fbpx
[get_banners]

Дайджест новин законодавства і практики за період з 08.02.2016 по 14.01.2016 РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

In: Дайджести новин законодавства і практики 15 Feb 2016

Дайджест новин законодавства і практики

за період з 08.02.2016 по 14.01.2016

РУБРИКА “ПОДАТКИ І ОБЛІК”

 

Безповоротна фінансова допомога і коригування фінансового результату

Податківці в черговий раз нагадали, що Розділ III “Податок на прибуток підприємств” ПКУ не передбачає коригування фінансового результату до оподаткування на різниці за витратами у вигляді безповоротної фінансової допомоги, наданої іншому платнику податку на прибуток.

Лист Головного управління ДФС у Запорізькій області “Щодо врахування витрат у вигляді наданої безповоротної фінансової допомоги юридичним особам” від 03.02.2016 р. № 361/10/08-01-15-02-11

Надавати поворотну фінансову допомогу юридичними особами-платниками єдиного податку потрібно обережно

Фіскали застерігають щодо надання юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи поворотної фінансової допомоги іншій юридичній особі (фізичній особі – підприємцю).

Так, поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Водночас, не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері фінансового.

Сума фінансової допомоги, наданої на поворотній основі, отриманої та поверненої протягом 12 календарних місяців з дня її отримання не включається до доходу плвтників єдиного податку ІІІ групи.

Отже, юридична особа – платник єдиного податку третьої групи може надавати поворотну фінансову допомогу іншій юридичній особі (фізичній особі – підприємцю).

Але діяльність юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи з надання поворотної фінансової допомоги іншим юридичним особам (фізичним особам – підприємцям) на постійній основі може розглядатися як фінансове посередництво.

Лист Державної фіскальної служби України “Щодо можливості надання юридичною особою – платником єдиного податку третьої групи поворотної фінансової допомоги” від 05.02.2016 р. № 2503/6/99-95-42-03-15

Фізична особа – нерезидент може надавати майно в оренду лише через фізичну особу – підприємця

Податківці розповіли про особливості оподаткування доходу від здачі нерухомого майна, яке знаходиться на території України, в лізинг, оренду або суборенду фізичною особою-нерезидентом України.

Так, відповідно до пп. 170.1.3 п. 170.1 ст. 170 ПКУ нерухомість, що належить фізичній особі – нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу – підприємця або юридичну особу – резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку.

Разом з тим, податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку 18% та військовий збір у розмірі 1,5%, а також сплатити (перерахувати) його до відповідного бюджету за місцем реєстрації у контролюючих органах.

Лист Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві “Щодо утримання ПДФО з доходу нерезидента фізособою-представником” від 21.01.2016 р. № 255/М/26-15-12-03-12 

Як і коли звітують неприбутківці

Податківці роз’яснили, коли і як звітувати неприбутковим організаціям.

Неприбуткові підприємства, установи та організації, визначені пунктом 133.4 статті 133 ПКУ, подають звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за старою формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.01.2014 № 85.

Якщо неприбуткова організація не дотримується вимог, визначений п. 133.4 ст. 133 ПКУ, така неприбуткова організація зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового (звітного) періоду, звіт про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення, та зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов’язання з податку на прибуток. Податкове зобов’язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Така неприбуткова організація виключається контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня податкового (звітного) року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу квартальну фінансову і податкову звітність (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.

З наступного податкового (звітного) року така неприбуткова організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому цим розділом для неприбуткових організацій – платників податку на прибуток.

Лист Головного управління ДФС у Запорізькій області “Щодо обов’язку подання річної фінансової звітності неприбутковими установами та організаціями” від 04.02.2016 р. № 391/10/08-01-15-02-11

Засновник виконує функції директора: сплата ЄСВ

Податківці наголосили на тому, чи можна не нараховувати ЄСВ на заробітну плату директора, якщо він є засновником.

Так, якщо працівник, який одночасно є власником, виконував певну роботу на умовах трудового договору, то йому повинна бути виплачена заробітна плата (згідно з трудовим договором (контрактом)), розмір якої не може бути меншим за мінімальний, установлений законодавством.

Однак, якщо установчими документами передбачено, що на період тимчасового припинення діяльності підприємства функцію керівника виконує його засновник, однак при цьому не отримує за це винагороди (доходу), то єдиний внесок не нараховується.

Офіційний портал Територіальних органів ДФС у Тернопільській області, рубрика «Медіа-центр», підрубрика «Новина», розміщено 08.02.2016р.

Рішення про незастосування коригувань фінансового результату 

Податківці надали відповідь на запитання, як у податковій декларації з податку на прибуток підприємств платником податку зазначається рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на різниці.

Так, якщо платником податку на прибуток, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень розділу ІІІ ПКУ, то в основній частині декларації у полі «Наявність рішення» проставляється позначка, а у полі «Прийнято рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці» – номер та дата розпорядчого документа підприємства, на підставі якого прийнято таке рішення.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 102.23.02

ФОПів позбавили права добровільного страхування

Нагадуємо, що змінами в законодавстві щодо добровільно застрахованих осіб у системі державного соціального страхування України втратили право на отримання допомоги за рахунок коштів ФСС як добровільно застраховані особи, зокрема, фізособи-підприємці, у т.ч. ті, які обрали спрощену систему оподаткування, і члени їх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Також такого права позбавлені особи, які забезпечують себе роботою самостійно, — здійснюють незалежну підприємницьку діяльністю, а саме: наукову, літературну, артистичну, художню, просвітницьку, викладацьку, а також медичну, юридичну практику чи особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність і отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, якщо такі особи не є найнятими робітниками чи підприємцями.

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464

Індекс інфляції в січні 2016р.

За повідомленням Державної служби статистики України, індекс споживчих цін (індекс інфляції) у січні 2016 року відповідно до грудня 2015 року становить 100,9%.

Курсові різниці по зобов’язанню засновників

В черговий раз податківці нагадали, що курсові різниці, які виникають внаслідок перерахунку зобов’язань засновників при формуванні статутного капіталу, не визнаються доходами та відображаються у складі додаткового капіталу.

Лист Головного управління ДФС у м. Києві “Щодо відображення в податковому обліку курсових різниць, які виникають внаслідок перерахунку зобов’язань засновників при формуванні статутного капіталу” від 03.02.2016 р. № 1896/10/26-15-11-02-11

Підбірку підготувала: 

Юлія Урбановська, бухгалтер-експерт компанії “Західна консалтингова група”

 

X