічної відпустки у межах фонду оплати праці, затвердженого на відповідний рік, у розмірі посадового окладу (ставки зарплати);

3) матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у межах фонду оплати праці, затвердженого на відповідний рік, у розмірі до 1 посадового окладу (ставки зарплати) на рік за рішенням керівника державного або комунального клубного закладу, парку культури і відпочинку, центру (будинки ) народної творчості, центру культури і дозвілля, іншого культурно-освітнього центру.

Доплата за вислугу років виплачується за рахунок коштів спецфонду, коштів, отриманих від госпдіяльності та інших, не заборонених законодавством, джерел. Постановою № 1026 також затверджено Порядок виплати доплати за вислугу років відповідним працівникам.

Постанова Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1026 «Питання виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років, допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань»

Святкові та неробочі дні враховують при розрахунку «лікарняних»

Міністерство соціальної політики України листом від 16.09.2015 № 523/18/99-15 роз’яснило особливості обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Мінсоцполітики нагадало, що обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням здійснюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266.

Святкові та неробочі дні не потрібно виключати із складу календарних днів, за які обчислюється середній заробіток для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, аналогічно розрахунку середньої зарплати для обчислення страхових виплат за страхуванням на випадок безробіття, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та допомоги по вагітності та пологах (п. 2, 3 Порядку).

Лист Міністерства соціальної політики України від 16.09.2015 р. № 523/18/99-15 «Щодо надання роз’яснення (щодо обчислення середнього заробітку для виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, страхових виплат за страхуванням на випадок безробіття, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та допомоги по вагітності та пологах)»

Підбірку підгoтувала: 

Віктoрія Пoлянська, юрист кoмпанії «Західна кoнсалтингoва група»

 

 

X