fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 11.01.2016 по 17.01.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 18 Jan 2016

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 11.01.2016 по 17.01.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Ще раз про застосування РРО при здійсненні розрахунків через Інтернет  

Податківці в черговий раз надали роз’яснення щодо застосування РРО при здійсненні операцій через мережу Інтернет.

Так, при здійсненні розрахункових операцій в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів та операцій з приймання готівки для подальшого її переказу обов’яковим є застосування РРО.

При здійсненні операцій, замовлення або оплата яких здійснюється через Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку видається розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

За умови доставки товарів кур’єрською службою продавець повинен надати покупцю чек разом із придбаним товаром. Кур’єрська служба може бути як сторонньою організацією, так і структурною одиницею продавця.

Чек може бути виданий покупцю кур’єром при передачі товару та сплаті ним коштів. При цьому такий чек повинен бути роздрукований з використанням РРО, зареєстрованого на такого кур’єра.

Нагадаємо, що безготівкові розрахунки – це перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів (Інструкція про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 21.01.2004 № 22)

Готівкові розрахунки – це платежі готівкою підприємств (підприємців) та фізичних осіб за реалізовану продукцію (товари, виконані роботи, надані послуги), а також за операціями, які безпосередньо не пов’язані з реалізацією продукції (товарів, робіт, послуг) та іншого майна (Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637).

Отже, операції з оплати вартості товару чи послуг готівкою є готівковими розрахунками, а операції з оплати товарів та послуг через відділення банку, платіжні термінали та мережу Інтернет з використанням електронних платіжних засобів є безготівковими розрахунками.

Таким чином, при проведенні розрахунків у готівковій формі та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг), суб’єкти господарювання зобов’язані застосовувати РРО.

Водночас РРО не застосовується у разі здійснення розрахунків виключно через банківські установи.

Лист Головного управління ДФС у м. Києві “Щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій при проведенні розрахункових операцій у готівковій та/або в безготівковій формі через мережу Інтернет” від 04.01.2015 р. № 3/п/26-15-13-04-06-19

Відомість розподілу: подавати чи не подавати

Так і немає чіткої відповіді щодо необхідності подачі Відомість розподілу чисельності працівників, річного фактичного обсягу реалізованої продукції (робіт, послуг) за видами економічної діяльності за формою згідно з додатком 3 до Порядку № 30.

Вважаємо, що подати Відомість слід до 25 січня 2016р.

Звіт про пільги: заповнюємо правильно

Податківці нагадали правила заповнення Звіту про пільги, а точніше визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України.

Порядок визначення сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг за операціями, які здійснюються на митній території України затверджений Наказом Державної податкової адміністрації України від 29.03.2011 р. № 167.

Так, не внесені платниками до державного бюджету суми ПДВ через застосування ставки 0% розраховуються так:

СП = (V пост, нульов. – V прид.) х розмір ставки податку, де:

СП – сума пільг;

V пост, нульов. – обсяги операцій з експорту товарів (супутніх послуг) та/або операцій з постачання товарів (послуг) на митній території України, оподатковуваних за нульовою ставкою, – з розділу I “Податкові зобов’язання” податкової декларації з податку на додану вартість;

V прид. – обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях з експорту товарів (супутніх послуг) та/або в операціях з постачання товарів (послуг) на митній території України, які оподатковуються за нульовою ставкою.

Сума ПДВ, не внесена платниками до державного бюджету за операціями з постачання товарів (послуг), що звільнені від оподаткування, розраховується так:

СП = (V пост. зв. – (V прид. з податком + V прид. без податку)) х розмір ставки податку,

де:

СП – сума пільг;

V пост. зв. – обсяги операцій, звільнених від оподаткування податком на додану вартість, – з розділу I “Податкові зобов’язання” податкової декларації з податку на додану вартість; V прид. з податком,

V прид. без податку – обсяги операцій з придбання товарів (послуг), які використані в операціях, звільнених від оподаткування податком на додану вартість.

 Щодо віднесення сум ПДВ до податкового кредиту на підставі тимчасових митних декларацій

Відповідно до пункту 198.1 статті 198 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:

– придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

– придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України.

Лист Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників “Щодо оподаткування податком на додану вартість” від 29.12.2015 р. № 27756/10/28-10-06-11

Індекс інфляції за 2015 рік для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь

Індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ і перелогів), складає 120%.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру податку й орендної плати.

Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році” від 24.12.2015 р. № 909-III

Коригування фінансового результату при наданні благодійної допомоги

Податківці розглянули питання коригування фінансового результату до оподаткування на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, які на дату перерахування коштів, передання товарів, робіт, послуг відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ПКУ, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Одразу слід зауважити, що не проводиться таке коригування з 01.01.2015 р. на суми коштів, виплачених у випадках, зазначених у п. 33 підрозділу 4 р. XX ПКУ.

 В бухгалтерському обліку вся вартість благодійної допомоги відобразиться у складі витрат в періоді їх понесення.

При визначенні фінансового результату з метою оподаткування податком на прибуток, бухгалтерський фінансовий результат слід відкоригувати на суму допомоги, яка перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Якщо у минулому році податкового прибутку не було, бухгалтерський фінансовий результат необхідно відкоригувати на всю вартість благодійної допомоги.

Лист Міжрегіонального головного управління ДФС – Центрального офісу з обслуговування великих платників “Щодо оподаткування прибутку підприємств в частині застосування пп. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України” від 29.12.2015 р. № 27755/10/28-10-06-11

Строки декларування з податку на прибуток

З 1 січня 2015 року кардинально змінилися підходи щодо визначення об’єкта  оподаткування податком на прибуток.

За результатами діяльності за 2015 рік суб’єкти господарювання визначають показники у декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 і зареєстрованої в Мінюсті  11.11.2015 за N 1415/27860.

Для платників, які протягом 2015 року звітували поквартально (перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року), податкова декларація за звітний (податковий) рік 2015 подається до 9 лютого 2016 року(граничний строк сплати 19 лютого 2016).

Для платників податків, для яких податковим (звітним) періодом є календарний рік (в т.ч. платників авансових внесків з податку на прибуток) податкова декларація за звітний (податковий) рік 2015 подається до 29 лютого 2016 року (граничний строк сплати 10 березня 2016).

Офіційний портал Територіальних органів ДФС у Волинській області, рубрика “Медіа-центр”, підрубрика “Новини”

Як планується контролювати обсяг доходів єдиноподатників

 З’явився проект Постанови Кабінету міністрів України Про затвердження Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.

Постановою затверджується Порядок здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України.

Планується для здійснення податкового контролю використовувати податкову інформацію, зібрана та/або отримана контролюючими органами, у порядку, передбаченому статтями 72 та 73 ПКУ.

Контролюючі органи  можуть звертатися до платників податків із письмовим запитом про подання податкової інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для здійснення податкового контролю за досягненням граничного обсягу доходу.

Контролюючі органи мають право отримувати податкову інформацію шляхом проведення зустрічних звірок даних суб’єктів господарювання.

З метою здійснення податкового контролю за досягненням граничного обсягу доходу документальну позапланову перевірку та фактичну перевірку.

Проект Порядку здійснення органами доходів і зборів контролю за досягненням платниками єдиного податку другої і третьої груп (фізичними особами – підприємцями) обсягу доходу відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України

Новий порядок розрахунку авансових платежів для ФО на загальній системі оподаткування

У розрахунку авансових платежів фізичними особами, які перебувають на загальній системі оподаткування, з прийняттям Закону України від 24.12.2015 №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» відбулися зміни, а саме:

«Авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб розраховуються платником податку самостійно згідно з фактичними даними, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу та сплачуються до бюджету до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом (до 20 квітня, до 20 липня і до 20 жовтня). Авансовий платіж за четвертий календарний квартал не розраховується та не сплачується.

Якщо результатом розрахунку авансового платежу за відповідний календарний квартал є від’ємне значення, то авансовий платіж за такий період не сплачується»

Таким чином, для фізичних осіб – підприємців під час заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859, яка подається за 2015 рік, у додатку Ф4 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору з доходів, отриманих самозайнятою особою», не виникає обов’язку розрахунку квартальних авансових платежів по податку на доходи фізичних осіб. Отже, фізичні особи-підприємці не заповнюється рядок 6 розділу II додатку Ф4.

До внесення змін до підпункту 12) пункту 5 розділу IV Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи, яка затверджена наказом №859, Державною фіскальною службою України рекомендовано платникам податків не здійснювати розрахунок авансових платежів.

Офіційний портал Територіальних органів ДФС у Івано-Франківській області, рубрика “Медіа-центр”, підрубрика “Новини”, розміщено 15.01.2016р.

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

 

X